Zbiórka Dla Kajtka na wolność i siłę - miniaturka zdjęcia

Dla Kajtka na wolność i siłę Jak założyć taką zbiórkę?


                                Zbiórka Dla Kajtka na wolność i siłę - zdjęcie główne

Dla Kajtka na wolność i siłę

2 700 zł  z 19 000 zł (Cel)
Wpłaciły 54 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

[Osoba zweryfikowana przez Fundację Lambda Polska]

Mam na imię Kajtek, mam 18 lat i jestem osobą transpłciową. Jestem w klasie maturalnej liceum ogólnokształcącego na profilu humanistycznym, jednak zawsze ciągnęło mnie w stronę plastyka, gdyż jestem duszą artystyczną - tworzę grafiki, rysuję, szydełkuję, haftuję, szyję, gram na 4 instrumentach oraz śpiewam. Nie mam stałej pracy, jednak staram się zarabiać poprzez sprzedaż moich dzieł - głównie pluszaków zrobionych na szydełku.

Moja rodzina nie akceptuje mojej Transpłciowości, dlatego nie mogę liczyć na ich wsparcie jak i pomoc finansową. Ze względu na czekającą mnie w tym roku maturę nie mogę pozwolić sobie na stałą pracę w tygodniu, dlatego staram się zrobić co mogę sprzedając i tworząc pluszaki, które nie są dla mnie tylko i wyłącznie formą zysku materialnego, ale i duchowego, gdyż tworząc je, wkładam w nie serce, miłość, z radością wierząc, że znajdą dobry dom, a osoba do której trafi jeden z nich będzie szczęśliwa. Powstał pomysł, żeby połączyć moją twórczość ze zbiórką, dlatego każda osoba, która wpłaci powyżej 90zł otrzyma pride żabkę z dowolną flagą (bądź zwykłą żabkę bez flagi/w innym kolorze), zrobioną przeze mnie na szydełku. W sprawie odebrania żabki w razie wpłaty, można się ze mną kontaktować poprzez Instagram @gh0st_bones :))

Poza zrzutką, można mnie również wspomóc poprzez kupienie ode mnie innego rękodzieła - innego pluszaka, bądź czegoś na zamówienie - połowa kwoty z zakupu pójdzie na zbiórkę, reszta zaś na opłacenie materiałów.

Na mastektomię zbieram, ponieważ klatka piersiowa jest miejscem kumulacji mojej dysforii, co dodatkowo potęguje i nakręca mechanizm moich zaburzeń odżywiania. Dysforia w znacznym stopniu utrudnia mi możliwość zdrowienia, ponieważ przez balast na klacie nie jestem w stanie zaakceptować swojego ciała co przyczynia się do dalszego brnięcia w chorobę w celu zlikwidowania balastu w jak największym stopniu. Dzięki szerzącej się ciałopozytywności, doszedłem do momentu, w którym wiem, że byłbym w stanie zaakceptować rozmiar swojego ciała i pokochać je takim jakie jest, gdyby tylko nie było tego "balastu". Chcę wyzdrowieć, być szczęśliwy i żyć w zgodzie ze sobą. Zmaganie się z zaburzeniami odżywiania strasznie mnie męczy, dlatego chcę przeprowadzić operację tak szybko jak to będzie możliwe.W dzieciństwie nigdy nie czułem przynależności do przypisanej mi przy urodzeniu płci, nie wiedziałem, że tą płeć trzeba czuć, że mam się czuć dziewczynką. Myślałem, że płeć jest czymś przypisanym ot tak. Dopiero w 6 klasie podczas WF-u w szatni gdy dziewczyny rozmawiały o tym jak czują się dziewczynami, to w mojej głowie pojawiło się dezorientacja - "Ale jak to? Wy się CZUJECIE dziewczynami? To tak powinno być? Ja powinienem się CZUĆ dziewczyną?"

W klasie dzięki znajomej dowiedziałem się czym jest Transpłciowość i zrozumiałem, że to jest to. Zrozumiałem czym był ten dziwny dyskomfort, który czułem ubierając konkretne dziewczęce ubrania, to była dysforia. Również od dziecka, pamiętam to jeszcze z 1 klasy podstawówki, nienawidziłem swojego imienia, wiedziałem, że chce je zmienić, jednak żadne kobiece imię mi nie pasowało i chciałem takie chłopięce, czułem, że takie mi pasuje, ale przecież nie mogę takiego mieć skoro byłem dziewczynką. Myślałem sobie "kurcze też chciałbym mieć takie imię, chłopcy mają fajnie".

Po zrozumieniu swojej Transpłciowości, wiedziałem, że nie mogę powiedzieć o tym rodzicom, którym i tak się nie zwierzałem, a którzy wiedziałem, jakie mają zdanie na temat osób lgbtq+. Gdy znaleźli moje notatki, w których opisywałem jak ciężko mi z dysforią, narodziło to awanturę, której nigdy nie zapomnę. Po niej temat ucichł jakby go nie było, więc ukrywałem to co czułem i zaprzeczałem gdy pytali się mnie czy czuję się chłopakiem skoro chodzę ciągle w bluzach. Żyłem tak aż do 2 klasy liceum, gdzie zostałem bez swojej zgody wyoutowany moim rodzicom przez dyrekcję - również narodziło to awanturę.. Koniec końców, z akceptacją moich rodziców nic sie nie zmieniło i nie mogę na nich liczyć w tej kwestii, jednak dzięki wsparciu moich przyjaciół, przy nich mogę otwarcie być sobą, a szkoła jest dla mnie miejscem ulgi od udawania w domu kogoś kim nie jestem.

Po zdaniu matury zamierzam rozpocząć nowy etap w życiu wiążący się z rozpoczęciem tranzycji medycznej jak i zmianą imienia na neutralne płciowo. Razem z przyjaciółkami planujemy wynająć wspólnie mieszkanko na studia, a w tym samym czasie zamierzam rozpocząć terapię hormonalną, gdyż wymaganiem przystąpienia do operacji mastektomii w klinice, w której planuje ją zrobić, jest bycie min. 6 miesięcy na hormonach. Operacja jest mi niezbędna w drodze do życia w akceptacji swojego ciała i efektywnego leczenia.

2 700 zł  z 19 000 zł (Cel)
Wpłaciły 54 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 54

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Alex - awatar
Alex
35
Mama Alana - awatar
Mama Alana
100
Powodzenia!! - awatar
Powodzenia!!
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Iza Ewa - awatar
Iza Ewa
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Joanna Proniewska - awatar
Joanna Proniewska
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij