Nie boimy się zadawać bardzo niewygodnych pytań, a w trybie dostępu do informacji publicznej docieramy do dokumentów obnażających liczne nieprawidłowości, do jakich dochodzi w Prokuraturach i Sądach.
Angażujemy się jako obserwatorzy w trudne sprawy sądowe. Gdy dostrzegamy, że dochodzi do naruszeń praw człowieka, a osoba podsądna pozbawiana jest prawa do obrony – przystępujemy do postępowania jako czynnik społeczny, działając w ramach prowadzonej przez nas fundacji.
Wielokrotnie ustaliliśmy, że osoby nieuprawnione podpisywały się pod istotnymi postanowieniami, zarówno w Prokuraturach, jak i w Sądach. Weryfikujemy działania organów ścigania pod kątem ich zgodności z zasadą obiektywizmu w prowadzeniu postępowań.
Docieramy do osób pokrzywdzonych, które – pozbawione wiedzy prawnej – były bezlitośnie "mielone" przez system karny i rodzinny, gubiąc się w gąszczu decyzji wydawanych z rażącym naruszeniem prawa. Zdarza się, że Sądy wydają postanowienia w oparciu o przepisy zarezerwowane wyłącznie dla Prokuratury, opinie biegłych sądowych sporządzane są w sposób nierzetelny, a śledztwa przedwcześnie odmawia się wszcząć lub bezpodstawnie umarza się już wszczęte postępowania.
Nie posiadamy żadnego zaplecza politycznego, nie jesteśmy finansowo zależni od osób trzecich, nie interesują nas znajomości ani układy. Naszym celem jest prowadzenie rzetelnych śledztw dziennikarskich oraz upublicznianie przypadków rażącego nadużycia władzy przez osoby pełniące kluczowe funkcje w Państwie.
Fundacja nie posiada żadnego zaplecza politycznego, nie jest zależna finansowa od żadnych osób trzecich. Nie mamy żadnych znajomości i układów, a zależ nam tylko na jednym - by prowadzić rzetelne śledztwa dziennikarskie, a następnie upubliczniać przypadki rażącego nadużycia władzy przez osoby pełniące kluczowe funkcje w Państwie. Zakres naszych zainteresować obejmuje działalność:
- Prokuratorów i Asesorów Prokuratury;
- Sędziów i Asesorów Sędziowskich;
- Policjantów oraz osoby zatrudnione na cywilnych szczeblach w Policji;
- Biegłych sądowych;
- Pozostałych funkcjonariuszy publicznych wymienienie w art. 115 § 3 pkt 1 k.k.
Redaktor naczelny Fundacji - Paweł Panufnik działa niezależnie i oprócz kilku najbardziej zaufanych osób, które pomagają w kwestiach organizacyjnych, wszelkie decyzje dotyczące prowadzonych śledztw dziennikarskich, pytań kierowanych do organów, inicjowaniu właściwych postępowań podejmuje sam.
Zebrane środki pozwolą na prowadzenie intensywnych i niebezpiecznych śledztw dziennikarskich. Publikujemy nazwiska osób pełniących funkcje publiczne wraz z opisem czynów, jakich się dopuściły, a w niektórych wypadkach ujawniamy również ich wizerunek.
Fundacja Wyrywanych z Piekła Narcyzmu
ul. Smolańska 3/121
70-026 Szczecin
+48-91-481-9025
[email protected]
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej: