Zbiórka Mukowiscydoza i aparaty słuchowe - miniaturka zdjęcia

Mukowiscydoza i aparaty słuchowe Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Mukowiscydoza i aparaty słuchowe - zdjęcie główne

Mukowiscydoza i aparaty słuchowe

7 610 zł  z 25 000 zł (Cel)
Wpłaciło 70 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Dobro wraca ze zdwojoną siłą. Zbiórka stworzona na Dzień Matki na rzecz niezwykłej mamy chorego na mukowiscydozę syna  :) ....

Podobno dobro wraca ze zdwojoną siłą. Kontynuowanie misji uzależnione jest od zakupu dwóch aparatów słuchowych. Bezinteresowne, wieloletnie wsparcie okupione własnymi wyrzeczeniami potrzebuje pomocy. Od lat Magda myśli przede wszystkim o synu i innych, mniej o swojej potrzebie wymiany aparatów słuchowych. Pomóżmy jej w tym aby mogła normalnie i stabilnie funkcjonować. W ramach zbiórki chcemy dofinansować zakup 2 aparatów słuchowych dla Magdaleny Tomczyk (10 tys.) oraz dofinansować leczenie i rehabilitacji jej chorego na mukowiscydozę syna Mikołaja ( 15 tys.).


Magdalenę Tomczyk nasza Fundacja i ja sam znam od kilkunastu lat. Jest mamą Mikołaja chorego na mukowiscydozę i zespół Gilberta. Są to choroby rzadkie, genetyczne i nieuleczalne. Magda ma również niepełnosprawność sprzężoną - słuch, narząd ruchu ( choroby krążka międzykręgowego), układ oddechowy (dychawica oskrzelowa)...  W wieku 2 lat straciła słuch. Diagnozę, że ma obustronny niedosłuch głębokiego stopnia, częściowa głuchotę typu zmysłowo-nerwowego stromo opadającą postawiono parę lat później. 

Od kilkunastu lat doradzam i wspieram socjalnie, prawnie i organizuję wielu działań edukacyjnych, interwencyjnych i charytatywnych oraz pomocowych na rzecz osób niepełnosprawnych, chorych na choroby rzadkie i przewlekłe, w tym bardzo wielu chorych na mukowiscydozę. Magdę Tomczyk jednak nie znam z perspektywy mamy osoby chorej i potrzebującej, ale z perspektywy wolontariusza angażującego się w dziesiątki akcji pomocowych na rzecz chorych i niepełnosprawnych, osoby inicjującej akcje pomocowe Fundacji na rzecz danej osoby chorej i w niej pomagającą, osoby inicjującej poradę i pomoc prawno - socjalną Fundacji na rzecz danej osoby, osobę doradzającą prawnie-socjalnie choremu, autora dziesiątków artykułów, angażującego się w działanie infolinii i innych aktywności innych organizacji pozarządowych. Magda pomagała wielokrotnie zarówno Fundacji Nieskończone Możliwości, jak i np. Fundacji Oddech Życia w funkcjonującej tam infolinii. Wiem, że pomoc dotyczyła zarówno wielu chorych na mukowiscydozę, przeważnie młodzieży i osób dorosłych na to schorzenie, ale również niepełnosprawnych i chorych przewlekle zmagających się z innymi problemami, niepełnosprawnościami i schorzeniami. Wspiera OzN od lat również w zakresie np. odwołań od orzeczeń, podobnie jak ja. Dzięki dobremu sercu Magdy udało się pomóc i wesprzeć wiele rodzin zmagających się z chorobą przewlekłą i niepełnosprawnością w rodzinie. Jest też aktywna zawodowo na tyle ile pozwala jej zdrowie. Jest rencistką. Pomimo codziennych obowiązków, pracy zawodowej, społecznej aktywności, w wolnych chwilach zajmuje się między innymi malarstwem. Swoje obrazy przekazuje na rzecz chorych lub darowizny z tych aukcji są przeznaczane na leczenie syna. Ciągle się dokształca w swoim zawodzie. Aktualnie np. spełnia swoje marzenia i jest studentką podyplomowych studiów Malarstwa i Historii Sztuki. Na zdjęciach można m.innymi podziwiać jej piękne prace.

Przez ostatnich 10 lat Magda nie zmieniała aparatów słuchowych, gdyż zwyczajnie jej na to nie było stać. Skupiła się na opiece nad synem i zaangażowaniu we wspomniane powyżej działania. Aparaty słuchowe powinny być jednak wymieniane przez użytkownika co 5 lat. Są one wtedy częściowo również refundowane przez NFZ ( 700 PLN refundacji na 1 aparat, łącznie 1400 PLN refundacji ). Niestety najtańszy aparat słuchowy dla Magdy ubytku słuchu to koszt ponad 5000 PLN za 1 sztukę, czyli łącznie za oba ponad 10 000 PLN. 

Chorzy na mukowiscydozę, jak syn Magdy, przez całe życie zmagają się między innymi z problemami układu oddechowego, układu trawiennego, częstymi hospitalizacjami oraz częstymi wizytami w poradniach. Opieka nad chorym, jak nad każdą osobą chorą przewlekle, wymaga ogromnego i godnego podziwu zaangażowania od każdego rodzica i każdej Mamy. Średnia przeżywalność polskich chorych na mukowiscydozę to dwadzieścia kilka lat. Leczenie i rehabilitacja chorego na mukowiscydozę to codzienne dziesiątki leków, codzienna rehabilitacja, codzienna specjalistyczna dieta i codzienne zmagania z chorobą i jej następstwami. Wiele z leków, suplementów i odżywek stosowanych przez chorych na mukowiscydozę jest nierefundowanych lub nie w pełni refundowanych. Średni miesięczny koszt leczenia chorego z mukowiscydozą, w zależności od stanu jego zdrowia to od kilkuset do kilku tysięcy złotych. 

Fundacja Nieskończone Możliwości podjęła decyzję o utworzeniu tej zbiórki. W jej ramach chcemy dofinansować Magdzie zamieszkałej w województwie mazowieckim zakup niezbędnych aparatów słuchowych i wesprzeć chociaż w niewielkim stopniu leczenie i rehabilitację jej syna Mikołaja, chorego na mukowiscydozę. Głęboko wierzę, że serce okazywane innym przez Magdę powróci w powodzeniu tej zbiórki. Aby funkcjonować dalej i w sferze zawodowej, prywatnej i na rzecz innych Magda musi mieć sprawne aparaty słuchowe, dzięki którym lepiej będzie słyszała i funkcjonowała oraz musi mieć większą stabilizację finansową związaną z leczeniem Mikołaja. W konsekwencji będzie to procentowało w przyszłości na rzecz innych osób chorych przewlekle i niepełnosprawnych oraz innych organizacji pozarządowych, pomagających tym osobom. Chciałbym także podkreślić, że Fundacja posiada pełną dokumentację poświadczającą sytuację socjalną rodziny oraz potwierdzającą schorzenia i niepełnosprawności, czy też trwający proces leczenia i rehabilitacji.  Dziękujemy na każdą darowiznę na rzecz tej zbiórki i jej udostępnienie. 


Marcin Mleczko

Fundacja Nieskończone Możliwości

Pierwszy aparat słuchowy na jedno ucho Magda otrzymała w CZD w Warszawie w wieku 8 lat. W tej chwili jest pod opieką Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu Światowego Centrum Słuchu w Kajetanach. Przed 2020 okiem była kwalifikowana do wszczepu implantu ślimakowego, niestety przez sytuację ostatnich 2 lat zabieg ten nie może być jeszcze zrealizowany i nie został zakończony proces kwalifikacji, który wtedy tylko rozpoczął się wstępnie. Słuch to podstawowa niepełnosprawność, z którą zmaga się Magdalena pozostałe to choroby krążka międzykręgowego i dychawica oskrzelowa.


Mikołaj- rozpoznana w 5 roku życia mukowiscydoza. Ma też Zespół Gilberta, przewlekłe zapalenie zatok, nietolerancja glukozy, laktozy, zaburzenie gospodarki węglowodanowej, stłuszczenie wątroby, skolioza, wada wzroku, niedobór witaminy D3, alergia wziewna i skórna. Miesięczny koszt leków i odżywek to obecnie ok.3500zł.


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Fundacja Nieskończone Możliwości - awatar

  Fundacja Nieskończone Możliwości

  16.03.2023
  16.03.2023

  Kochani Zbiórka na rzecz dof. aparatów słuchowych dla Magdy oraz wsparcia leczenia i reh. jej syna Mikołaja chorego na mukowiscydozę wciąż potrzebuje waszego wsparcia. Dziękujemy za każdy datek i każde udostępnienie tej zbiórki na rzecz wsparcia wieloletniej wolontariuszki wielu Fundacji, która przez lata wspierała innych a dziś to ona potrzebuje tego wsparcia. Jak wiece Magda pięknie maluje i zajmuje wieloma twórczymi rzeczami. Na zdjęciu kilka z jej prac, można je także podziwiać na Facebooku :) . Warto tu także wspomnieć, że Magdalena w ostatnich dniach ukończyła studia podyplomowe w tym zakresie. Podziwiamy zapału :) Pozdrawiamy wszystkich i wszystkiego dobrego dla wszystkich :)

  Zdjęcie aktualizacji 115 656

7 610 zł  z 25 000 zł (Cel)
Wpłaciło 70 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 70

Ula. - awatar
Ula.
50
Ania - awatar
Ania
200
Bożena Krupiak - awatar
Bożena Krupiak
200
Karolina N - awatar
Karolina N
100
Dominika Zabor - awatar
Dominika Zabor
50
Anna Hanos - awatar
Anna Hanos
100
Dorota - awatar
Dorota
100
Natalia Pleban-Michałek - awatar
Natalia Pleban-Michałek
100
Tymko - awatar
Tymko
50
Monika Arnista - awatar
Monika Arnista
150

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij