Mam na imię Dorota i, jak wiele osób w takiej sytuacji, nigdy nie myślałam, że będę musiała prosić o pomoc. Zakładam tę zbiórkę, aby zgromadzić środki na osuszenie i remont mojego zalanego mieszkania.
Wraz z moimi dziećmi – dwunastoletnią Agatą, czteroletnią Natalią i rocznym Wojtusiem zamieszkujemy w lokalu w piwnicy mieszkalnej. Gdy w czerwcu 2021 r. nasze mieszkanie zostało zalane na skutek jednej z największych ulew, jakie nawiedziły Poznań w ostatnim czasie, myślałam, że nic gorszego już nas nie spotka. Mieszkanie zostało osuszone, a podstawowy remont wykonany. Nasz spokój trwał rok.
Latem bieżącego roku zauważyliśmy na ścianach ślady wilgoci, a w powietrzu pojawił się nieprzyjemny zapach. Sytuacja pogłębiała się z dnia na dzień. Wizyta specjalisty ujawniła powód, którym okazał się ukryty wyciek wody kanalizacyjnej w zabudowie w łazience. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że nie byliśmy świadomi awarii, dopóki woda nie pojawiła się na podłodze. Wyciek dostał się najpierw pod posadzkę, wypełniając stopniowo całą podłogę, a w drugiej kolejności zaczęły nim nasiąkać ściany. Dopiero wtedy woda wylała się na podłogę.
Poziom zawilgocenia i patogenów w powietrzu wielokrotnie przekracza dopuszczalne normy, dlatego nie powinny w nim przebywać dzieci.
Specjalista od osuszania i dezynfekcji mieszkań po zalaniu, wycenił cały proces osuszania (wstępne osuszenie, zalanie środkiem do dezynfekcji, suszenie ostateczne wraz z ozonowaniem pomieszczeń) na 24 tysiące złotych. To kwota dla mnie nieosiągalna.
Ubezpieczyciel wypłacił połowę potrzebnych środków. Część z tej kwoty musiałam przeznaczyć na wynajęcie pokoju z łazienką, gdzie obecnie, na 16 metrach kwadratowych, przebywam z dziećmi.
Mam wielką nadzieję, że zgromadzone w czasie zbiórki środki pozwolą mi wykonać pełne osuszanie wraz z podstawowym remontem (wymiany wymagają panele podłogowe, drzwi wraz z ościeżnicami (obecne odkształciły się od wilgoci) oraz tynki do wysokości 1 m). Najważniejsze, by udało się to przeprowadzić w pokojach dzieci.
Zwracamy się do Państwa z wielką prośbą o pomoc, tak, abyśmy kolejne Święta Bożego Narodzenia mogli już spędzić w naszym domu.
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej: