Zbiórka PomóżmyARKOWI - zdjęcie główne

PomóżmyARKOWI

3 100 zł  z 3 000 zł (Cel)
Wpłaciło 35 osób
Małgorzata Zakrzewska - awatar

Małgorzata Zakrzewska

Organizator zbiórki

Nazywam się Małgorzata Zakrzewska i jakiś czas temu utworzyłam zbiórkę na rzecz 42-letniego brata mojej przyjaciółki, który uległe rozległemu zawałowi serca. 

Sytuacja była bardzo dramatyczna.

Po kilkunastu dniach śpiączki farmakologicznej, Arek odzyskał przytomność i wtedy zaczął się dla niego i jego najbliższych, nowy etap życia.

Myślę, że nikt, kto nie przeżył tego "na własnej skórze", nie jest w stanie zrozumieć jak to jest - tracić i odzyskiwać nadzieję, prosić Boga, żeby obudzić się z tego koszmaru, który okazuje się realnym życiem.

Wtedy postanowiłam utworzyć tamtą zbiórkę, aby oprócz wsparcia finansowego, wysłać do Arka i jego najbliższych sygnał, że nie są z tym sami.

Ponad 50 osób wsparło zbiórkę finansowo, zebrana kwota była przeznaczona na dodatkową rehabilitację, która w takiej sytuacji jest bardzo potrzebna od samego początku. Ponad 200 razy zbiórka była udostępniona wśród znajomych i przyjaciół, bliższych i dalszych. Nie wspomnę o wielu słowach otuchy i wsparcia. Jeszcze raz, w imieniu najbliższych i swoim własnym - Serdeczne Podziękowania za każdą formę wsparcia.

Arek, po opuszczeniu szpitala, został skierowany na trzymiesięczny pobyt w ośrodku rehabilitacyjnym. Wkrótce owe trzy miesiące dobiegną końca.

Jego aktualny stan zdrowia jest taki, iż wymaga całkowitej opieki od strony fizycznej, ma porażenie wszystkich kończyn, i niestety, siła uderzenia tego nieszczęsnego zawału była tak duża, że również w jego świadomości poczyniła wielkie spustoszenie. Po powrocie do domu (koniec września) będzie wymagał nadal ciągłej, żmudnej rehabilitacji i zorganizowania tego "nowego" życia tak, by dało się żyć. Ma wokół siebie najbliższych, rodzinę, przyjaciół, znajomych ale najbardziej Niezwykłym Człowiekiem, który jest z nim niemal bez przerwy, jest jego żona Małgosia. Podziwiam ją! Trzeba mieć wielką siłę, żeby dawać sobie radę z tą sytuacją.

Pomyślałam, że kiedy Arek wróci już w domu, potrzebny będzie podnośnik, żeby przesadzić go na wózek, fotel czy łóżko, ale to Małgorzata wie najlepiej, co w tej chwili jest najważniejsze i najpotrzebniejsze, wspomniała o łóżku rehabilitacyjnym. Na nim można będzie Arka ćwiczyć, podnosić, przekładać. Koszt takiego łóżka, to około trzy tysiące złotych. Ja sama jestem osobą niepełnosprawną, i doskonale wiem, że niepełnosprawność to nie tylko problem jako taki, ale to też duże koszty finansowe.

Dlatego jeszcze raz zwracam się do Was:

KOCHANI, pomóżmy Arkowi kupić to łóżko!

Każdy z nas ma swoje życie, swoje marzenia, smutki i radości. Ale tak to już jest, że czasami KTOŚ spośród nas, doświadcza w swoim życiu, czegoś na kształt wybuchu bomby atomowej. Budzimy się kolejnego dnia, widzimy niebo i słońce, ale wszystko jest już inne, wszystko co znane zniknęło. Nasze życie jest już zupełnie inne. Tak naprawdę jeszcze nie wiemy nawet jakie, bo dopiero musimy się go nauczyć, odnaleźć w nim na nowo, musimy nauczyć się wszystkiego od nowa, i znaleźć w tym nowy sens.

Kochani, pomóżmy zebrać kwotę potrzebną na takie łóżko. Dajmy nadzieję na to, że to wszystko może się udać, dajmy wiarę, że nie jesteśmy sami, kiedy nadchodzi ten trudny czas.

Głęboko wierzę, w ludzką empatię, serdeczną solidarność i zwyczajny odruch dobrego serca, za który z góry dziękuję.


Aktualizacje


 • Małgorzata Zakrzewska - awatar

  Małgorzata Zakrzewska

  29.09.2019
  29.09.2019

  Kochani,

  przepraszam, tak się rozpędziłam, że zrobiłam błąd - wózek Arka to zasługa NFZ.

  Przepraszam - moja wina! :/

Komentarze


 • Zbigniew Baczewski - awatar

  Zbigniew Baczewski

  04.09.2019
  04.09.2019

  Pomagajmy

 • Barbara i Sylwia - awatar

  Barbara i Sylwia

  31.08.2019
  31.08.2019

  Trzymamy za was kciuki Małgosiu

 • Ulcia 💖 - awatar

  Ulcia 💖

  26.08.2019
  26.08.2019

  Gosiu chociaż tyle 💞😘😘

  • Małgorzata Zakrzewska - awatar

   Małgorzata Zakrzewska - Organizator zbiórki

   31.08.2019
   31.08.2019

   Wielkie Dzięki! To zawsze jest AŻ tyle :)

3 100 zł  z 3 000 zł (Cel)
Wpłaciło 35 osób
Małgorzata Zakrzewska - awatar

Małgorzata Zakrzewska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 35

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Katarzyna Szczurowska - awatar
Katarzyna Szczurowska
130
Dorota Rutkowska - awatar
Dorota Rutkowska
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Małgorzata Zakrzewska - awatar
Małgorzata Zakrzewska
100
Agnieszka Andryszczyk - awatar
Agnieszka Andryszczyk
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
300
od Irenki Jaworskiej - awatar
od Irenki Jaworskiej
20
Zbigniew Baczewski - awatar
Zbigniew Baczewski
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij