Zbiórka Diango chce godnie żyć... - zdjęcie główne

Diango chce godnie żyć...

2 370 zł  z 3 000 zł (Cel)
Wpłaciło 36 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Diango chce godnie żyć.


Nasi nowi podopieczni, często dostają imiona po ważnych dla nas zwierzętach. Po tych, którym grozi zapomnienie, po tych nad którymi niewiele osób zapłakało, a chcemy aby pamięć o nich przetrwała, aby ludzie pamiętali i znali historię. W ten sposób ocalony dostaje nowe piękne imię, a  tego drugiego budzimy i ożywiamy jego historię. Zaczyna znów żyć i być obecny w ludzkiej pamięci. To dla nas ważne.

I tak wczoraj do jednego z naszych pensjonatów przyjechał ogier. Dostał imię Diango. Na cześć  istoty, której historię poznaliśmy już dwa lata temu, na jednej z manifestacji. Diango mimo ludzkiego okrucieństwa jakiemu był poddawany bardzo chciał żyć i mimo udręki fizycznej i psychicznej, jakies codziennie doświadczał – żył bardzo długo. Niestety najsilniejszy organizm, nie przetrwa długo takich tortur.  Dzisiaj go już nie ma, pamiętają o nim ludzie, którzy walczyli o jego wolność, poza nimi jest to garstka osób. W naszych sercach odcisnął ślad na zawsze. Mieliśmy nadzieję, łudziliśmy się, że być może się uda, że zostanie uwolniony…Nie udało się. Nie mogliśmy go uratować, ale możemy zadbać, aby  historia jego i jego braci była znana..

Wczoraj pod naszą opiekę trafił ogier. Odebrany interwencyjnie, żył w warunkach potwornych, zamiast słomy pod nogami, miał ponad metr gnoju…. Wraz z innymi zwierzętami został odebrany przez zaprzyjaźnione organizacje Fundacja PEGASUS i Stajnia Stowarzyszenie "Benek"


 Tak jak w Diango , jest w nim ogromna wola życia. Mimo złych warunków, mimo krzywd i cierpień  jakich zaznał – przetrwał. Chce żyć. Czy mogliśmy go inaczej nazwać? Zobaczyliśmy zdjęcia z interwencji, zobaczyliśmy jego i wiedzieliśmy, że dostanie imię Diango, w ten sposób uczcimy  pamięć małpy, która zginęła w imię nauki.  Diango ma ogromne potrzeby. Potrzebuje pieniędzy na wizytę u weterynarza, na odrobaczenie, szczepienia. W dalszej kolejności musi zostać wykastrowany. Nogi i kopyta ma w dramatycznym stanie wymaga natychmiastowej interwencji kowala. Potrzebny jest też smar do kopyt.

Nie ma kantara, ani szczotek, jego osłabiony organizm potrzebuje wsparcia witaminami. Bardzo prosimy o pomoc


Pomóżcie Diango na nowo cieszyć się życiem. Pomóżcie jego ciału wrócić do pełnej sprawności i dobrej formy. Ludzie doprowadzili go do takiego stanu, ludzie też mogą go przywrócić do zdrowia i normalnego szczęśliwego życia. 


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  04.02.2017
  04.02.2017

  Urodziny Dorci :-)

 • Joanna - awatar

  Joanna

  30.01.2017
  30.01.2017

  Będzie dobrze! Musi być!

 • Joanna - awatar

  Joanna

  10.01.2017
  10.01.2017

  Bardzo proszę wszystkich przyjaciół zwierząt o pomoc dla tego dzielnego konika. Przecież wystarczy parę złotych, żeby zapewnić mu nieco lepsze życie.

 • Marta - awatar

  Marta

  30.12.2016
  30.12.2016

  Dla Diango - wreszcie trafiłeś na wspaniałych ludzi

 • Joanna - awatar

  Joanna

  29.12.2016
  29.12.2016

  Na zdrówko, biedny koniku

2 370 zł  z 3 000 zł (Cel)
Wpłaciło 36 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 36

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
12
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
4
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
3
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
500
Dorota - awatar
Dorota
50
Joanna - awatar
Joanna
87
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
500
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
3
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij