Zbiórka Bajek z rzutnika czar - Ocalmy - zdjęcie główne

Bajek z rzutnika czar - Ocalmy

1 817 zł  z 8 000 zł (Cel)
Wpłaciło 40 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Jerzy Pniewski - awatar

Jerzy Pniewski

Organizator zbiórki

Witam wszystkich,

Jestem kolekcjonerem bajek na rzutnik. Takich bajeczek w roleczkach , na których wielu z nas się wychowało.

Jako jedyny w Polsce poza tym, że zbieram bajki postanowiłem je pokazać i przypomnieć innym. Kolekcjonerzy zazwyczaj zamykają swoje zbiory w domowych szufladach. Ja moją kolekcję kilka lat temu z własnych środków udostępniłem w internecie. 

Kilkanaście lat temu założyłem serwis www.diafilm.pl, który do dzisiaj funkcjonuje. W serwisie znajduje się katalog tych bajek, które posiadam w kolekcji jak i tych , których nie mam ale były wydane. Dodatkowo w serwisie można przeczytać o tych, którzy bajki tworzyli czyli autorach tektów, ilustratorach, rysownikach, i innych.

Poza katalogiem w serwisie jest stworzona opcja pozwalająca na obejrzenie na ekranach komputerów bajek, które zeskanowałem.

Niestety serwis i skrypt się zestarzały i wymagają modernizacji. Koszt przebudowy serwisu przy założeniu, że wszystkie dane przeniosę manualnie sam to około 8.000 zł.

Inną kwestią jest dygitalizacja i udostępnienie posiadanych przeze mnie bajek. Digitalizacja jednej bajki to koszt od 16-24 zł a jest ich do obróbki ponad 2200 czyli chcąc pokazać je wszystkie musiałbym wydać ponad 40 tyś złotych.

Występowałem z prośbą o pomoc do instytucji, którym powinno zależeć na zachowaniu dla kolejnych pokoleń dziedziny sztuki jaką były bajki na rzutnik. Prosiłem bezskutecznie o pomoc Ministerstwo Kultury, NAC, instytucje będące mecenasami sztuki jak towarzystwa ubezpieczeniowe, firmy energetyczne, firmy produkujące zabawki dla dzieci.

Jedni nie mieli środków na pomoc, drugim to się nie opłacało bo temat jest za mało nośnym.

Osobiście nie posiadam takich środków aby zmienić serwis i zdygitalizować kolejne bajki a potem je udostępnić, stąd też moja prośba o Wasze zaangażowanie w pomoc. Mam świadomość, że nie każdy chce rozdawać pieniądze każdemu kto o nie poprosi. Jesli tak jest proszę udostępnijcie tylko moją zbiórkę dalej.

Jeśli uda mi się zebrać więcej niż 8000 zł to wszystkie te pieniądze przeznaczę, poza modernizacją serwisu na dygitalizację kolejnych pozycji zbioru i udostępnię bajki do oglądania na monitorze komputera.

Jeśli kwota zebrana będzie mniejsza niż potrzebna to zrezygnuję z przebudowy serwisu a zebrane pieniądze przeznaczę na dygitalizację bajek i udostępnię je w starym serwisie.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Marta Sołtysiak-Rojek - awatar

  Marta Sołtysiak-Rojek

  12.04.18
  12.04.18

  Powodzenia :)

  • Jerzy Pniewski - awatar

   Jerzy Pniewski - Organizator zbiórki

   12.04.18
   12.04.18

   Witam serdecznie, Pani Marto, dziękuję za cegiełkę dla serwisu. Chciałbym przypomnieć, że jeśli nie prześle Pani do dnia 24/05/2018 roku zgody na przechowywanie Pani danych osobowych przez Serwis DiaFilmPL to w dniu następnym Pani konto i dane zostaną trwale usunięte. Proszę mieć to na uwadze. jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam, Jerzy Pniewski

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  27.11.17
  27.11.17

  Niech się rozwija dla przyszłych pokoleń. Rafał

 • JASPA - awatar

  JASPA

  17.11.17
  17.11.17

  Super pomysł, wart pomocy. Chętnie odwiedzam i wspominam lata dzieciństwa.

1 817 zł  z 8 000 zł (Cel)
Wpłaciło 40 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Jerzy Pniewski - awatar

Jerzy Pniewski

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 40

Mateusz Zyguła - awatar
Mateusz Zyguła
200
Agnieszka Kościuk-Jarosz - awatar
Agnieszka Kościuk-Jarosz
10
Arkadiusz Rusowicz - awatar
Arkadiusz Rusowicz
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Zbigniew Grzelka - awatar
Zbigniew Grzelka
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Marta Sołtysiak-Rojek - awatar
Marta Sołtysiak-Rojek
20
G.W. - awatar
G.W.
20
Sylwia Wojciechowska - awatar
Sylwia Wojciechowska
20
Justyna Ołowska Gdańsk - awatar
Justyna Ołowska Gdańsk
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij