Zbiórka Zdrowy uśmiech w sercu Afryki - miniaturka zdjęcia

Zdrowy uśmiech w sercu Afryki Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Zdrowy uśmiech w sercu Afryki - zdjęcie główne

Zdrowy uśmiech w sercu Afryki

2 931 zł  z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciły 22 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Monika Wieczorek - awatar

Monika Wieczorek

Organizator zbiórki

Nazywam się Monika Wieczorek i jestem lekarzem dentystą. Jeśli tylko mogę jestem również Dentystą w Afryce

Od 2016 roku wyjeżdżam do Afryki jako wolontariusz Fundacji Redemptoris Missio kontynuując projekt Dentysta w Afryce. Do tej pory spędziłam łącznie 10miesięcy w Kamerunie i Republice Środkowoafrykańskiej lecząc i edukując najbiedniejszych mieszkańców Afryki. 

Odwiedziłam 21 wiosek, przyjęłam ponad 1500 pacjentów i jest to nadal kropla w morzu potrzeb. Tym razem z Izą Cywą wybieramy się do RŚA do miejsca, gdzie misyjne ośrodki zdrowia nie istnieją a żaden dentysta nigdy tam nie dotarł! 

W RŚA aż 30% zakażeń zębopochodnych kończy się śmiercią! Aż 80%- groźnymi powikłaniami-zapalenie wsierdzia i mięśnia sercowego, choroby nerek, sepsa. Brak wiedzy, edukacji, sprzętu i leków sprawia, że ból zęba może zakończyć się śmiercią dorosłego bądź dziecka. 

Prefektura Sagha Mbaere, dokąd jedziemy, liczy 150000 mieszkańców a jedyny dentysta jest w stolicy 15h drogi od nich!

Nasz projekt to początek i praca u podstaw. Wszystkim natychmiast nie pomożemy, ale rozpoczniemy działania które zmienią przyszłość lokalnej ludności na lepsze. 

Na większą część kosztów pozyskałyśmy środki finansowe, jednak nadal potrzebujemy Twojego wsparcia

Środki ze zbiórki chcemy przeznaczyć na:

*znieczulenia

*leki i materiały stomatologiczne

*kompresy, maseczki, rękawiczki

*narzędzia stomatologiczne

*autoklaw

Z góry dziękujemy za każdą pomoc

Osobom chętnym okazać nam wsparcie przekażemy prezenty z Serca Afryki

50zł- 1. Rękodzieło afrykańskie- pocztówka ze zdjęciem i osobistym podziękowaniem od pacjenta

100zł- 1+ Rękodzieło afrykańskie-obrazek malowany piaskiem

150zł- 1+ Rękodzieło afrykańskie- obrazek z bambusa

250zł- 1+ 2.Rękodzieło afrykańskie- obraz namalowany na płótnie

300zł- 1+ 3. Rękodzieło afrykańskie-figurka z drewna

500zł i więcej- 1+2+3


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Monika Wieczorek - awatar

  Monika Wieczorek

  21.07.2022
  21.07.2022

  Kochani darczyńcy!

  Dzięki Waszemu wsparciu w czerwcu w Nola przyjęłam blisko 100 pacjentów! Wsszyscy, którzy się do mnie zgłosili cierpieli z powodu bólu zęba, czasem kilka lat😔 Jak widzicie na zdjęciach warunki w których przyjmowałam są bardzo trudne, budynek nie przypomina jeszcze gabinetu, ale mocno wierzę w to, że przy pomocy ludzi dobrej woli uda nam się to zmienić. Na razie zgromadziłam wszystkie niezbędne narzędzia i materiały do pomocy doraźnej oraz skaler ultradźwiękowy do higienizacji. W takich miejscach jak Nola profilaktyka jest bardzo ważna. Dziękuję Wam za pomoc i dalej proszę o Wasze wsparcie, bo wciąż długa droga przed nami🥰🙏💪🦷

  Zdjęcie aktualizacji 98 635

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  27.11.2021
  27.11.2021

  Dużo siły i wysokich lotów! 😎

  • Monika Wieczorek - awatar

   Monika Wieczorek - Organizator zbiórki

   27.11.2021
   27.11.2021

   Serdecznie dziękujemy♥️ jesteśmy coraz bliżej otwarcia gabinetu dla mieszkańców Republiki Środkowoafrykańskiej😊💪

2 931 zł  z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciły 22 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Monika Wieczorek - awatar

Monika Wieczorek

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 22

Dorota Maciejewska - awatar
Dorota Maciejewska
200
Karol Filipiak - awatar
Karol Filipiak
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Agnieszka - awatar
Agnieszka
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1 000

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij