Równe szanse dla Kubusia

25 zł  z 9 000 zł (Cel)
Wpłaciły 3 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Beata Piecyk - awatar

Beata Piecyk

Organizator zbiórki

Zdjęcie opisu zbiórki Równe szanse dla Kubusia

Jestem Kubuś i opowiem Wam moją historię

Choruję na mózgowe porażenie dziecięce postaci wiotkiej, autyzm, koślawość kolan, stopy płasko-koślawe, uszkodzenie nerwu wzrokowego i opóźnienie rozwoju psychoruchowego etap 12-18miesięcy.

Gdy 5 lat temu przyszedłem świat moja mamusia nie mogłą skryć mnie w swoich objęciach, nie usłyszała mojego pierwszego krzyku, nie zobaczyła moich pięknych oczu. Przez tydzień lekarze wywoływali poród - byłem strasznie uparty! Każdego dnia zapewniali moją mamę, że nie ma się czego obawiać. Gdy nadszedł ten dzień, mamusia pod narkozą ominęła te trudne dla mnie chwile.

Przyszedłem na świat w zagrażającej życiu zamartwicy, a mimo to otrzymałem 10 punktów. Bez słów wyjaśnień razem z mamą, która czekała na mnie przez tyle lat, wróciliśmy do domku. Jak każda świeżo upieczona mama nie odstępowała mnie na krok! Nie chciała, aby jej umknęła nawet najdrobniejsza chwila mojego życia!

Zdjęcie opisu zbiórki Równe szanse dla Kubusia

Jak to było potem?

Mijały dni, które przeradzały się w tygodnie. One zaś tworzyły miesiące. I tak skończyłem pół roku. Coś jednak zaniepokoiło moją mamę: nie podnosiłem główki, usta nie układały się w pogodny księżyc, a ciało stało się wiotkie, osuwając się między palcami mamusi.

Odbyłem więc liczne badania, kontrole lekarskie, a moja mama musiała słuchać słów lekarza, które bolesne jak cierń wbijany w jej serce, nie pozwalały o sobie zapomnieć: 

 • Niedotlenienie okołoporodowe jest przyczyną niedowładu lewej strony mojego ciałka,
 • Uszkodzenie nerwu wzrokowego jest przyczyną wiecznie smutnych, przepełnionych cierpieniem oczu,
 • Wyciek w serduszku oraz obniżone napięcie mięśniowe sprawiają, że  podczas spaceru nagle osuwam  się z nóg i bezwiednie tracę kontrolę nad swoim ciałem.
Zdjęcie opisu zbiórki Równe szanse dla Kubusia

A jednak chodzę!

Od tamtego momentu moja mama wszędzie za mną podąża, robi wszystko, żebym rozwijał się jak najszybciej, żebym doganiał rówieśników najszybciej jak to możliwe, a gdzie tylko znajdzie światełko w tunelu, szuka pomocy: na diagnozę, na metodę, na rehabilitację, na turnusy.

Niezliczona ilość godzin spędzonych na sali rehabilitacyjnej, a także niemożliwa do policzenia odbyta ilość zajęć pedagogiczno–logopedycznych sprawiła, że w wieku 3 lat postawiłem pierwsze kroki! Niestety lekarze nie potrafią ocenić, w jakim stopniu widzę, więc czasem zdarza się, że nie zauważę drzwi, ścian, potykam się i przewracam. Mam też zaburzenia zachowania i często uderzam główką o ścianę lub podłogę. Nie mówię. Jedynie spoglądam swoimi ogromnymi oczkami, w których schowane jest tak wiele. Cierpię, a swój ból, moje troski chowam gdzieś głęboko w sobie. 

Powiedziałem "mama"!

Najpiękniejsze słowo świata „mama” już padło, a to znak, że nie ma rzeczy dla mnie niemożliwych, bo przecież miałem nie mówić, a powoli uczę się tego. Miałem nie chodzić, a już od jakiegoś czasu idzie mi to całkiem nieźle. Wierzę, że jeszcze mój czas przyjdzie i nadrobię wszystkie zaległości poprzez nieustającą rehabilitację.

Kochane ciocie i kochani wujkowie zwracam się z prośbą o wsparcie dla mnie - waszego dzielnego rycerzyka. Wasza pomoc da mi szansę, która pozwoli mi nadrobić to, co powstało na skutek niedotlenienia oraz wyrwać z rozpaczy samotności moje oczka.

Każde wsparcie się liczy!

Zapraszam Was na mój fanpage na Facebooku, gdzie zobaczycie jak intensywnie ćwiczę na rehabilitacjach.

Niestety rehabilitacja jest bardzo kosztowna, dlatego chciałbym prosić Was o pomoc! Bardzo chciałbym powiedzieć mojej mamie jak bardzo ją kocham, opowiedzieć jej jak się czuję i jak minął mi dzień i bez jej pomocy spędzać każdy dzień, w pełni się z niego ciesząc!

Każdy zebrany grosz będzie przekazany na moją dalszą rehabilitację, a jeśli się uda to na wyjazd na delfinoterapię, o której tak bardzo mocno marzę!

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Aleksandra - awatar

  Aleksandra

  28.06.2016
  28.06.2016

  Pomagamy dalej ! ;)

 • Aleksandra - awatar

  Aleksandra

  31.12.2015
  31.12.2015

  To mała kwota, ale mam nadzieje że to początek dla dużego wsparcia ! Życzę powodzenia i wytrwałości :) ogromny buziak dla Kubusia

25 zł  z 9 000 zł (Cel)
Wpłaciły 3 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Beata Piecyk - awatar

Beata Piecyk

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 3

Aleksandra - awatar
Aleksandra
5
Dominika - awatar
Dominika
10
Aleksandra - awatar
Aleksandra
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij