Zbiórka Zwierzęta wykluczone - NAKARM - miniaturka zdjęcia

Zwierzęta wykluczone - NAKARM Jak założyć taką zbiórkę?


                                Osoba wiążąca konia w stajni.

Zwierzęta wykluczone - NAKARM

26 739 zł  z 68 000 zł (Cel)
Wpłaciło 599 osób w ciągu 3 dni.
Wpłać terazUdostępnij
 

Zwierzęta gospodarskie są często nazywane istotami wykluczonymi. Wykluczonymi spod pełnej prawnej ochrony, wykluczonymi z ludzkiej empatii. Traktowane jako maszyny do produkcji, u wielu nie wzbudzają współczucia. Interwencje z ich udziałem są najtrudniejsze, a historie, które za nimi stoją, przerażające. Konie, krowy, kozy i owce, które trafiają pod naszą opiekę, to zwierzęta wycieńczone, zagłodzone, chore i bite. Najczęściej odbieraliśmy je na skraju życia, a obok nich leżały już martwe ciała ich stada.

Nie mają głosu – nie piszczą, nie wyją, nie nawołują o pomoc. Bicie konia czy krowy nie robi na nikim specjalnego wrażenia, nawet prawo wprost pozwala np. razić je prądem. Ich cierpienie jest ignorowane. Instytucje, które powinny ich bronić, traktują ich dobrostan jako najmniej ważny.

Interwencje są pełne dramatycznych scen – wyciągamy zwierzęta z błota, z obór, w których toną we własnych odchodach, z rąk ludzi, którzy przez lata traktowali je jak bezwartościowe przedmioty. Ich wartość jest przeliczana na pieniądze, więc kiedy już nie zarobią na właściciela, w "wdzięczności" za ciężką pracę czeka na nie "w najlepszym wypadku" rzeźnia, a gdy ich ciała nie nadają się do zjedzenia – powolne konanie.

Przykładowa interwencja: trafiliśmy do gospodarstwa, gdzie znajdowało się 30 zagłodzonych koni. Kilka już martwych leżało obok tych, które jeszcze żyły. Byliśmy trzecią organizacją interweniującą w tym miejscu w ciągu pięciu lat. Właściciel zawsze był uniewinniany z powodu niepoczytalności. Tym razem udało się sprawić, że zostały mu odebrane. Te konie, ze względu na swoją przeszłość, do końca życia będą musiały pozostawać pod naszą opieką, całe stado. To konie z chowu wsobnego, skarłowaciałe, z krzywymi nogami i problemami z uzębieniem, których nikt nie chce adoptować - za trudne, i nie użyteczne.

Inny przykład: Blusia – klacz odebrana od radnej, policjantki i lekarza weterynarii. To była jedna z najtrudniejszych spraw, jaką prowadziliśmy. Z powodu tej interwencji szukał nas nawet "detektyw" Krzysztof Rutkowski. Nie poddaliśmy się, a biegły sądowy w grudniu 2024 roku wydał opinię potwierdzającą, że nasza interwencja była słuszna. Blusia teraz żyje bezpiecznie, ale nigdy nie zapomni tego, co przeszła. Już do końca życia będzie wymagała szczególnej opieki weterynaryjnej.

Nasze ocalone stado żyje w dwóch ośrodkach DIOZ. Aby opiekować się tymi wymagającymi zwierzętami, korzystamy również z hoteli, klinik dla koni i zaprzyjaźnionych organizacji. 60 zwierząt gospodarskich to naprawdę dużo. Potrzebują ogromnej przestrzeni, a samo ich wyżywienie pochłania dziesiątki tysięcy złotych. Leczenie – najczęściej skomplikowane z racji ich wielkości i zaniedbań z przeszłości – to ogromne koszty. Pilnie musimy zamówić na 2025 rok siano, słomę i zboża, aby nasze stada mogły przetrwać chłodne miesiące, nim powróci trawa. Ceny pasz wzrosły, dostępność jest coraz trudniejsza (anomalie pogodowe) a nasze zapasy szybko się kończą.

Prosimy o Waszą pomoc by zakupić:

  • Siano – 140/160 złotych balot – niezbędne dla koni, krów i owiec, aby miały co jeść w zimowe dni,

  • Słomę – 90 złotych balot – potrzebną zarówno jako ściółka, jak i dodatek do diety,

  • Zboża – które dostarczają niezbędnej energii.

Przeszły piekło na ziemi, zanim trafiły pod naszą opiekę. Teraz mają szansę na nowe życie – bezpieczne, spokojne i pełne troski. Jednak bez Waszego wsparcia nie będziemy mogli zapewnić im tego, czego najbardziej potrzebują.

Tylko z Twoją pomocą możemy sprawić, że te zimowe miesiące będą bezpieczne. Każda złotówka ma znaczenie, działa cuda!

Prosimy, pomóżcie nam napełnić stodoły, aby nasze zwierzęta mogły przeżyć tę zimę bezpiecznie i zdrowo.

Dziękujemy za każdą formę wsparcia – udostępnienia, wpłaty, dobre słowo. 

Z wyrazami wdzięczności,
Zespół Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


  • Anonimowy Darczyńca - awatar

    Anonimowy Darczyńca

    18.01.2025
    18.01.2025

    Dobrze że jesteście.

  • Anonimowy Darczyńca - awatar

    Anonimowy Darczyńca

    17.01.2025
    17.01.2025

    Trzymajcie się ❤️ dzięki za to co robicie!!!!!

  • Dorota - awatar

    Dorota

    17.01.2025
    17.01.2025

    Jestecie wzorem dla wszystki

  • Anonimowy Darczyńca - awatar

    Anonimowy Darczyńca

    17.01.2025
    17.01.2025

    Sending love to you and all animals you are taking care of! 🩷🩵💚❤️

  • Anonimowy Darczyńca - awatar

    Anonimowy Darczyńca

    17.01.2025
    17.01.2025

    Thank you for everything you do to to help mistreated animals. I wish I could do more to help you!

26 739 zł  z 68 000 zł (Cel)
Wpłaciło 599 osób w ciągu 3 dni.
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 599

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
15
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Orzeł - awatar
Orzeł
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Panda - awatar
Panda
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
4
ilopo - awatar
ilopo
20
monika ligezowska - awatar
monika ligezowska
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij