Zbiórka Pomagamy Mirkowi wrócić do domu - zdjęcie główne

Pomagamy Mirkowi wrócić do domu

18 607 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 158 osób

Zbieramy dla naszego kolegi Mirka. Tak jak w tytule zbiórki „Pomagamy Mirkowi wrócić do domu”, do jego własnego domu, którego już nie zdążył samodzielnie wyremontować. Ale żeby była jasność dlaczego zdecydowaliśmy się ogłosić zbiórkę, pokrótce przedstawimy historię Mirka oraz sytuację w jakiej się znalazł.

W czerwcu 2017 roku uległ wypadkowi, spadł z niewielkiej wysokości z niespełna dwóch metrów na ziemię, niepozorny upadek na plecy okazał się bardzo tragiczny w skutkach. Jak sam opisuje, w ogóle nic nie poczuł żeby coś mu się stało, zamroczyło go jedynie a kiedy się ocknął po chwili zorientował się, że nie może się ruszyć, że nogi w ogóle nie reagują. Podczołgał się jeszcze kawałek próbując się ratować, nagle opadł z sił i stracił przytomność. Tragiczne było w skutkach to, że do zdarzenia doszło późnym wieczorem i w dodatku nie było nikogo w pobliżu kto mógłby udzielić mu natychmiastowej pomocy. Leżąc całą noc na zimnej ziemi ocknął się dopiero rankiem. Widząc jadący samochód zaczął machać rękami by ktoś go zauważył. Zatrzymała się kobieta, która natychmiast zawiadomiła pogotowie ratunkowe. Śmigłowcem przetransportowany został do szpitala w Lublinie. Diagnoza - uszkodzony kręg piersiowy TH12 bez przerwania rdzenia kręgowego.  Gdyby pomoc przyszła natychmiast, miałby ogromne szanse na to by poruszać się samodzielnie, bez wózka inwalidzkiego. Po dwóch tygodniach na chirurgii, trafił na oddział rehabilitacji gdzie przebywał około czterech i pół miesiąca. Na początku listopada przeniesiony został do Domu Pomocy Społecznej w Tyszowcach gdzie przebywa do dnia dzisiejszego.

Mirek pracował przez wiele lat na niewielkiej stacji paliw. Dzięki uprzejmości właściciela miał możliwość tam mieszkać. Niestety nie mógł zajmować tego lokalu w nieskończoność. Kupił więc za nieduże pieniądze działkę z drewnianym domkiem do całkowitego remontu w małej wiosce kilka kilometrów od miejsca pracy. Chciał w końcu mieć coś swojego i być na swoim. Wprowadził się tam i w miarę swoich możliwości finansowych i umiejętności budowlanych zaczął go remontować własnymi rękami. Udało mu się jakoś trochę urządzić, uporządkować dom wewnątrz, wykonać elewację zewnętrzną i wymienić okna. Wziął również niewielki kredyt na remont domu. Wypadek niestety pokrzyżował jego plany na przyszłość. W takich przypadkach zawsze dużym wsparciem jest rodzina. Mirek ma tylko siostrę i poza nią nie ma żadnej rodziny, która mogła by się nim zaopiekować czy wesprzeć finansowo. Ma tylko nas, kolegów, przyjaciół i znajomych, którzy są z nim i zawsze może liczyć na naszą pomoc. Obecnie otrzymuje jedynie rentę inwalidzką, z której po odliczeniu kosztów pobytu w DPS zostaje mu około 540 zł miesięcznie. Za taką kwotę nie sposób się utrzymać, wydając jedynie na najpilniejsze potrzeby, nie mówiąc już o dalszej rehabilitacji czy jakimkolwiek finansowaniu remontu domu. Kiedyś miał plan remontu domu ale dla osoby sprawnej ruchowo. Teraz sytuacja się zmieniła i dom trzeba jeszcze dostosować do potrzeb osoby niepełnosprawnej, a to z pewnością wymaga o wiele więcej nakładów finansowych. Trzeba usunąć wszelkie bariery uniemożliwiające poruszanie się na wózku inwalidzkim. Budowa podjazdu, wyrównanie poziomów posadzek i podłóg w pomieszczeniach, likwidacja schodów i progów, wykonanie drzwi wejściowych z wiatrołapem. Ale to tylko część robót budowlanych jakie trzeba wykonać. Praktycznie od podstaw zachodzi konieczność budowy łazienki, tak aby sam bez żadnej pomocy miał możliwość z niej korzystać, z niskim brodzikiem i odpowiednio szerokimi drzwiami by mógł wjechać wózkiem. Do tego trzeba wykonać instalacje wodno-kanalizacyjne w całym domu, doprowadzić do łazienki i kuchni oraz zrobić od nowa centralne ogrzewanie. Wybudować szambo na nieczystości lub gdy środki na to pozwolą małą przydomową oczyszczalnię ścieków. Pracy jest naprawdę bardzo dużo, nie chcemy was tutaj tym wszystkim zanudzać. Przed nami bardzo pracowity okres, a z waszą pomocą będziemy mogli pomóc Mirkowi wrócić do domu. Każda, choćby najmniejsza wpłata pomoże mu ponownie zamieszkać wśród nas i spełnić jego największe marzenie jakim jest własny dom i samodzielność.

Mirek jak najbardziej wie o tej zbiórce, zgodził się na to i jest wręcz szczęśliwy, że znalazły się zaangażowane osoby, które bezinteresownie zdecydowały się mu pomóc. Pomagaliśmy mu również wcześniej, zbierając pieniądze na jego rehabilitację wśród znajomych, współpracowników, w firmach i instytucjach organizując również z zaprzyjaźnionymi zespołami muzycznymi imprezy charytatywne. Dla potrzeb tej zbiórki mamy założone oddzielne konto na które będą przelewane wpłaty. Rozliczone zostaną fakturami i rachunkami za wykonane prace w domu. Staramy się rozważnie wydawać zebrane środki a wszelkie prace jakie tylko możemy wykonać we własnym zakresie, robimy wolontarystycznie.

Z góry dziękujemy każdemu z osobna za okazane serce.


Aktualizacje


 • Gminny Ośrodek Kultury w Uchaniach - awatar

  Gminny Ośrodek Kultury w Uchaniach

  08.01.2021
  08.01.2021

  Dostaliśmy informację, że pewni Państwo dostarczyli Mirkowi nieodpłatnie duży zapas drewna na opał.
  W tej chwili to rzeczywiście jedna z najpilniejszych potrzeb niezbędnych do przeżycia szczególnie zimą.
  Dziękujemy bardzo serdecznie tym wspaniałym ludziom za okazaną pomoc. Jest w Was ogromne dobro i nadzieja.

  Zdjęcie aktualizacji 61 129

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Michał Miścior - awatar

  Michał Miścior

  04.01.2021
  04.01.2021

  Zdrówka

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  29.12.2020
  29.12.2020

  Mirek, trzymaj sie!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  10.10.2020
  10.10.2020

  Powodzenia.

  • Gminny Ośrodek Kultury w Uchaniach - awatar

   Gminny Ośrodek Kultury w Uchaniach - Organizator zbiórki

   10.10.2020
   10.10.2020

   Dziękujemy za wsparcie.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  08.10.2020
  08.10.2020

  Żeby godnie się zylo. Zdrowia P. Mirku.

 • Emilka - awatar

  Emilka

  28.10.2019
  28.10.2019

  Zdrowia!

18 607 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 158 osób

Wpłaty: 158

Joanna Mazurek - awatar
Joanna Mazurek
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
70
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
9 000
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij