Zbiórka Dokończmy bardzo dobry film! - miniaturka zdjęcia

Dokończmy bardzo dobry film!

Dokończmy bardzo dobry film!

2 861 zł z 27 800 zł (Cel)
Wpłaciło 60 osób
Wpłać teraz
 
Janusz Bocian - awatar

Janusz Bocian

Organizator zbiórki


"Derecho" to horror fantasy, rozgrywający się setki lat po zniszczeniu cywilizacji. Kajsa, szamanka żyjąca na odludziu, odkrywa chorobę toczącą las, w którym mieszka. By jej zapobiec, musi zmierzyć się z potężnym demonem. 

Jest to baśniowa metafora współczesnych zagrożeń ekologicznych i stosunku człowieka do natury. Chcemy zwrócić uwagę na  wagę wpływu człowieka na delikatny balans w przyrodzie. Tytułowe Derecho to wszak naturalne zjawisko - tak nazywają się potężne burze jak ta, która zniszczyła lasy na północy Polski w 2017.  Derecho, choć naturalne, jest być może pośrednio wywołane rabunkową gospodarką człowieka.


Możecie śledzić nasze zmagania z uratowaniem lasu przed Złem, na stronie projektu na Facebooku.
https://www.facebook.com/DerechoFilm/


O projekcie

Zamysł filmu powstał na wiosnę 2017 roku. Na tydzień przed zdjęciami,  w sierpniu 2017 roku potężna burza przetoczyła się przez północną Polskę, niszcząc tysiące hektarów lasu. Mimo to, rozpoczęliśmy zdjęcia do naszego horroru, mając najbardziej niesamowitą i niespodziewaną dekorację jaką mogliśmy sobie wymarzyć.

Zdjęcia odbywały się w bardzo ciężkich warunkach. Ulewne deszcze zagrażały zdrowiu naszej ekipy i groziły zniszczeniem sprzętu. Nieubłaganie zbliżał się  termin zakończenia zdjęć i wynajmu sprzętu. Ostatecznie musieliśmy podjąć trudną decyzję o przerwaniu zdjęć, by zachować resztki budżetu na następną okazję.

Skorzystaliśmy z roku przerwy, by zabezpieczyć na nowo finanse, szlifowaliśmy scenariusz i planowaliśmy stronę wizualną. Dorobiliśmy się własnego sprzętu filmowego.

W tym roku wracamy na plan w połowie Września, by dokończyć zdjęcia, z nową energią.

Do zamknięcia budżetu potrzeba nam jeszcze niewielkiej kwoty. Dzięki waszym wpłatom będziemy pewni że w trakcie zdjęć i podczas postprodukcji, będziemy w stanie nakręcić wszystkie brakujące elementy i przełoży się to bezpośrednio na wyższą jakość obrazu. 

Dziś wy też możecie stać się mecenasami sztuki i producentami! Pomóżcie nam zebrać brakującą część budżetu! 


Dla wszystkich wpłacających minimum 20 zł przygotowaliśmy małą niespodziankę! Szczegóły wkrótce!Onas

Ekipa Blackstork Studio, to ogromni pasjonaci fantastyki. Ponieważ w Polsce nikt takiego kina nie kręci, postanowiliśmy zakasać rękawy i wziąć sprawy w swoje ręce.  Chcemy tworzyć kino od fanów dla fanów. Sięgamy po tematykę której w polskich kinach brakuje, bo wiemy że Wy, widzowie, czekacie na takie filmy. Chcemy opowiadać historie z naszego kręgu kulturowego w atrakcyjny i zrozumiały dla widzów z całego świata sposób. W roli głównej – Apolonia Hernik

Ukończyła Warszawską Szkołę Filmową na wydziale aktorskim. Zagrała w kilku produkcjach fabularnych, serialach i teledyskach, ale jej zainteresowania kostiumem pchnęły ją w stronę modelingu. Od niedawna  prowadzi wypożyczalnię kostiumów filmowych.

Jest uzależniona od muzyki. Lubi koty, lukrecjowe żelki i whisky, w wolnych chwilach przebiera się za wampira.Scenariusz– Ewa Mazur 

Debiutowała w  2014  roku  książką "Córa Lechistanu", a "Derecho" jest częścią tego samego uniwersum. Jest laureatką wielu konkursów literackich, między innymi Konkursu Absolutnie Frywolnych Etiud Literackich KAFEL. Ukończyła studia na Uniwersytecie Śląskim na dwóch kierunkach –historii i filologii polskiej. Obecnie pisze scenariusze m.in dla Polsatu .Zdjęcia i muzyka - Ulvhedinn

Muzyk, fotograf, reżyser, operator, mistrz oświetlenia, montażysta, kompozytor, multi-intrumentalista, szaman... Były tancerz, okazjonalny aktor. Występował m.in. na deskach teatru Baj Pomorski w Toruniu. Fotografuje od wczesnego średniowiecza. Autor i współautor szeregu wystaw. Twórca klipów fashion, teledysków, filmów reklamowych, krótkometrażowych i dokumentalnych. Choć z powodzeniem tworzy cyfrowe dźwięki i efekty specjalne, unika ich jak ognia. Wzorując się na swoich mistrzach, jak Nolan, Bergman czy von Trier, stara się okiem kamery i uchem mikrofonu uchwycić to, co subiektywnie prawdziwe. Stosuje efekty praktyczne, sam nagrywa wszystkie instrumenty, a na potrzeby ścieżki dźwiękowej do filmu Derecho również je buduje.

Scenografia i kostiumy - Piotr "Chary" Charytoniuk 

Jego zainteresowania i studia kierowały się w kierunku psychologii, architektury oraz scenografii. Ukończył I stopień architektury wnętrz na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Obecnie studiuje scenografię na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Był liderem Teatru studenckiego ASP Gdańsk, obecnie jest członkiem Teatru Wzwyż i teatru Asocjacje 2006 Twórca wielu performansów”. Obecnie interesuje się łączeniem performansu z teatrem. Wykonawca scenografii teatralnej do spektaklu Zmierzch Bogów reż. Grzegorza Wiśniewskiego proj. Barbary Hanickiej.  Nagrodzony pierwszym miejscem za kostium na festiwalu OldTown: 2008, 2009, 2015, pierwsze miejsce za postać 2013. Zdobywał również wiele wyróżnień za swoje instalacje i spektakle w całej Polsce. Reżyseria- Janusz Bocian

Reżyser, scenarzysta, twórca komputerowych efektów specjalnych. W branży filmowej działa od 1999 roku, ale z zamiłowania filmy kręcił już od 10 roku życia. Jako reżyser kina niezależnego nakręcił kilkadziesiąt krótkich form filmowych. Film "Dawno Temu w Iłży"  który jako współreżyser tworzył wraz z Michałem Drzewieckim otrzymał nagrodę za Najlepszy Zagraniczny Film Przygodowy na festiwalu w Nowym Jorku. 

Tworzył efekty specjalne  między innymi do filmu  „Wiedźmin”, serialu ”Czas Honoru”, „Mała Matura 1947” i ostatnio„Git”. Prowadzi warsztaty z wiedzy o filmie, pisania scenariuszy i tworzenia efektów specjalnych. Spośród wielu jego zainteresowań najważniejszym jest rekonstrukcja historyczna, w ramach której reżyserował niektóre największe inscenizacje historyczne w Polsce.Nasi Patroni

http://festiwaltwierdza.pl/

http://studioabm.com.pl/Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Janusz Bocian - awatar

  Janusz Bocian

  23.10.18
  23.10.18

  Kochani. Za nami główne zdjęcia do filmu. Dzięki waszym wpłatom, po 13 dniach walki, udało się je zakończyć z sukcesem. Jednak to nie koniec naszych starań! Przed nami długi i żmudny proces postprodukcji. Jeżeli chcecie być na bieżąco z wiadomościami z produkcji, zapiszcie się do grupy na FB: https://www.facebook.com/groups/DerechoHorror/

  Zdjęcie aktualizacji 21 100

Komentarze


 • Avi Photo - awatar

  Avi Photo

  13.10.19
  13.10.19

  Czekam ze zniecierpliwieniem na efekt końcowy :) Powodzenia!

  • Janusz Bocian - awatar

   Janusz Bocian - Organizator zbiórki

   13.10.19
   13.10.19

   Dziękujemy za wpłatę! Film jest teraz w postprodukcji, tworzymy muzykę, dźwięk i efekty specjalne. Ostatnia prosta przed premierą! :)

 • Andrew Grunwald - awatar

  Andrew Grunwald

  12.09.19
  12.09.19

  Powodzenia!

  • Janusz Bocian - awatar

   Janusz Bocian - Organizator zbiórki

   12.09.19
   12.09.19

   Dziękuje bardzo! Działamy! Do premiery już niedaleko :)

 • Alicja Radke - awatar

  Alicja Radke

  02.07.19
  02.07.19

  Powodzonka;)

 • Gosia_zwc - awatar

  Gosia_zwc

  17.06.19
  17.06.19

  Czekam niecierpliwie na ten film 🙂

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  13.06.19
  13.06.19

  Czekam na efekt końcowy 😁

2 861 zł z 27 800 zł (Cel)
Wpłaciło 60 osób
Wpłać teraz
 
Janusz Bocian - awatar

Janusz Bocian

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 60

Zaneta - awatar
Zaneta
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Avi Photo - awatar
Avi Photo
50
Andrew Grunwald - awatar
Andrew Grunwald
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Zaciekawiona Ewa - awatar
Zaciekawiona Ewa
4
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Kasia Majówka - awatar
Kasia Majówka
50
Alicja Radke - awatar
Alicja Radke
25

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 30 września zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij