Życie od początku mnie nie rozpieszczało. Urodziłem się z chorobą Hirschsprunga. Jest to choroba genetyczna, której istotą jest brak zwojów nerwowych w jelicie grubym. Co więcej moja rodzina wywodzi się ze środowisk patologicznych, więc nie mogłem liczyć na ich wsparcie. Przez alkoholizm moich rodziców umieszczono mnie w rodzinnie zastępczej, u której przebywałem aż do pełnoletności. W wieku 13 lat, po kolejnej operacji na jelicie cienkim, wystąpił u mnie udar niedokrwienny. W wyniku udaru cierpię na niedowład lewej nogi oraz Jedyna rzeczą, która w tej sytuacji daje mi szczęście i odrobinę otuchy jest sport. Trenuje biegi i naprawdę kocham to co robię. Pierwsze osiągnięcia zacząłem zdobywać w 2010 roku. Mój pierwszy poważny start w zawodach to Mistrzostwa Polski Juniorów w Lekkiej Atletyce dla Niepełnosprawnych w Kozienicach. Udało mi się tam zdobyć pierwsze miejsce w rzucie oszczepem oraz drugie miejsce w biegach na 100 i 200 metrów. W tym samym roku zdobyłem także pierwsze miejsce w Mistrzostwach Województwa Świętokrzyskiego w Ping - pongu dla Osób Niepełnosprawnych w swojej kategorii wiekowej w Kielcach. Kolejne lata przyniosły następne zwycięstwa. Między innymi liczne pierwsze, drugie i trzecie miejsca w kategoriach: rzut oszczepem, bieg na 200 i 100 metrów, podczas Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce dla Osób niepełnosprawnych m. in. w Słubicach i Małszu. Bardzo satysfakcjonujące były dla mnie również liczne biegi uliczne, często również z osobami pełnosprawnymi. Te, które przyniosły mi pierwsze miejsca to Szydłów (8,800 km) i Skotniki (11,400 km) w 2012 roku oraz Busko Zdrój (10 km) w 2014 roku. Niestety w ostatnim czasie wśród wszystkich tych wygranych nastąpił niekorzystny przełom. Polski Związek Atletyki dla Niepełnosprawnych wraz z trenerem proponują, abym zmienił bieganie na rower, ponieważ biegi stały się zbyt obciążające dla mojego organizmu. Kocham sport całym sercem i moim jedynym pragnieniem w tej chwili jest dalsze kontynuowanie treningów. Jednak na mojej drodze stanęła kolejna przeszkoda. Z powodu moich ograniczeń spowodowanych chorobą dalszą aktywność fizyczną muszę kontynuować na specjalistycznym rowerze, przystosowanym do moich potrzeb. Postawiono mi jednak warunek – muszę zakupić go sam. Ta informacja szczególnie mnie przytłoczyła, zwłaszcza, że moja sytuacja finansowa nie jest zbyt dobra. Kocham sport i niezwykle mi zależy na tym, aby nadal mieć z nim kontakt. Treningi pozwalają mi zapomnieć o trudach przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Dzięki nim czuję, że moje życie jest lepsze i szczęśliwsze. To wszystko wiele dla mnie znaczy, dlatego dzisiaj chciałbym się zwrócić do Państwa o pomoc w zebraniu środków, które przeznaczę na specjalistyczny rower. Chcę nadal aktywnie startować w zawodach, nie musząc się przy tym martwić o zbytnie obciążanie organizmu i stan zdrowia. Te środki pomogą mi odzyskać nadzieję w to, że będę mógł nadal robić to co kocham.
Organizator zbiórki
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej: