Zbiórka CYBER-OKO dla KAMILA - zdjęcie główne

CYBER-OKO dla KAMILA

26 550 zł  z 25 000 zł (Cel)
Wpłaciło 457 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Łukasz Pałęza - awatar

Łukasz Pałęza

Organizator zbiórki

Mam na imię Łukasz, jestem przyjacielem Kamila.  

Kamil Pleban. Ma lat 26. Ukończył studia na wydziale Prawa i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Perspektywę pracy w wyuczonym zawodzie zaburzyła choroba, cicho i bezboleśnie rozwijająca się. Powoli postępujące objawy: niedowład nóg, rąk, brak sił, odbierały mu to co w życiu najlepsze... pasje, marzenia, podróże... Brak diagnozy rzucał Kamila od lekarza do lekarza różnych specjalności. Szereg badań, tomografów i rezonansów wykonał prywatnie, aby szybko zacząć ewentualne leczenie. Niestety, diagnoza zapadła dopiero po trzech latach po serii badań wykluczających jak i potwierdzających - SLA - Stwardnienie Zanikowe Boczne (to postępująca choroba neurologiczna. Jej istotą jest porażenie neuronów ruchowych, które prowadzi do stopniowego upośledzenia funkcji wszystkich mięśni ciała.). Niedowierzanie i wewnętrzny bunt poprowadził Kamila jeszcze w kierunku boreliozy, gdyż badania były niejednoznaczne. Wyjazd do Warszawy do specjalisty od tej choroby przerwała gorączka i infekcja płuc. Dokładnie w dniu wyjazdu Kamil znalazł się w szpitalu. Ostra infekcja płuc, niewydolność oddechowa przyczyniły się do zabiegu tracheostomii. Zabieg ten powoduje, że osoba oddycha za pomocą respiratora i nie może mówić. Przekreślone zostały dotychczasowe plany życiowe Kamila. Jeszcze rok temu na wózku, ale z nadzieją na eksperymentalną terapię komórkami macierzystymi, podróżował do Florencji i Bolonii, następnie do Berlina. W tym roku planował wyjazd do Paryża i Wenecji. Podróże te rekompensowały mu brak możliwości prowadzenia życia jak inni jego rówieśnicy... Nie poddawał się. Jednak ostatni pobyt w szpitalu zmienił wszystko. Brak kontaktu z otoczeniem sprawił, że zamknął się w sobie. Kartka z alfabetem to było tylko czasowe rozwiązanie. Świadomość własnego stanu zdrowia, całodniowa opieka rodziców i to, co go jeszcze czeka, sprawia, że zamyka się na wszystko i wszystkich. Ktoś, kto nie zna Kamila, patrząc na niego, może myśleć, że gaśnie... ale bliscy wiedzą, że choć nie może tego powiedzieć, to jest w nim ogromna wola życia. Kamil kocha życie. Rodzina szuka innych, bardziej nowatorskich rozwiązań komunikowania się Kamila z otoczeniem. Są to rozwiązania bardzo kosztowne, ale priorytetowe, spośród licznych potrzeb osób chorych na SLA, choroby, której w Polsce w zasadzie nie można wyleczyć.


Pieniądze są potrzebne na sprzęt medyczny oraz rehabilitację.

C-EYE pomaga osobom chorym komunikować się wzrokowo z bliskimi.Polega ono na wykorzystaniu kontaktu wzrokowego osoby chorej np. przebywającej w domu – z wyświetlaną na ekranie treścią. Najpierw system C-EYE® wyznacza i wyświetla punkt, na który ma patrzeć pacjent. Przytrzymanie przez niego wzroku np. na obrazku, powoduje jego zaznaczenie, dzięki czemu chory może odpowiadać na zadawane pytania, wyrażać swoje potrzeby oraz prośby, a także rozwiązywać różne zadania i ćwiczenia stymulujące pamięć, percepcję, utrzymywanie uwagi i inne aktywności umysłowe.


,,I jeśli nawet świat nie bardzo się udał,

to zawsze trafiają się piękne wyjątki, jak na przykład TY.''

Razem z rodziną Kamila chciałbym zachęcić wszystkich ludzi dobrej woli i ogromnych serc do wzięcia udziału w naszej akcji.

POMÓŻMY KAMILOWI !!!!!!

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  07.11.2018
  07.11.2018

  Poruszająca historia. Nie poddawaj się, Kamilu!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  18.10.2018
  18.10.2018

  Trzymam kciuki!

 • Kamila - awatar

  Kamila

  04.03.2018
  04.03.2018

  Powodzenia!

 • Damy rade! - awatar

  Damy rade!

  15.10.2017
  15.10.2017

  Już tak niewiele zostało do zebrania. Damy radę!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  15.09.2017
  15.09.2017

  Powodzenia!

26 550 zł  z 25 000 zł (Cel)
Wpłaciło 457 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Łukasz Pałęza - awatar

Łukasz Pałęza

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 457

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Wojciech Kulasa - awatar
Wojciech Kulasa
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Adrian Banduch - awatar
Adrian Banduch
20
Łukasz - awatar
Łukasz
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
3 725
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij