Zbiórka Ratujmy Michała - Rehabilitacja - miniaturka zdjęcia

Ratujmy Michała - Rehabilitacja Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Ratujmy Michała - Rehabilitacja - zdjęcie główne

Ratujmy Michała - Rehabilitacja

59 960 zł  z 300 000 zł (Cel)
Wpłaciło 457 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Anita Żak - awatar

Anita Żak

Organizator zbiórki

"Jesteś mądry, dobry, silny, kochany. Dajesz radę. Wszystko będzie dobrze". 

Te słowa powtarzam mojemu synowi codziennie od dnia wypadku. Czy mi jeszcze wierzy?

31.01.2024r. Michał miał wypadek jadąc na motorze na spotkanie firmowe. Do dnia dzisiejszego policja nie wyjaśniła przyczyny wypadku. Michał tego dnia nie pamięta.

Michał zawsze powtarzał, jak wiele rozwagi wymaga jazda na motorze i zachowywał wszystkie możliwe środki ostrożności. Choć nie ochroniło go to przed wypadkiem przyczyniło się do uratowania mu życia.

Policjanci, którzy przyszli tego feralnego dnia do naszego domu powiedzieli, że nasz syn jest w stanie krytycznym na sali operacyjnej. Doszło do rozległego urazu mózgu. Lekarze uratowali Michałowi życie wykonując obustronną czołową kraniektomię, usuwając duży fragment kości czaszki. Operacja trwała cztery godziny. Rokowania były niepomyślne. Zaledwie kilka procent szansy na przeżycie. My jednak wierzyliśmy, że Michał będzie walczył, że się nie podda.

To, że przeżył to cud. Cudem też było to, że po wybudzeniu ze śpiączki farmakologicznej, czwartego dnia po wypadku, Michał poznał nas i był w płytkim kontakcie. Zaczął szybko wracać do siebie. Z dnia na dzień jego stan się poprawiał. Oddychał samodzielnie, ruszał kończynami, przełykał. Wracała mu pamięć. Michał mówił i czytał po polsku i po angielsku, rozwiązywał zagadki logiczne i równania matematyczne. Wysyłał wiadomości do rodziny i znajomych pisząc na telefonie lewą ręką, pomimo uszkodzenia barku. Po dwóch miesiącach pobytu w szpitalu, dzięki rehabilitacji na oddziale Neurologii zaczął samodzielnie chodzić. Na rehabilitacji stacjonarnej wygrywał z nami w warcaby. Pierwszą rzeczą, jaką Michał zrobił po wyjściu ze szpitala, to samodzielnie zamówił dla rodziny rollo przez ulubioną aplikację.

Niestety w połowie kwietna, pomimo ciągłej rehabilitacji stan Michała zaczął się pogarszać. Słabł z dnia na dzień. Bolała go głowa. Pojawiły się problemy z chodzeniem i mówieniem. Miewał krótkie okresy utraty świadomości. Mimo to Michał walczył nadal. Starał się ćwiczyć na rehabilitacji, choć szło mu coraz gorzej, czytać ze mną komiks, pisać i rozwiązywać zadania matematyczne.

Zwracaliśmy się o pomoc do wielu lekarzy specjalistów, ale nikt nie potrafił nam pomóc. Odbijaliśmy się od ściany słysząc diagnozę, że tak może być na skutek urazu jakiego Michał doznał, że zważywszy na konsekwencje wypadku i tak jest dobrze.

Kiedy było już bardzo źle i zaczęły się problemy z przełykaniem pokarmu, wspólnie i lekarzami podjęliśmy decyzję o powrocie Michała do szpitala. 07.06.2024r. Michał wrócił na Neurologię. Lekarze nie wiedzieli dlaczego z dnia na dzień tracił siły. Dopiero po dwóch tygodniach zdiagnozowali u Michała Zespół Pokraniektomijny, spowodowany dużym ubytkiem kości czaszki czyli Zespół Zapadającego się Płata Skórnego ( SSFS). Okazało się, że jego mózg zapada się pod własnym ciężarem a zapadająca się skóra głowy uciska mózg. Pomóc mogła tylko pilna rekonstrukcja czaszki, którą zaplanowano na 16.07.2024r.  

Kiedy czekaliśmy w szpitalu na implant czaszki, u Michała rozwinęło się poważne zapalenie płuc i ostra niewydolność oddechowa. Jego stan był znów krytyczny. Lekarz dyżurny powiedział nam, że Michał może nie przeżyć trzech dni. Moje serce pękło...

Na szczęście Michał dał radę przeżyć. Odratowano go i 17.07.2024r. przeprowadzono operację kranioplastyki. Operacja przebiegła pomyślnie i jego mózg rozprężył się. Teraz Michał ma całą czaszkę, ale jego stan jest ciężki. Ma porażenie czterokończynowe, zastawkę komorowo-otrzewną, cewnik, żywienie dojelitowe przez PEG i oddycha przez rurkę tracheotomijną. Nie mówi, ale kontaktuje się z nami ruchem głowy, oczu i rąk, zaczyna pisać na klawiaturze. Myśli logicznie.

Michał jest dobrym, mądrym człowiekiem. Jego przyjaźnie szkolne trwają do dziś. Kiedyś pomagał kolegom w matematyce, a teraz oni są przy nim w trudnych chwilach. Michał kocha programowanie i kodowanie. Jest w tym na prawdę świetny. Przed wypadkiem chętnie pomagał kolegom w pracy. Był prelegentem na Łódzkich Dniach Informatyki na Politechnice Łódzkiej. W wolnym czasie uwielbiał długie, samotne wycieczki motocyklowe.

Aby postawić Michała na nogi i przywrócić do życia, potrzebna jest długotrwała, specjalistyczna rehabilitacja, której koszty nas przerastają.

Nigdy nie umiałam prosić o pomoc, ale teraz zwracam się do Was z prośbą:

"Pomóżcie mi w walce o przyszłość syna. Ratujmy Michała!"

                                                                                                           Mama


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


  • Anonimowy Darczyńca - awatar

    Anonimowy Darczyńca

    09.09.2024
    09.09.2024

    Michał, jesteś bardzo silny i z Bożą pomocą dasz radę odzyskać wszystkie siły. Nigdy się nie poddawaj i wszystko będzie dobrze.

  • Joanna - awatar

    Joanna

    30.08.2024
    30.08.2024

    Wracaj do zdrowia Michał!

  • Anonimowy Darczyńca - awatar

    Anonimowy Darczyńca

    28.08.2024
    28.08.2024

    Anitka. Całym sercem jestem z Tobą i Twoja rodziną. Jesteś bardzo silną i mądra kobietą, teraz ta siła, mądrość i cierpliwość jest wystawiona na mega próbę. Pamiętajcie, że w tych trudnych chwilach nie jesteście sami...

  • Adam Stelmasiak - awatar

    Adam Stelmasiak

    26.08.2024
    26.08.2024

    Michał, wracaj do zdrowia! Trzymam za Ciebie kciuki!

  • Anonimowy Darczyńca - awatar

    Anonimowy Darczyńca

    26.08.2024
    26.08.2024

    Powodzenia! Trzymamy kciuki.

59 960 zł  z 300 000 zł (Cel)
Wpłaciło 457 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Anita Żak - awatar

Anita Żak

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 457

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Maraton z siostrą! - awatar
Maraton z siostrą!
1 000
To jest znak! - awatar
To jest znak!
1 000
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
2 000
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Mic Lnrt - awatar
Mic Lnrt
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij