Zbiórka Pomóżmy odbudować dom rodzinie - zdjęcie główne

Pomóżmy odbudować dom rodzinie

12 197 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciły 134 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Karol Szczyrbowski - awatar

Karol Szczyrbowski

Organizator zbiórki

28 lipca w godzinach popołudniowych w wyniku prac remontowych oraz gwałtownej ulewy zawaliła się ściana nośna wraz ze stropem domu siedmioosobowej rodziny. Doprowadziło to do zawalenia się 1/3 domu państwa Tomeckich z Dębieńska na Śląsku. 

Rodzina może mówić o ogromnym szczęściu, gdyż nikt nie odniósł obrażeń. W wyniku zawalenia w znacznym stopniu zostały naruszone pozostałe ściany domu, więc po wizycie inspektora nadzoru budowlanego została wydana decyzja o konieczności
wyburzenia budynku ponieważ zagraża bezpieczeństwu i nie nadaje się do zamieszkania. 


Przeprowadzony remont miał na celu wzmocnienie budynku, aby mógł on służyć jeszcze przez długie lata, tymczasem rodzina została bez dachu nad głową.


Rozbiórka i uporządkowanie terenu muszą zostać przeprowadzone w
bezpiecznych warunkach. Bardzo pomaga w tym gmina. Dokładna lista potrzeb się tworzy, ale my jako najbliższa rodzina i przyjaciele już w tym czasie zbieramy środki, gdyż każda złotówka się przyda.


Należy wspomnieć, iż rodzina otrzymuje sporo wsparcia, zarówno od bliskich, sąsiadów, znajomych, władz gminy oraz innych podmiotów za co są bardzo wdzięczni.
Straty są ogromne, zostały oszacowane na 280 tys. złotych.


Zbieramy pieniądze, aby wspomóc rodzinę w znalezieniu miejsca, które stanie się dla nich nowym  domem.  Miejsce, gdzie babcia Lidzia znów się uśmiechnie patrząc jak Michał i Kasia bawią się w chowanego z Agatką, a tata Adam i mama Agnieszka znajdą chwile wytchnienia. Dom.

Zapraszamy na Facebooka  "Odbudujmy dom i nadzieję" (adres: https://www.facebook.com/odbudowadomu/ gdzie znajdują się wszystkie informacje na temat pomocy, obecnej sytuacji rodziny i innych dyskusji związanych z naszą zbiórką.

Kontakt: [email protected]

Zdjęcie pochodzi z artykułu “Katastrofa budowlana w Dębieńsku! Runął prawie cały dom ZDJĘCIA“ na stronie Dziennika Zachodniego (http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/12316407,katastrofa-budowlana-w-debiensku-runal-prawie-caly-dom-zdjecia,id,t.html)

Media:

Dziennik Zachodni: 

http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/12316407,katastrofa-budowlana-w-debiensku-runal-prawie-caly-dom-zdjecia,id,t.html

Rybnik.com.pl: 

https://www.rybnik.com.pl/wiadomosci,katastrofa-budowlana-w-debiensku-zawalila-sie-sciana-domu,wia5-3266-34271.html

Nowiny.pl: 

https://www.nowiny.pl/patrol/130545-katastrofa-budowlana-w-debiensku.html 

Silesion: 

https://silesion.pl/katastrofa-runal-dom-w-debiensku-29-07-2017

TVP3 Katowice: 

https://katowice.tvp.pl/33406117/bez-dachu-nad-glowa-katastrofa-budowlana-w-debiensku

Rybnik Naszemiasto.pl: 

http://rybnik.naszemiasto.pl/artykul/zaczelo-sie-od-rysy-pozniej-runal-prawie-caly-dom,4198656,artgal,t,id,tm.html

Tygodnik Regionalny Nowiny (Nowiny Rybnickie):

http://www.nowiny.rybnik.pl/artykul,43887,w-debiensku-zawalil-sie-dom.html

http://www.nowiny.rybnik.pl/artykul,43899,w-debiensku-po-katastrofie.html

ENGLISH VERSION:

On July 28th, in the afternoon, as a result of renovations and a torrential rainstorm, a load-bearing wall collapsed along with the ceiling of the house of a seven-person family. This led to the collapse of 1/3 of the Tomecki family house in Dębieńsko, Silesia.

Family can talk about great luck, because no one was hurt. As a result of the collapse, the remaining walls of the house were significantly damaged, so after the visit of the building inspector, a decision was made to demolish the building because it unsafe and not suitable for residence.

Repairs carried out aimed at strengthening the building so that it can serve for many years but in the meantime, the family was homeless.

Disassembly and tidying of the site must be carried out in safe conditions. The local authorities are very helpful in this area. Exact list of needs is being created, but we as the closest family and friends are already collecting funds at that time, because each penny will be useful.

It should be mentioned that the family receives a lot of support, both from close friends, neighbors, friends, local authorities and other entities for which they are very grateful.

The losses are huge, have been estimated at 280k polish zloty (~77k USD)

We collect money to help the family find a place that will be a new home for them. The place where grandmother Lidia will smile again as Michał and Kasia play hide and seek with Agata, and dad Adam and mum Agnieszka will find time to rest. A home. 

We would like to invite you to visit Facebook page "Odbudujmy dom i nadzieję" ("Let's build home and hope")(https://www.facebook.com/odbudowadomu/) where you will find all the information about the help, current family situation and other discussions about our collection.

Contact email address: [email protected] (both PL and ENG)


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Karol Szczyrbowski - awatar

  Karol Szczyrbowski

  11.08.2017
  11.08.2017

  Drodzy! W ostatnich dniach sporo się działo dobrego. Po krótce to tak: zakończyły się prace przy rozbiórce domu. Udało się to zrobić bezpiecznie i bardzo sprawnie dzięki dobrym operatorom koparki, dzięki strażakom zabezpieczającym drogę oraz fachowym kierowcom. Sztab ludzi codziennie był i jest nadal gotowy do pomocy w każdy możliwy sposób. Myślę że rodzina dziękowała i dziękować jeszcze będzie po swojemu ale my w tym miejscu dziękujemy w imieniu wszystkich z rodziny i swoim za każdą pomoc. Za ubrania, książki, chemię, transport, wsparcie finansowe, i wielką ofiarność. Po domu rodzinnym zostało puste miejsce, myślę że każdy kto jedzie przez Dębieńsko jeszcze długo nie będzie mógł się przyzwyczaić do tej przestrzeni koło przystanku... Rodzina Tomeckich wie najlepiej jak to jest, my tylko możemy się domyślać i współczuć, pomagać jak kto może i nie załamywać rąk. Bo widać już światło.

  Zdjęcie aktualizacji 6 961

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  02.03.2018
  02.03.2018

  KEA

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  10.08.2017
  10.08.2017

  Flamingooos! :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  03.08.2017
  03.08.2017

  Życzę powodzenia. Z Bogiem. Leszczyny są z Wami

  • Karol Szczyrbowski - awatar

   Karol Szczyrbowski - Organizator zbiórki

   03.08.2017
   03.08.2017

   Dziękujemy Wam bardzo! Z Bogiem.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  03.08.2017
  03.08.2017

  Trzymamy kciuki. Oby Wasz nowy dom staną szybko i dał Wam wiele szczęścia i zapewnił poczucie bezpieczeństwa. Dacie radę!

  • Karol Szczyrbowski - awatar

   Karol Szczyrbowski - Organizator zbiórki

   03.08.2017
   03.08.2017

   Dziękujemy bardzo!! Razem wszyscy damy radę, tego jestem pewien :-) pozdrowienia

12 197 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciły 134 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Karol Szczyrbowski - awatar

Karol Szczyrbowski

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 134

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Urszula - awatar
Urszula
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Speedway Fans ROW Rybnik - awatar
Speedway Fans ROW Rybnik
1 350
Gregor - awatar
Gregor
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
3
Anna - awatar
Anna
6
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij