Zbiórka Razem dla Nikosa - zdjęcie główne

Razem dla Nikosa

5 234 zł  z 150 000 zł (Cel)
Wpłaciło 56 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Karolina Rangotis - awatar

Karolina Rangotis

Organizator zbiórki

Nikos już podczas ciąży walczył o życie. Przeżył i jest z nami, ale codziennie walczy o sprawność. Mózgowe porażenie dziecięce, niedowład lewej strony, padaczka, podejrzenie choroby mięśniowej, skolioza, obniżone napięcie mięśniowe. Z tym na co dzień musimy się mierzyć.

Cała ciąża przebiegała pomyślnie. Nic nie wskazywało na to, że nasz synek zaraz będzie walczyć o życie. Przed samymi Świętami Bożego Narodzenia mieliśmy umówione kontrolne usg. W 28 tyg ciąży usłyszeliśmy: 

''Przykro mi, ale są zmiany w mózgu. Nie wiem czy to wylew czy nowotwór, potrzebna jest pilna diagnostyka''

Następnego dnia trafiliśmy do szpitala w Warszawie, gdzie został potwierdzony wylew do i okołokomorowy. Nie wiedzieliśmy nic. Czy Nikos przeżyje, w jakim będzie stanie, jak duże są zmiany w mózgu. Nie ma chyba gorszego uczucia na świecie, kiedy wiesz, że Twoje dziecko walczy o życie, a Ty nie możesz nic z tym zrobić i pozostaje Ci tylko czekać.. 

Dni ciągneły się niemiłosiernie, a rezonans potwierdził, że wylew spowodował zmiany po prawej stronie mózgu. Jamy leukomalacyjne (dziury w mózgu) mające różne wielkości. Przemieszczenie się struktur mózgowych. To był cios nie do opisania. Z ogromnej radości, że zaraz się zobaczymy pozostał lęk czy zaraz nie będziemy musieli się żegnać...

19.02.2019 urodził się nasz synek Nikos. Od razu trafił na oddział opieki ciągłej gdzie leżał przez miesiąc czasu. Mimo wielu wykonanych badań, niezliczonej ilości konsultacji, zostaliśmy wypisani do domu bez informacji, co się wydarzyło, że podczas  zdrowo rozwijającej się ciąży doszło do takiej sytuacji. Rozpoczeliśmy poszukiwania na własną rękę i obecnie mamy podejrzenie chorób mięśniowych. Czeka nas jeszcze biopsja mięśnia i powtórne badanie genetyczne WES.

Ze względu na to stan Nikosa wymaga codziennej rehabilitacji i nieustannej opieki wielu specjalistów. Między innymi: neurologa, ortopedy, gastrologa, alergologa, kardiologa, osteopaty, okulisty, audiologa, genetyka oraz fizjoterapeutów. Wszystkie wizyty, badania kontrolne, terapie do tej pory wykonujemy prywatnie co wiąże się z ogromnymi kosztami. Nikoś ma zaraz 3 lata, a my przez ten czas wydaliśmy ponad 200 000 zł na leczenie, sprzęty i rehabilitacje. Chociaż bardzo chcielibyśmy nie musieć prosić o pomoc, życie zweryfikowało nasze założenia, że nie obędzie się bez zbiórki..

Na co przeznaczymy zebraną kwotę?

- obecnie zbieramy pieniądze na nowy wózek elektryczny - kosztuje 30 tysięcy i jest dostępny tylko na zamówienie pod wymiar. Wózek jest Nikosowi niezbędny, żeby mógł swobodnie się przemieszczać poza domem
- na nowe ortezy i gorset który musimy zmieniać co 3-4 miesiące. Koszt jednorazowy to 5000zł
- rehabilitację- Nikos codziennie ma od 2-3h zajęć. Jest to około 450 zł dziennie, tygodniowo około 2000zł.
- turnusy rehabilitacyjne (mamy obecnie zaplanowanych 11) połączone z zajęciami z neurologopedą, osteopatą- 5000zł jeden

 - sprzęty rehabilitacyjne( pionizator,siedzisko,chodzik)
 - wizyty lekarskie
-  kontrolne badania
-  leki

Mamy ogromną nadzieję, że wspólnymi siłami i jako #teamNikosa uda nam się uzbierać całą kwotę by móc zapewnić Nikosiowi niezbędne do funkcjonowania terapie i wszystkie sprzęty. 

 Nie poddajemy się, walczymy i z wielką nadzieją patrzymy na to co przyniesie nam przyszłość.

Za każdy gest, wpłatę, udostępnienie , pomoc, dobre słowo...

Z całego serca dziękujemy!

Rodzice- Karolina i Adam wraz z Nikosiem. 

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


  • Anonimowy Darczyńca - awatar

    Anonimowy Darczyńca

    09.01.2022
    09.01.2022

    Powodzenia dla Marcowego:)

5 234 zł  z 150 000 zł (Cel)
Wpłaciło 56 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Karolina Rangotis - awatar

Karolina Rangotis

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 56

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Katarzyna Rajewska - awatar
Katarzyna Rajewska
20
Marlena - awatar
Marlena
150
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Trzymam kciuki! - awatar
Trzymam kciuki!
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!
Wspierasz zbiórki i akcje charytatywne? Wesprzyj nas za darmo!

Przekaż 1% podatku na Fundację Pomagam.pl - wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę fundacji: fundacja-pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

🇺🇦🇵🇱 Zakładasz zbiórkę na pomoc dla Ukraińców - kliknij tutaj. Informacje dla firm - kliknij tutaj

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij