Zbiórka Dobro wraca ze zdwojoną siłą - miniaturka zdjęcia

Dobro wraca ze zdwojoną siłą Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Dobro wraca ze zdwojoną siłą - zdjęcie główne

Dobro wraca ze zdwojoną siłą

3 330 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciły 34 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

Podobno dobro wraca ze zdwojoną siłą. Kontynuowanie misji uzależnione jest od zakupu dwóch aparatów słuchowych. Bezinteresowne, wieloletnie wsparcie okupione własnymi wyrzeczeniami potrzebuje pomocy. Od lat Magda myśli przede wszystkim o synu i innych, mniej o swojej potrzebie wymiany aparatów słuchowych. Pomóżmy jej w tym aby mogła normalnie i stabilnie funkcjonować. W ramach zbiórki chcemy dofinansować zakup 2 aparatów słuchowych dla Magdaleny Tomczyk (10 tys.) oraz dofinansować leczenie i rehabilitacji jej chorego na mukowiscydozę syna Mikołaja ( 10 tys.).


Magdalenę Tomczyk nasza Fundacja i ja sam znam od kilkunastu lat. Jest mamą Mikołaja chorego na mukowiscydozę i zespół Gilberta. Są to choroby rzadkie, genetyczne i nieuleczalne. Magda ma również niepełnosprawność sprzężoną - słuch, narząd ruchu ( choroby krążka międzykręgowego), układ oddechowy (dychawica oskrzelowa)...  W wieku 2 lat straciła słuch. Diagnozę, że ma obustronny niedosłuch głębokiego stopnia, częściowa głuchotę typu zmysłowo-nerwowego stromo opadającą postawiono parę lat później. 

Od kilkunastu lat doradzam i wspieram socjalnie, prawnie i organizuję wielu działań edukacyjnych, interwencyjnych i charytatywnych oraz pomocowych na rzecz osób niepełnosprawnych, chorych na choroby rzadkie i przewlekłe, w tym bardzo wielu chorych na mukowiscydozę. Magdę Tomczyk jednak nie znam z perspektywy mamy osoby chorej i potrzebującej, ale z perspektywy wolontariusza angażującego się w dziesiątki akcji pomocowych na rzecz chorych i niepełnosprawnych, osoby inicjującej akcje pomocowe Fundacji na rzecz danej osoby chorej i w niej pomagającą, osoby inicjującej poradę i pomoc prawno - socjalną Fundacji na rzecz danej osoby, osobę doradzającą prawnie-socjalnie choremu, autora dziesiątków artykułów, angażującego się w działanie infolinii i innych aktywności innych organizacji pozarządowych. Magda pomagała wielokrotnie zarówno Fundacji Nieskończone Możliwości, jak i np. Fundacji Oddech Życia w funkcjonującej tam infolinii. Wiem, że pomoc dotyczyła zarówno wielu chorych na mukowiscydozę, przeważnie młodzieży i osób dorosłych na to schorzenie, ale również niepełnosprawnych i chorych przewlekle zmagających się z innymi problemami, niepełnosprawnościami i schorzeniami. Wspiera OzN od lat również w zakresie np. odwołań od orzeczeń, podobnie jak ja. Dzięki dobremu sercu Magdy udało się pomóc i wesprzeć wiele rodzin zmagających się z chorobą przewlekłą i niepełnosprawnością w rodzinie. Jest też aktywna zawodowo na tyle ile pozwala jej zdrowie. Jest rencistką. Pomimo codziennych obowiązków, pracy zawodowej, społecznej aktywności, w wolnych chwilach zajmuje się między innymi malarstwem. Swoje obrazy przekazuje na rzecz chorych lub darowizny z tych aukcji są przeznaczane na leczenie syna. Ciągle się dokształca w swoim zawodzie. Aktualnie np. spełnia swoje marzenia i jest studentką podyplomowych studiów Malarstwa i Historii Sztuki.

Przez ostatnich 10 lat Magda nie zmieniała aparatów słuchowych, gdyż zwyczajnie jej na to nie było stać. Skupiła się na opiece nad synem i zaangażowaniu we wspomniane powyżej działania. Aparaty słuchowe powinny być jednak wymieniane przez użytkownika co 5 lat. Są one wtedy częściowo również refundowane przez NFZ ( 700 PLN refundacji na 1 aparat, łącznie 1400 PLN refundacji ). Niestety najtańszy aparat słuchowy dla Magdy ubytku słuchu to koszt ponad 5000 PLN za 1 sztukę, czyli łącznie za oba ponad 10 000 PLN. 

Chorzy na mukowiscydozę, jak syn Magdy, przez całe życie zmagają się między innymi z problemami układu oddechowego, układu trawiennego, częstymi hospitalizacjami oraz częstymi wizytami w poradniach. Opieka nad chorym, jak nad każdą osobą chorą przewlekle, wymaga ogromnego i godnego podziwu zaangażowania od każdego rodzica i każdej Mamy. Średnia przeżywalność polskich chorych na mukowiscydozę to dwadzieścia kilka lat. Leczenie i rehabilitacja chorego na mukowiscydozę to codzienne dziesiątki leków, codzienna rehabilitacja, codzienna specjalistyczna dieta i codzienne zmagania z chorobą i jej następstwami. Wiele z leków, suplementów i odżywek stosowanych przez chorych na mukowiscydozę jest nierefundowanych lub nie w pełni refundowanych. Średni miesięczny koszt leczenia chorego z mukowiscydozą, w zależności od stanu jego zdrowia to od kilkuset do kilku tysięcy złotych. 

Fundacja Nieskończone Możliwości podjęła decyzję o utworzeniu tej zbiórki. W jej ramach chcemy dofinansować Magdzie zamieszkałej w województwie mazowieckim zakup niezbędnych aparatów słuchowych i wesprzeć chociaż w niewielkim stopniu leczenie i rehabilitację jej syna Mikołaja, chorego na mukowiscydozę. Głęboko wierzę, że serce okazywane innym przez Magdę powróci w powodzeniu tej zbiórki. Aby funkcjonować dalej i w sferze zawodowej, prywatnej i na rzecz innych Magda musi mieć sprawne aparaty słuchowe, dzięki którym lepiej będzie słyszała i funkcjonowała oraz musi mieć większą stabilizację finansową związaną z leczeniem Mikołaja. W konsekwencji będzie to procentowało w przyszłości na rzecz innych osób chorych przewlekle i niepełnosprawnych oraz innych organizacji pozarządowych, pomagających tym osobom. Dziękujemy na każdą darowiznę na rzecz tej zbiórki i jej udostępnienie. 


Marcin Mleczko

Fundacja Nieskończone Możliwości

Pierwszy aparat słuchowy na jedno ucho Magda otrzymała w CZD w Warszawie w wieku 8 lat. W tej chwili jest pod opieką Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu Światowego Centrum Słuchu w Kajetanach. Przed 2020 okiem była kwalifikowana do wszczepu implantu ślimakowego, niestety przez sytuację ostatnich 2 lat zabieg ten nie może być jeszcze zrealizowany i nie został zakończony proces kwalifikacji, który wtedy tylko rozpoczął się wstępnie. Słuch to podstawowa niepełnosprawność, z którą zmaga się Magdalena pozostałe to choroby krążka międzykręgowego i dychawica oskrzelowa.


Mikołaj- rozpoznana w 5 roku życia mukowiscydoza. Ma też Zespół Gilberta, przewlekłe zapalenie zatok, nietolerancja glukozy, laktozy, zaburzenie gospodarki węglowodanowej, stłuszczenie wątroby, skolioza, wada wzroku, niedobór witaminy D3, alergia wziewna i skórna. Miesięczny koszt leków i odżywek to obecnie ok.3500zł.


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


  • Fundacja Nieskończone Możliwości - awatar

    Fundacja Nieskończone Możliwości

    23.09.2022
    23.09.2022

    Magda hobbystycznie maluje i pomaga innym. Jak powstają te dzieła, zwłaszcza ukochane przez nią reprodukcje na krótkim filmie. Dziękujemy za każdą darowiznę na rzecz zbiórki i jej udostępnienie. Pozdrawiamy :)

3 330 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciły 34 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 34

DOROTA - awatar
DOROTA
50
Karolina Kubisty - awatar
Karolina Kubisty
50
Lidia M - awatar
Lidia M
50
Patrycja Sulej - awatar
Patrycja Sulej
100
Edyta Paturaj - awatar
Edyta Paturaj
200
Magdalena Linkiewicz - awatar
Magdalena Linkiewicz
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Andżelika B. - awatar
Andżelika B.
150
tomek - awatar
tomek
50
Kaziu i Sylwia - awatar
Kaziu i Sylwia
1 000

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij