Zbiórka Leczenie Ramzesa - zdjęcie główne

Leczenie Ramzesa

1 900 zł  z 2 500 zł (Cel)
Wpłaciło 26 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Ramzes był tak zwanym kotem wolno żyjącym, dokarmianą przez starszą Panią Karmicielkę. Pani coraz rzadziej mogła schodzić na dół, by go pogłaskać, by opatrzyć jego rany, by wyciągnąć kleszcze, by móc się nim opiekować.

I Ramzes zachorował. Coraz częściej leżał na trawie i widać było, że nie ma siły. Nie mógł jeść. Był coraz słabszy. Nie można było czekać dalej. Ramzesa udało się złapać i zawieść na nocny dyżur do lecznicy.

Jego stan okazał się bardzo ciężki. Wysoki stan zapalny. Na początku diagnozy wskazywały na groźną chorobę FIP. Otrzymał kroplówki, sterydy. Z uwagi na wysokie zarobaczenie, został też kilka razy odrobaczony. Z uwagi na fakt, iż Ramzes nie miał innego miejsca, żeby mógł być lecznicy, i z uwagi na bardzo zły stan zdrowia, spędził w pierwszej lecznicy ok. 7 dni. Koszt leczenia i pobytu wyniósł ogromną sumę 1055 zł, jako bezdomniaczek nie otrzymał żadnych zniżek. Musieliśmy szukać innej lecznicy, która podjęłaby się jego leczenia.

Ramzeska przewieźliśmy do innej lecznicy. Tam spędził trzy tygodnie. Musieliśmy zrobić prześwietlenia rtg i usunąć kilka zepsutych zębów. Podjęliśmy próbę antybiotykoterapii: dopiero trzeci antybiotyk dał odpowiednie rezultaty, stan zapalny zaczął się zmniejszać, a więc prawdopodobnie mamy do czynienia z jakąś oporną bakterią. Przy mocnej antybiotykoterapii obciążona została wątroba, więc musiał przejść na specjalistyczną dietę pokarmową. Trzytygodniowe leczenie i pobyt w drugiej lecznicy kosztował 1034 zł.

Dziś Ramzes jest w domu tymczasowym i szuka domu, takiego na stałe. Jego stan zdrowia się polepsza, aczkolwiek przed nimi kolejne badania, aby sprawdzić, czy bakteria odpuściła. Coraz bardziej otwiera się do człowieka i coraz bardziej mu ufa. Powoli zaczyna czuć się bezpiecznie.

Dla grupy kilku wolontariuszy, którzy sami pozyskują pieniądze na swoje działania, koszty leczenia Ramzesa są dużym obciążeniem, to kwota ponad dwóch tysięcy. Bardzo prosimy o wsparcie, jakiekolwiek, aby pomóc nam pomagać takim kotom, jak Ramzes.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Mamy Kota - awatar

  Mamy Kota

  13.08.2018
  13.08.2018

  Ramzes bardzo dziękuje za wsparcie. Cały czas jest w leczeniu, ale czuje się lepiej. Powoli rozglądamy się za domem.

  Zdjęcie aktualizacji 18 492

Komentarze


 • Katarzyna Krzos - awatar

  Katarzyna Krzos

  13.09.2018
  13.09.2018

  Mój Ramzes kiedyś dostał wsparcie, to i niech ta śliczna Kiciunia dostanie pomoc <3

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  29.08.2018
  29.08.2018

  Kciuki za Was i Ramzesa :)

1 900 zł  z 2 500 zł (Cel)
Wpłaciło 26 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 26

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Morris - awatar
Morris
500
Kasia Maj - awatar
Kasia Maj
50
Magdalena - awatar
Magdalena
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Katarzyna Krzos - awatar
Katarzyna Krzos
50
Anna P. - awatar
Anna P.
20
Basia Radek - awatar
Basia Radek
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij