Ramzes był tak zwanym kotem wolno żyjącym, dokarmianą przez starszą Panią Karmicielkę. Pani coraz rzadziej mogła schodzić na dół, by go pogłaskać, by opatrzyć jego rany, by wyciągnąć kleszcze, by móc się nim opiekować.

I Ramzes zachorował. Coraz częściej leżał na trawie i widać było, że nie ma siły. Nie mógł jeść. Był coraz słabszy. Nie można było czekać dalej. Ramzesa udało się złapać i zawieść na nocny dyżur do lecznicy.

Jego stan okazał się bardzo ciężki. Wysoki stan zapalny. Na początku diagnozy wskazywały na groźną chorobę FIP. Otrzymał kroplówki, sterydy. Z uwagi na wysokie zarobaczenie, został też kilka razy odrobaczony. Z uwagi na fakt, iż Ramzes nie miał innego miejsca, żeby mógł być lecznicy, i z uwagi na bardzo zły stan zdrowia, spędził w pierwszej lecznicy ok. 7 dni. Koszt leczenia i pobytu wyniósł ogromną sumę 1055 zł, jako bezdomniaczek nie otrzymał żadnych zniżek. Musieliśmy szukać innej lecznicy, która podjęłaby się jego leczenia.

Ramzeska przewieźliśmy do innej lecznicy. Tam spędził trzy tygodnie. Musieliśmy zrobić prześwietlenia rtg i usunąć kilka zepsutych zębów. Podjęliśmy próbę antybiotykoterapii: dopiero trzeci antybiotyk dał odpowiednie rezultaty, stan zapalny zaczął się zmniejszać, a więc prawdopodobnie mamy do czynienia z jakąś oporną bakterią. Przy mocnej antybiotykoterapii obciążona została wątroba, więc musiał przejść na specjalistyczną dietę pokarmową. Trzytygodniowe leczenie i pobyt w drugiej lecznicy kosztował 1034 zł.

Dziś Ramzes jest w domu tymczasowym i szuka domu, takiego na stałe. Jego stan zdrowia się polepsza, aczkolwiek przed nimi kolejne badania, aby sprawdzić, czy bakteria odpuściła. Coraz bardziej otwiera się do człowieka i coraz bardziej mu ufa. Powoli zaczyna czuć się bezpiecznie.

Dla grupy kilku wolontariuszy, którzy sami pozyskują pieniądze na swoje działania, koszty leczenia Ramzesa są dużym obciążeniem, to kwota ponad dwóch tysięcy. Bardzo prosimy o wsparcie, jakiekolwiek, aby pomóc nam pomagać takim kotom, jak Ramzes.

Wybierz kwotę

Aktualności

 • Mamy Kota - awatar

  Mamy Kota

  13.08.18
  13.08.18

  Ramzes bardzo dziękuje za wsparcie. Cały czas jest w leczeniu, ale czuje się lepiej. Powoli rozglądamy się za domem.

  Zdjęcie aktualności 18 492

Wpłaty - 12

Marta - awatar
100
Marta
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Emila - awatar
100
Emila
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
15
Anonimowy Darczyńca
Alikandra - awatar
20
Alikandra
Darek Meclik - awatar
20
Darek Meclik
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
5
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.