Zbiórka Pomóżmy odbudować dom rodzinie - miniaturka zdjęcia

Pomóżmy odbudować dom rodzinie Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Pomóżmy odbudować dom rodzinie - zdjęcie główne

Pomóżmy odbudować dom rodzinie

12 197 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciły 134 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Karol Szczyrbowski - awatar

Karol Szczyrbowski

Organizator zbiórki

28 lipca w godzinach popołudniowych w wyniku prac remontowych oraz gwałtownej ulewy zawaliła się ściana nośna wraz ze stropem domu siedmioosobowej rodziny. Doprowadziło to do zawalenia się 1/3 domu państwa Tomeckich z Dębieńska na Śląsku. 

Rodzina może mówić o ogromnym szczęściu, gdyż nikt nie odniósł obrażeń. W wyniku zawalenia w znacznym stopniu zostały naruszone pozostałe ściany domu, więc po wizycie inspektora nadzoru budowlanego została wydana decyzja o konieczności
wyburzenia budynku ponieważ zagraża bezpieczeństwu i nie nadaje się do zamieszkania. 


Przeprowadzony remont miał na celu wzmocnienie budynku, aby mógł on służyć jeszcze przez długie lata, tymczasem rodzina została bez dachu nad głową.


Rozbiórka i uporządkowanie terenu muszą zostać przeprowadzone w
bezpiecznych warunkach. Bardzo pomaga w tym gmina. Dokładna lista potrzeb się tworzy, ale my jako najbliższa rodzina i przyjaciele już w tym czasie zbieramy środki, gdyż każda złotówka się przyda.


Należy wspomnieć, iż rodzina otrzymuje sporo wsparcia, zarówno od bliskich, sąsiadów, znajomych, władz gminy oraz innych podmiotów za co są bardzo wdzięczni.
Straty są ogromne, zostały oszacowane na 280 tys. złotych.


Zbieramy pieniądze, aby wspomóc rodzinę w znalezieniu miejsca, które stanie się dla nich nowym  domem.  Miejsce, gdzie babcia Lidzia znów się uśmiechnie patrząc jak Michał i Kasia bawią się w chowanego z Agatką, a tata Adam i mama Agnieszka znajdą chwile wytchnienia. Dom.

Zapraszamy na Facebooka  "Odbudujmy dom i nadzieję" (adres: https://www.facebook.com/odbudowadomu/ gdzie znajdują się wszystkie informacje na temat pomocy, obecnej sytuacji rodziny i innych dyskusji związanych z naszą zbiórką.

Kontakt: [email protected]

Zdjęcie pochodzi z artykułu “Katastrofa budowlana w Dębieńsku! Runął prawie cały dom ZDJĘCIA“ na stronie Dziennika Zachodniego (http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/12316407,katastrofa-budowlana-w-debiensku-runal-prawie-caly-dom-zdjecia,id,t.html)

Media:

Dziennik Zachodni: 

http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/12316407,katastrofa-budowlana-w-debiensku-runal-prawie-caly-dom-zdjecia,id,t.html

Rybnik.com.pl: 

https://www.rybnik.com.pl/wiadomosci,katastrofa-budowlana-w-debiensku-zawalila-sie-sciana-domu,wia5-3266-34271.html

Nowiny.pl: 

https://www.nowiny.pl/patrol/130545-katastrofa-budowlana-w-debiensku.html 

Silesion: 

https://silesion.pl/katastrofa-runal-dom-w-debiensku-29-07-2017

TVP3 Katowice: 

https://katowice.tvp.pl/33406117/bez-dachu-nad-glowa-katastrofa-budowlana-w-debiensku

Rybnik Naszemiasto.pl: 

http://rybnik.naszemiasto.pl/artykul/zaczelo-sie-od-rysy-pozniej-runal-prawie-caly-dom,4198656,artgal,t,id,tm.html

Tygodnik Regionalny Nowiny (Nowiny Rybnickie):

http://www.nowiny.rybnik.pl/artykul,43887,w-debiensku-zawalil-sie-dom.html

http://www.nowiny.rybnik.pl/artykul,43899,w-debiensku-po-katastrofie.html

ENGLISH VERSION:

On July 28th, in the afternoon, as a result of renovations and a torrential rainstorm, a load-bearing wall collapsed along with the ceiling of the house of a seven-person family. This led to the collapse of 1/3 of the Tomecki family house in Dębieńsko, Silesia.

Family can talk about great luck, because no one was hurt. As a result of the collapse, the remaining walls of the house were significantly damaged, so after the visit of the building inspector, a decision was made to demolish the building because it unsafe and not suitable for residence.

Repairs carried out aimed at strengthening the building so that it can serve for many years but in the meantime, the family was homeless.

Disassembly and tidying of the site must be carried out in safe conditions. The local authorities are very helpful in this area. Exact list of needs is being created, but we as the closest family and friends are already collecting funds at that time, because each penny will be useful.

It should be mentioned that the family receives a lot of support, both from close friends, neighbors, friends, local authorities and other entities for which they are very grateful.

The losses are huge, have been estimated at 280k polish zloty (~77k USD)

We collect money to help the family find a place that will be a new home for them. The place where grandmother Lidia will smile again as Michał and Kasia play hide and seek with Agata, and dad Adam and mum Agnieszka will find time to rest. A home. 

We would like to invite you to visit Facebook page "Odbudujmy dom i nadzieję" ("Let's build home and hope")(https://www.facebook.com/odbudowadomu/) where you will find all the information about the help, current family situation and other discussions about our collection.

Contact email address: [email protected] (both PL and ENG)


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Karol Szczyrbowski - awatar

  Karol Szczyrbowski

  11.08.2017
  11.08.2017

  Drodzy! W ostatnich dniach sporo się działo dobrego. Po krótce to tak: zakończyły się prace przy rozbiórce domu. Udało się to zrobić bezpiecznie i bardzo sprawnie dzięki dobrym operatorom koparki, dzięki strażakom zabezpieczającym drogę oraz fachowym kierowcom.
  Sztab ludzi codziennie był i jest nadal gotowy do pomocy w każdy możliwy sposób. Myślę że rodzina dziękowała i dziękować jeszcze będzie po swojemu ale my w tym miejscu dziękujemy w imieniu wszystkich z rodziny i swoim za każdą pomoc. Za ubrania, książki, chemię, transport, wsparcie finansowe, i wielką ofiarność.
  Po domu rodzinnym zostało puste miejsce, myślę że każdy kto jedzie przez Dębieńsko jeszcze długo nie będzie mógł się przyzwyczaić do tej przestrzeni koło przystanku... Rodzina Tomeckich wie najlepiej jak to jest, my tylko możemy się domyślać i współczuć, pomagać jak kto może i nie załamywać rąk. Bo widać już światło.

  Zdjęcie aktualizacji 6 961

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  02.03.2018
  02.03.2018

  KEA

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  10.08.2017
  10.08.2017

  Flamingooos! :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  03.08.2017
  03.08.2017

  Życzę powodzenia. Z Bogiem. Leszczyny są z Wami

  • Karol Szczyrbowski - awatar

   Karol Szczyrbowski - Organizator zbiórki

   03.08.2017
   03.08.2017

   Dziękujemy Wam bardzo! Z Bogiem.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  03.08.2017
  03.08.2017

  Trzymamy kciuki. Oby Wasz nowy dom staną szybko i dał Wam wiele szczęścia i zapewnił poczucie bezpieczeństwa. Dacie radę!

  • Karol Szczyrbowski - awatar

   Karol Szczyrbowski - Organizator zbiórki

   03.08.2017
   03.08.2017

   Dziękujemy bardzo!! Razem wszyscy damy radę, tego jestem pewien :-) pozdrowienia

12 197 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciły 134 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Karol Szczyrbowski - awatar

Karol Szczyrbowski

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 134

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Urszula - awatar
Urszula
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Speedway Fans ROW Rybnik - awatar
Speedway Fans ROW Rybnik
1 350
Gregor - awatar
Gregor
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
3
Anna - awatar
Anna
6
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij