Zbiórka CYBER-OKO dla KAMILA - miniaturka zdjęcia

CYBER-OKO dla KAMILA

Zbiórka CYBER-OKO dla KAMILA - zdjęcie główne

CYBER-OKO dla KAMILA

26 550 zł z 25 000 zł (Cel)
Wpłaciło 457 osób
Wpłać teraz
 
Łukasz Pałęza - awatar

Łukasz Pałęza

Organizator zbiórki

Mam na imię Łukasz, jestem przyjacielem Kamila.  

Kamil Pleban. Ma lat 26. Ukończył studia na wydziale Prawa i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Perspektywę pracy w wyuczonym zawodzie zaburzyła choroba, cicho i bezboleśnie rozwijająca się. Powoli postępujące objawy: niedowład nóg, rąk, brak sił, odbierały mu to co w życiu najlepsze... pasje, marzenia, podróże... Brak diagnozy rzucał Kamila od lekarza do lekarza różnych specjalności. Szereg badań, tomografów i rezonansów wykonał prywatnie, aby szybko zacząć ewentualne leczenie. Niestety, diagnoza zapadła dopiero po trzech latach po serii badań wykluczających jak i potwierdzających - SLA - Stwardnienie Zanikowe Boczne (to postępująca choroba neurologiczna. Jej istotą jest porażenie neuronów ruchowych, które prowadzi do stopniowego upośledzenia funkcji wszystkich mięśni ciała.). Niedowierzanie i wewnętrzny bunt poprowadził Kamila jeszcze w kierunku boreliozy, gdyż badania były niejednoznaczne. Wyjazd do Warszawy do specjalisty od tej choroby przerwała gorączka i infekcja płuc. Dokładnie w dniu wyjazdu Kamil znalazł się w szpitalu. Ostra infekcja płuc, niewydolność oddechowa przyczyniły się do zabiegu tracheostomii. Zabieg ten powoduje, że osoba oddycha za pomocą respiratora i nie może mówić. Przekreślone zostały dotychczasowe plany życiowe Kamila. Jeszcze rok temu na wózku, ale z nadzieją na eksperymentalną terapię komórkami macierzystymi, podróżował do Florencji i Bolonii, następnie do Berlina. W tym roku planował wyjazd do Paryża i Wenecji. Podróże te rekompensowały mu brak możliwości prowadzenia życia jak inni jego rówieśnicy... Nie poddawał się. Jednak ostatni pobyt w szpitalu zmienił wszystko. Brak kontaktu z otoczeniem sprawił, że zamknął się w sobie. Kartka z alfabetem to było tylko czasowe rozwiązanie. Świadomość własnego stanu zdrowia, całodniowa opieka rodziców i to, co go jeszcze czeka, sprawia, że zamyka się na wszystko i wszystkich. Ktoś, kto nie zna Kamila, patrząc na niego, może myśleć, że gaśnie... ale bliscy wiedzą, że choć nie może tego powiedzieć, to jest w nim ogromna wola życia. Kamil kocha życie. Rodzina szuka innych, bardziej nowatorskich rozwiązań komunikowania się Kamila z otoczeniem. Są to rozwiązania bardzo kosztowne, ale priorytetowe, spośród licznych potrzeb osób chorych na SLA, choroby, której w Polsce w zasadzie nie można wyleczyć.


Pieniądze są potrzebne na sprzęt medyczny oraz rehabilitację.

C-EYE pomaga osobom chorym komunikować się wzrokowo z bliskimi.Polega ono na wykorzystaniu kontaktu wzrokowego osoby chorej np. przebywającej w domu – z wyświetlaną na ekranie treścią. Najpierw system C-EYE® wyznacza i wyświetla punkt, na który ma patrzeć pacjent. Przytrzymanie przez niego wzroku np. na obrazku, powoduje jego zaznaczenie, dzięki czemu chory może odpowiadać na zadawane pytania, wyrażać swoje potrzeby oraz prośby, a także rozwiązywać różne zadania i ćwiczenia stymulujące pamięć, percepcję, utrzymywanie uwagi i inne aktywności umysłowe.


,,I jeśli nawet świat nie bardzo się udał,

to zawsze trafiają się piękne wyjątki, jak na przykład TY.''

Razem z rodziną Kamila chciałbym zachęcić wszystkich ludzi dobrej woli i ogromnych serc do wzięcia udziału w naszej akcji.

POMÓŻMY KAMILOWI !!!!!!

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  07.11.18
  07.11.18

  Poruszająca historia. Nie poddawaj się, Kamilu!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  18.10.18
  18.10.18

  Trzymam kciuki!

 • Kamila - awatar

  Kamila

  04.03.18
  04.03.18

  Powodzenia!

 • Damy rade! - awatar

  Damy rade!

  15.10.17
  15.10.17

  Już tak niewiele zostało do zebrania. Damy radę!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  15.09.17
  15.09.17

  Powodzenia!

26 550 zł z 25 000 zł (Cel)
Wpłaciło 457 osób
Wpłać teraz
 
Łukasz Pałęza - awatar

Łukasz Pałęza

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 457

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Wojciech Kulasa - awatar
Wojciech Kulasa
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Adrian Banduch - awatar
Adrian Banduch
20
Łukasz - awatar
Łukasz
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
3 725
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 30 września zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij