Zbiórka Dla Janusza - zdjęcie główne

Dla Janusza

1 301 zł  z 12 000 zł (Cel)
Wpłaciło 21 osób

Pomóż zebrać Januszowi 12 000 zł na operację!

Witam serdecznie.

Jestem osobą legitymującą się orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności w zakresie narządów ruchu. Mam 27 lat. Już w dzieciństwie byłem kilkakrotnie operowany z powodu wad wrodzonych obu stóp, w dużym stopniu utrudniających chodzenie, a także w 2012 r. przeszedłem poważny zabieg kręgosłupa, ograniczający na stałe moją sprawność fizyczną. W październiku 2015 r., byłem zmuszony przejść kolejny zabieg prawej stopy, polegający na usztywnieniu stawu skokowo-goleniowego z powodu nasilonej niestabilności tego stawu. Pomimo przestrzegania wszystkich zaleceń lekarskich i kontroli, stopa nadal bolała i boli podczas prób chodzenia, uniemożliwiając powrót do normalnego funkcjonowania. Lekarz operujący zakończył już leczenie i kontrolę poszpitalną stwierdzając, iż nie da się już nic z tym zrobić.

Postanowiliśmy zasięgnąć rady innego specjalisty z zakresu chirurgii stopy i stawu skokowego w Poznaniu. Stwierdził on, iż przebyta ostatnio operacja stopy zakończyła się niepowodzeniem, stopa jest niewłaściwie ustawiona w stawie skokowym i z powodu istniejącego bólu oraz koślawego zniekształcenia stopy, dalsze chodzenie będzie niemożliwe. Na zawsze, do końca życia. Wraz z rodziną przeżyliśmy szok i załamanie.

Ale jednak jest jeszcze "światełko nadziei" dla mnie: konieczna będzie skomplikowana operacja naprawcza, przywracająca osiowanie kończyny, jednak główny problem stanowi fakt, iż można ją wykonać jedynie na drodze komercyjnej, w prywatnym szpitalu, gdyż ze względu na znacznie złożoną i skomplikowaną wadę żaden szpital nie chce się podjąć operacji naprawczej w ramach NFZ.

Koszt takiej operacji wraz z niezbędnym pobytem i kontrolą został oszacowany na 12 000 zł (słownie: dwanaście tysięcy złotych). Zebranie takiej kwoty jest dla mnie i mojej rodziny niemożliwe. Bez pomocy osób trzecich i instytucji dobrej woli nie zdołam pokryć kosztu operacji. Dlatego też jestem zmuszony zwrócić się m.in. do Państwa z prośbą o pomoc w uzyskaniu jakiejkolwiek kwoty na ww. cel. Zdaję sobie sprawę, iż Państwo nie będziecie w stanie sfinansować całości powyższej kwoty, ale liczy się dla mnie każda, nawet najdrobniejsza suma.

W chwili obecnej, z dużym trudem i bólem poruszam się o kulach ortopedycznych i przy pomocy „chodzika” po mieszkaniu oraz potrzebuję stałej, całodobowej pomocy ze strony najbliższej rodziny, gdyż nie mogę nawet samodzielnie stać, utrzymać równowagi, ani tym bardziej chodzić. Poza domem jestem zmuszony korzystać z wynajętego wózka inwalidzkiego, żeby móc poruszać się w środowisku. Bez wykonania reoperacji już nigdy nie będę mógł samodzielnie chodzić! Ale najgorsze jest to, że pogorszenie stanu zdrowia może doprowadzić do jeszcze większej tragedii - amputacji stopy... Nie chcę i nie mogę do tego dopuścić. "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą" - ten cytat Św. Augustyna chyba powinien być moim mottem. Czy wygram tą walkę? To zależy w dużej mierze od Was...

Jeśli moja historia wzbudziłaby czyjeś współczucie i zainteresowanie, to bardzo proszę o Was o pomoc. Pomóżcie mi wygrać tą walkę o zdrowie. Z góry serdecznie dziękuję Wszystkim za okazane, wrażliwe serce i pozdrawiam.

Więcej informacji o Januszu na: http://sedeka.pl/opp/paciorkowski-janusz

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  15.05.2017
  15.05.2017

  Mam nadzieje, że (ode mnie) kropla w morzu potrzeb będzie przydatna.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  07.05.2017
  07.05.2017

  Życzę, aby wszystko się udało *****

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  22.03.2017
  22.03.2017

  Trzymaj się i nie poddawaj!

 • milosz - awatar

  milosz

  12.03.2017
  12.03.2017

  Trzymam kciuki!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  27.10.2016
  27.10.2016

  Życzę powodzenia!

1 301 zł  z 12 000 zł (Cel)
Wpłaciło 21 osób

Wpłaty: 21

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Basia - awatar
Basia
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Kamila - awatar
Kamila
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Krystyna - awatar
Krystyna
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
milosz - awatar
milosz
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij