Zbiórka Dokończmy bardzo dobry film! - miniaturka zdjęcia

Dokończmy bardzo dobry film! Jak założyć taką zbiórkę?

Dokończmy bardzo dobry film!

2 861 zł  z 27 800 zł (Cel)
Wpłaciło 60 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Janusz Bocian - awatar

Janusz Bocian

Organizator zbiórki


"Derecho" to horror fantasy, rozgrywający się setki lat po zniszczeniu cywilizacji. Kajsa, szamanka żyjąca na odludziu, odkrywa chorobę toczącą las, w którym mieszka. By jej zapobiec, musi zmierzyć się z potężnym demonem. 

Jest to baśniowa metafora współczesnych zagrożeń ekologicznych i stosunku człowieka do natury. Chcemy zwrócić uwagę na  wagę wpływu człowieka na delikatny balans w przyrodzie. Tytułowe Derecho to wszak naturalne zjawisko - tak nazywają się potężne burze jak ta, która zniszczyła lasy na północy Polski w 2017.  Derecho, choć naturalne, jest być może pośrednio wywołane rabunkową gospodarką człowieka.


Możecie śledzić nasze zmagania z uratowaniem lasu przed Złem, na stronie projektu na Facebooku.
https://www.facebook.com/DerechoFilm/


O projekcie

Zamysł filmu powstał na wiosnę 2017 roku. Na tydzień przed zdjęciami,  w sierpniu 2017 roku potężna burza przetoczyła się przez północną Polskę, niszcząc tysiące hektarów lasu. Mimo to, rozpoczęliśmy zdjęcia do naszego horroru, mając najbardziej niesamowitą i niespodziewaną dekorację jaką mogliśmy sobie wymarzyć.

Zdjęcia odbywały się w bardzo ciężkich warunkach. Ulewne deszcze zagrażały zdrowiu naszej ekipy i groziły zniszczeniem sprzętu. Nieubłaganie zbliżał się  termin zakończenia zdjęć i wynajmu sprzętu. Ostatecznie musieliśmy podjąć trudną decyzję o przerwaniu zdjęć, by zachować resztki budżetu na następną okazję.

Skorzystaliśmy z roku przerwy, by zabezpieczyć na nowo finanse, szlifowaliśmy scenariusz i planowaliśmy stronę wizualną. Dorobiliśmy się własnego sprzętu filmowego.

W tym roku wracamy na plan w połowie Września, by dokończyć zdjęcia, z nową energią.

Do zamknięcia budżetu potrzeba nam jeszcze niewielkiej kwoty. Dzięki waszym wpłatom będziemy pewni że w trakcie zdjęć i podczas postprodukcji, będziemy w stanie nakręcić wszystkie brakujące elementy i przełoży się to bezpośrednio na wyższą jakość obrazu. 

Dziś wy też możecie stać się mecenasami sztuki i producentami! Pomóżcie nam zebrać brakującą część budżetu! 


Dla wszystkich wpłacających minimum 20 zł przygotowaliśmy małą niespodziankę! Szczegóły wkrótce!Onas

Ekipa Blackstork Studio, to ogromni pasjonaci fantastyki. Ponieważ w Polsce nikt takiego kina nie kręci, postanowiliśmy zakasać rękawy i wziąć sprawy w swoje ręce.  Chcemy tworzyć kino od fanów dla fanów. Sięgamy po tematykę której w polskich kinach brakuje, bo wiemy że Wy, widzowie, czekacie na takie filmy. Chcemy opowiadać historie z naszego kręgu kulturowego w atrakcyjny i zrozumiały dla widzów z całego świata sposób. W roli głównej – Apolonia Hernik

Ukończyła Warszawską Szkołę Filmową na wydziale aktorskim. Zagrała w kilku produkcjach fabularnych, serialach i teledyskach, ale jej zainteresowania kostiumem pchnęły ją w stronę modelingu. Od niedawna  prowadzi wypożyczalnię kostiumów filmowych.

Jest uzależniona od muzyki. Lubi koty, lukrecjowe żelki i whisky, w wolnych chwilach przebiera się za wampira.Scenariusz– Ewa Mazur 

Debiutowała w  2014  roku  książką "Córa Lechistanu", a "Derecho" jest częścią tego samego uniwersum. Jest laureatką wielu konkursów literackich, między innymi Konkursu Absolutnie Frywolnych Etiud Literackich KAFEL. Ukończyła studia na Uniwersytecie Śląskim na dwóch kierunkach –historii i filologii polskiej. Obecnie pisze scenariusze m.in dla Polsatu .Zdjęcia i muzyka - Ulvhedinn

Muzyk, fotograf, reżyser, operator, mistrz oświetlenia, montażysta, kompozytor, multi-intrumentalista, szaman... Były tancerz, okazjonalny aktor. Występował m.in. na deskach teatru Baj Pomorski w Toruniu. Fotografuje od wczesnego średniowiecza. Autor i współautor szeregu wystaw. Twórca klipów fashion, teledysków, filmów reklamowych, krótkometrażowych i dokumentalnych. Choć z powodzeniem tworzy cyfrowe dźwięki i efekty specjalne, unika ich jak ognia. Wzorując się na swoich mistrzach, jak Nolan, Bergman czy von Trier, stara się okiem kamery i uchem mikrofonu uchwycić to, co subiektywnie prawdziwe. Stosuje efekty praktyczne, sam nagrywa wszystkie instrumenty, a na potrzeby ścieżki dźwiękowej do filmu Derecho również je buduje.

Scenografia i kostiumy - Piotr "Chary" Charytoniuk 

Jego zainteresowania i studia kierowały się w kierunku psychologii, architektury oraz scenografii. Ukończył I stopień architektury wnętrz na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Obecnie studiuje scenografię na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Był liderem Teatru studenckiego ASP Gdańsk, obecnie jest członkiem Teatru Wzwyż i teatru Asocjacje 2006 Twórca wielu performansów”. Obecnie interesuje się łączeniem performansu z teatrem. Wykonawca scenografii teatralnej do spektaklu Zmierzch Bogów reż. Grzegorza Wiśniewskiego proj. Barbary Hanickiej.  Nagrodzony pierwszym miejscem za kostium na festiwalu OldTown: 2008, 2009, 2015, pierwsze miejsce za postać 2013. Zdobywał również wiele wyróżnień za swoje instalacje i spektakle w całej Polsce. Reżyseria- Janusz Bocian

Reżyser, scenarzysta, twórca komputerowych efektów specjalnych. W branży filmowej działa od 1999 roku, ale z zamiłowania filmy kręcił już od 10 roku życia. Jako reżyser kina niezależnego nakręcił kilkadziesiąt krótkich form filmowych. Film "Dawno Temu w Iłży"  który jako współreżyser tworzył wraz z Michałem Drzewieckim otrzymał nagrodę za Najlepszy Zagraniczny Film Przygodowy na festiwalu w Nowym Jorku. 

Tworzył efekty specjalne  między innymi do filmu  „Wiedźmin”, serialu ”Czas Honoru”, „Mała Matura 1947” i ostatnio„Git”. Prowadzi warsztaty z wiedzy o filmie, pisania scenariuszy i tworzenia efektów specjalnych. Spośród wielu jego zainteresowań najważniejszym jest rekonstrukcja historyczna, w ramach której reżyserował niektóre największe inscenizacje historyczne w Polsce.Nasi Patroni

http://festiwaltwierdza.pl/

http://studioabm.com.pl/Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Janusz Bocian - awatar

  Janusz Bocian

  23.10.2018
  23.10.2018

  Kochani. Za nami główne zdjęcia do filmu. Dzięki waszym wpłatom, po 13 dniach walki, udało się je zakończyć z sukcesem. Jednak to nie koniec naszych starań! Przed nami długi i żmudny proces postprodukcji.

  Jeżeli chcecie być na bieżąco z wiadomościami z produkcji, zapiszcie się do grupy na FB:
  https://www.facebook.com/groups/DerechoHorror/

  Zdjęcie aktualizacji 21 100

Komentarze


 • Avi Photo - awatar

  Avi Photo

  13.10.2019
  13.10.2019

  Czekam ze zniecierpliwieniem na efekt końcowy :) Powodzenia!

  • Janusz Bocian - awatar

   Janusz Bocian - Organizator zbiórki

   13.10.2019
   13.10.2019

   Dziękujemy za wpłatę! Film jest teraz w postprodukcji, tworzymy muzykę, dźwięk i efekty specjalne. Ostatnia prosta przed premierą! :)

 • Andrew Grunwald - awatar

  Andrew Grunwald

  12.09.2019
  12.09.2019

  Powodzenia!

  • Janusz Bocian - awatar

   Janusz Bocian - Organizator zbiórki

   12.09.2019
   12.09.2019

   Dziękuje bardzo! Działamy! Do premiery już niedaleko :)

 • Alicja Radke - awatar

  Alicja Radke

  02.07.2019
  02.07.2019

  Powodzonka;)

 • Gosia_zwc - awatar

  Gosia_zwc

  17.06.2019
  17.06.2019

  Czekam niecierpliwie na ten film 🙂

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  13.06.2019
  13.06.2019

  Czekam na efekt końcowy 😁

2 861 zł  z 27 800 zł (Cel)
Wpłaciło 60 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Janusz Bocian - awatar

Janusz Bocian

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 60

Zaneta - awatar
Zaneta
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Avi Photo - awatar
Avi Photo
50
Andrew Grunwald - awatar
Andrew Grunwald
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Zaciekawiona Ewa - awatar
Zaciekawiona Ewa
4
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Kasia Majówka - awatar
Kasia Majówka
50
Alicja Radke - awatar
Alicja Radke
25

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij