Gdy dowiedzieliśmy się o tym, że będziemy mieć córeczkę, bardzo się ucieszyliśmy. Już od pierwszych dni była naszym oczkiem w głowie. Na świat przyszła w sierpniu 2011 roku. Nasze szczęście szybko zostało zakłócone informacjami jakie otrzymaliśmy od lekarzy. Nasze maleństwo choruje na rozszczep kręgosłupa z wodogłowiem,przepuklinę oponowo-rdzeniowa, oraz pęcherz neurogenny. To za wiele jak dla takiego okruszka :( Lecz nasza Amelka to silna dziewczynka i walczyła od pierwszego dnia życia. Walczy do dziś, a my staramy jej się w tym pomóc.
Sytuacja pogorszyła się 5 stycznia, gdy Amelia trafiła do szpitala w Pile z bólem brzucha . Lekarze podejrzewali zapalenie wyrostka robaczkowego. 6 stycznia 2018 została przetransportowana do Szpitala Klinicznego w Poznaniu i jeszcze tego samego dnia trafiła na blok operacyjny. W wyniku podjętych przez lekarzy działań okazało się,że pierwotna diagnoza była błędna, ponieważ w brzuszku naszego dziecka jest torbiel na końcu drenu w otrzewnej. Na szczęście operacja zakończyła się pomyślnie. Niestety po kilku dniach dowiedzieliśmy się, że został zakażony płyn mózgowo-rdzeniowy.Przez 3 tygodnie trwała antybiotykoterapia. Została wymieniona zastawka komorowo-otrzewna. Po 5ciu tygodniach spędzonych w Poznaniu wróciłyśmy do domu, a stan Amelki był dobry.
Cały ten czas walki zabrał wiele sił naszej małej córeczce.
Amelka to radosna i bardzo koleżeńska dziewczynka. Kocha gotować.Uwielbia spędzać czas z rówieśnikami i jeździć na wózku do przedszkola. Jednak tak jak koleżanki i koledzy chciałaby chodzić i biegać. To jej największe marzenie.
Jak każdy rodzic chcielibyśmy spełnić to marzenie, lecz niestety operacja na NFZ przewidziana jest dopiero na 2020 z powodu limitów :( Nasze słoneczko nie może tak długo czekać, ponieważ cały czas rośnie i operacji zwichniętego bioderka (przez co jedna noga jest krótsza) oraz końskoszpotawych stóp potrzebuje już teraz. Istnieje możliwość przeprowadzenia prywatnie takiej operacji. Jesteśmy po konsultacji w Ortopedyczno-Rehabilitacyjnym Szpitalu Klinicznym im. Wiktora Degi w Poznaniu, gdzie lekarz Milud Shadi może podjąć się przeprowadzenia takiej operacji. Jej koszt jest poza naszym zasięgiem, gdyż sięga ok 35 000 zł. Po niej Amelka będzie wymagała długiej i intensywnej rehabilitacji co generuje kolejne wysokie koszta.
Prosimy o wsparcie w spełnieniu marzenia naszej małej księżniczki, która marzy o tym, aby zacząć chodzić i móc biegać ze swoją malutką siostrą.
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:
Julia Sieńkowska
Amelka!!! Mam nadzieję że spełni się Twoje marzenie.
Patrycja Julia
Licytacja płyty
Patrycja Julia
Licytacja książek
Maciej Pawłowicz
Licytacja - zestaw Mahle
Paulina Grzesiak
wpłata za wysyłkę sukienki :-)