Cześć,
mam na imię Natalia i od kilkunastu lat, wraz z przyjaciółmi walczę z bezdomnością zwierząt w województwie łódzkim.
Współpracowałam z trzema fundacjami- myślałam, że 'do trzech razy sztuka', ale niestety moje priorytety znacznie odbiegały od organizacji z którymi współpracowałam.
W ciągu kilkunastu lat odłowiłam na kastracje kilkaset kotów: Łódź, Brzeziny, Koluszki, Rokiciny, Konstantynów Łódzki, Pabianice oraz okolice Jeziorska.
Zawsze służę radą, wsparciem czy chociażby wypożyczeniem klatek łapek. Nigdy nie wzięłam nawet złotówki od karmicieli u których odławiałam koty na kastracje. Koty wożę prywatnym samochodem, sama płacę za paliwo.
Podstawą walki z bezdomnością jest KASTRACJA. Nie sztuką jest zbierać owoce bezdomności- kocięta/szczenięta. Nie sztuką jest zostawić kotkę/suczkę bez kastracji- za kilka miesięcy znów urodzi. Priorytetem jest przeznaczanie środków od darczyńców na bezdomne stworzenia, a nie na wypłaty pracowników, gdy na jednego pracownika przypada 5 kotów/psów.
Zarówno ja, mój partner, jak i osoby z którymi współpracuję PRACUJEMY. Nie utrzymujemy się z datków darczyńców. Co miesiąc dokładamy znaczną część prywatnych środków do bezdomniaków, które są pod naszą opieką. Gdy nie ma już środków z miasta na kastracje- płacimy za zabiegi. Bo kastruje się cały rok...
Staramy się bazować na własnych środkach, wsparciu znajomych/ludzi dobrej woli oraz bazarkach, które organizujemy.
Niestety w ostatnich tygodniach zbyt wiele spadło na nasze barki...
Dwójka naszych podopiecznych zachorowała na FIP, Julian nagle zaczął się dusić, Szati ma wyjątkowo niskie białe krwinki- nikt nie potrafi jej zdiagnozować, straciliśmy dwa nastoletnie koty, które przed odejściem wygenerowały ogromne koszty. Były też szczepienia, odrobaczenia, testy fiv/felv oraz czipowanie.
Wszystkie koty, które wyadoptowujemy posiadają książeczki zdrowia. Są odpchlone, odrobaczone, zaszczepione, posiadają testy FIV/FeLV oraz są wykastrowane (o ile ich wiek na to pozwala). Adopcje są darmowe!
W ciągu zaledwie 8 tygodni na samą opiekę weterynaryjną wydaliśmy ponad 6 tysięcy złotych!
6 tysięcy to tylko i wyłącznie koszty wizyt u weterynarza.
Do tego trzeba doliczyć koszty żwiru, podkładów, karmy oraz suplementów.
Tak źle jeszcze nie było. Wykorzystałam już wszystkie możliwości- limit odnawialny oraz pożyczka gotówkowa.
Jeżeli nie uda nam się uzbierać chociażby 5 tysięcy, będziemy musieli zrezygnować z pomocy bezdomniakom.
Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:
Wpłata nie jest możliwa po końcu zbiórki.
Zrób jeszcze jeden mały krok.
Nawet 1 zł może pomóc!
Zuzia
Dobro powraca. Dziękuję za pomoc - kotki Tadeusza.