Zbiórka Reaguj szybko. Dla Tomka Szypuły - miniaturka zdjęcia

Reaguj szybko. Dla Tomka Szypuły Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Reaguj szybko. Dla Tomka Szypuły - zdjęcie główne

Reaguj szybko. Dla Tomka Szypuły

79 177 zł  z 200 000 zł (Cel)
Wpłaciło 819 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Dzielimy się z Wami historią naszego ukochanego przyjaciela, Tomka, który od lat niezmiennie walczył o równość i prawa człowieka, szczególnie osób LGBTQ+. 

Jego zaangażowanie było inspiracją dla wielu osób.

Organizował m.in. pierwszy Marsz Równości w Krakowie, współtworzył Kampanię Przeciw Homofobii, jako pierwszy Polak w historii objął funkcję członka zarządu ILGA-Europe (Europejskiego Regionu Międzynarodowego Stowarzyszenia Lesbijek i Gejów) z siedzibą w Brukseli. Tomkowi zawsze zależało na wsparciu innych, stawał się głosem tych, którzy nie mogli mówić.

17 kwietnia jego i nasze życie nagle zmieniło się – Tomasz doznał ciężkiego udaru mózgu. Siostra Tomasza, która przypadkiem była u Tomka w domu, zachowała wszystkie możliwe zasady pomocy osobie mającej podejrzenie udaru. Niestety brak odpowiedniej reakcji służb medycznych doprowadził do bezpośredniego zagrożenia życia Tomka i znacznego uszczerbku na zdrowiu.

Tego dnia…
Tomek za namową siostry zgłosił się do przychodni z ogromnym bólem głowy i wysokim ciśnieniem. Podano mu leki na zbicie bardzo wysokiego ciśnienia i odesłano do domu. Tam zaczął wymiotować i stracił przytomność. Siostra Tomasza wezwała karetkę, która zjawiła się w ciągu 5 minut.

Niestety… to, co się wydarzyło się w warszawskim SZPITALU, nigdy nie powinno mieć miejsca. Od przyjęcia Tomasza na SOR do czasu skierowania go na oddział minęło kilkanaście bezcennych godzin. Siostra Tomka cały ten czas była przy nim i walczyła na SORze o przyjęcie tracącego przytomność brata na odpowiedni oddział. Dyżurujący na SOR lekarz powiedział jej, że każdy chciałby się dostać na oddział i zasugerował, żeby lepiej zabrała Tomka do domu… Nasz przyjaciel stracił wiele cennego czasu bez odpowiedniej pomocy.

Siostra nie wyraziła zgody na odebranie brata ze szpitala i walczyła z ignorancją dalej. Przy kolejnej zmianie lekarzy przebłagała nową lekarkę złapaną na korytarzu, żeby przyjęła brata na oddział. Był to oddział laryngologiczny. Niestety nie neurologiczny, jak powinno mieć to miejsce przy udarach.

Minęło wiele godzin, zanim Tomek został objęty opieką adekwatną do jego gwałtownie pogarszającego się stanu zdrowia. W przypadku UDARU LICZY SIĘ KAŻDA MINUTA. Nie tylko lekarze wiedzą, że kluczowe w niesieniu pomocy pacjentowi są pierwsze CZTERY GODZINY.

W wyniku tej sytuacji Tomek przez wiele dni leżał w śpiączce na OIOMie.

Teraz potrzebna jest nasza realna pomoc. Tomasz nadal przebywa w szpitalu i jeszcze długa droga przed nim. Jego powrót do sprawności i samodzielności to będzie trudny i ogromnie czasochłonny proces. Dopiero po odpowiedniej diagnostyce i niezwłocznym rozpoczęciu rehabilitacji, będzie wiadomo, w jakim stopniu długotrwały, nieleczony odpowiednio udar wpłynął na jego stan świadomości, mózgu i układu ruchu.

Zbieramy fundusze na leczenie i rehabilitację, która będzie kosztowna i długotrwała. W sytuacji udaru rehabilitacja powinna zacząć się natychmiast i ma to ogromne znaczenie na usprawnienie pacjenta. Naszym celem jest zebranie 500 000 złotych, aby zapewnić Tomaszowi całodobową opiekę i dać szansę na powrót do funkcjonowania społecznego. Wiemy, że sam zachowałby się tak samo na naszym miejscu. Walczyłby o nas wszystkich i każdego z osobna. 

Prosimy Was o wsparcie. Za zbiórkę pieniędzy odpowiadamy my, przyjaciele i przyjaciółki Tomka. Pieniądze w całości będą przekazane rodzinie Tomasza, na której spocznie cały ciężar opieki i rehabilitacji syna i brata. 

Chcielibyśmy, przy okazji niedopuszczalnego przypadku Tomasza, szerzyć świadomość, jak ważne są pierwsze 4 godziny w ratowaniu osób dotkniętych udarem. Człowiek nie może czekać, szybka reakcja służb medycznych może zaważyć na całym życiu nie tylko osoby dotkniętej udarem, ale także całej jego rodzinie. Udar nie może czekać.

Niewłaściwa reakcja i spóźniona pomoc dla naszego przyjaciela pokazała, że może on zostać osobą niepełnosprawną do końca życia, zależną od osób trzecich. Można było tego uniknąć… 

Teraz musimy działać szybko, aby zapewnić Tomkowi intensywną i profesjonalną rehabilitację, a także specjalistyczne leczenie, które będą kluczowe dla jego powrotu do zdrowia. 

Nie pozwólmy, by tym razem czekał na pomoc zbyt długo.

Przyjaciółki i przyjaciele Tomka

---

Jeśli chcesz wesprzeć lub wpłacić w inny sposób, skontaktuj się z nami: [email protected]

---

---

Wsparcia logistycznego i prawnego udziela nam Fundusz dla Odmiany, organizacja, która pracuje na to, aby w każdej społeczności w Polsce osoby LGBT+ poczuły się w pełni u siebie. W końcu.

Pieniądze wpłacone od darczyń i darczyńców dzięki współpracy z Funduszem zostaną przekazane Tomkowi i jego rodzinie w celu opłacenia rehabilitacji i specjalistycznego leczenia.

Pamiętaj! Darowiznę na leczenie Tomka możesz odpisać od podatku w rocznym zeznaniu PIT.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • FUNDUSZ DLA ODMIANY - awatar

  FUNDUSZ DLA ODMIANY

  04.06.2024
  04.06.2024

  Tomek po zbyt długim pobycie na SOR, tygodniu w śpiączce na Oddziale Intensywnej Terapii, miesiącu na neurochirurgii obecnie przechodzi intensywną rehabilitację, w szpitalu spędzi jeszcze 1,5 miesiąca.

  Co dalej? Jak się dowiedzieliśmy, dwutygodniowy turnus intensywnej rehabilitacji to koszt rzędu 20-30 tys. zł. Oczywiście rodzina Tomka stara się o rehabilitację NFZ, ale tu czas oczekiwania wynosi czasem do 5 miesięcy.

  Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem fali słów wsparcia, ale także Waszej szczodrości. Nasza zrzutka przekroczyła 70 tys. zł! Dziękujemy... i prosimy o ciut więcej! Liczymy, że jakoś się uda, a zebranie 100 tysięcy pozwoli na zabezpieczenie ciągłości rehabilitacji. W tym przypadku, tak, jak na początku tej historii czas ma znaczenie - każdy dzień rehabilitacji to mały kroczek w kierunku odzyskiwania sprawności.

  Ania, Kasia, Piotr, Kasia, Michał, Dawid, Ola, Tomek, Kamil, Yga

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Jan W. "lepiej późno niż wcale" - awatar

  Jan W. "lepiej późno niż wcale"

  21.06.2024
  21.06.2024

  Powodzenia :-)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  20.06.2024
  20.06.2024

  Trzymaj się Tomek!!!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  04.06.2024
  04.06.2024

  Trzymaj się Tomku nikt nie wie lepiej ode mnie przez co teraz przechodzisz. Walcz nie poddawaj się

 • Carlos Stankiewicz - awatar

  Carlos Stankiewicz

  29.05.2024
  29.05.2024

  ❤️

 • Martyna - awatar

  Martyna

  18.05.2024
  18.05.2024

  W czasach, gdy nawet na lekarzy nie można liczyć, mam nadzieję, że mamy przynajmniej solidarność... Szczere powodzenia!!!

79 177 zł  z 200 000 zł (Cel)
Wpłaciło 819 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 819

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
17
Jan "Lepiej późno niż wcale" - awatar
Jan "Lepiej późno niż wcale"
1 750
Ada i Kamil - awatar
Ada i Kamil
100
Józef i Wanda - awatar
Józef i Wanda
100
Karolina - awatar
Karolina
50
ESJK - awatar
ESJK
100
Gerda - awatar
Gerda
50
Tomek Sek - awatar
Tomek Sek
50
Owczarek - awatar
Owczarek
200

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij