Ze skautami dla uchodźców

1 500 zł  z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciły 33 osoby
Harcerze dla uchodźców - awatar

Harcerze dla uchodźców

Organizator zbiórki

IV Harcerz jest pożyteczny i niesie chętną pomoc bliźnim/Ο Πρόσκοπος είναι χρήσιμος στην οικογένειά

IV Harcerz jest pożyteczny i niesie chętną pomoc bliźnim/Ο Πρόσκοπος είναι χρήσιμος στην οικογένειά

[For English version please scroll down]

To jeden z punktów Prawa Harcerskiego, którego harcerze i skauci starają się przestrzegać w swoim życiu. Dla nieharcerzy to zdanie powinno być równie ważne, ponieważ zawiera w sobie zobowiązanie do pomocy. Właśnie ta myśl nas połączyła: udzielanie pomocy każdemu, kto jej potrzebuje - niezależnie od jego sytuacji, poglądów czy wyznania. 

Motywacją do wyjazdu było spotkanie ze skautami greckimi, którzy korzystając z przygotowanych przez siebie materiałów fotograficznych oraz wideo, prezentowali aktualną sytuację w ich kraju. Nasze działanie jest także odpowiedzią na ich apel o nawet najmniejsze wsparcie. 

Poza ideami i tradycjami, z którymi spotkaliśmy się dzięki harcerstwu, stoją za nami lata doświadczenia w działalności wolontariackiej. Wielokrotnie zdarzało się nam udzielać pomocy, zarówno uczestnicząc w inicjatywach, jak i organizując je. Zadanie, które teraz przed sobą postawiliśmy, jest dużo większe. Potrzebujemy Waszej pomocy, aby móc je zrealizować.

Sytuacja uchodźców - szczególnie tych przebywających w obozach tymczasowych - jest nadzwyczaj trudna. W ośrodkach brakuje rąk do pracy, a ich mieszkańcy często nie mają nawet podstawowych środków do życia - jedzenia, ubrań, artykułów higienicznych. Każda złotówka i każdy wolontariusz jest tam na wagę złota. Wiemy, że nawet kilkudniowy pobyt naszej grupy i Wasz niewielki datek może stanowić cenną pomoc.

Planujemy nasz wyjazd między 10 a 18 września. Chcemy dotrzeć do Aten, gdzie spotkamy się ze wolontariuszami i skautami z Grecji. Stamtąd najprawdopodobniej  wyruszymy na Lesbos, gdzie pomoc wydaje się dzisiaj najbardziej potrzebna.

Ze względu na charakter naszej akcji chcemy zaznaczyć, że najbardziej zależy nam na datkach w formie pieniężnej: dysponując ustaloną kwotą nie tylko będziemy w stanie zakupić towar w niższej (hurtowej) cenie, ale także zaplanować jego transport tak, by zminimalizować opłaty celne na granicach. Z zebranych środków 2/3 przeznaczymy na kupno samych towarów, a pozostałą część na koszty transportu do Grecji. Wyżywienie, zakwaterowanie i tym podobne koszty każdy z nas pokrywa z własnej kieszeni.

Jeśli nie uda nam się zebrać co najmniej 6 tys. zł z planowanej kwoty zrezygnujemy z wyjazdu i przekażemy zebraną kwotę skautom greckim, którzy na miejscu zakupią za nią potrzebne materiały. Liczymy jednak, że Wasza pomoc okaże się wystarczająca i uda nam się pojechać tam osobiście.

Chcemy udokumentować naszą akcję i dzięki zebranym materiałom pokazać, jak naprawdę wygląda sytuacja uchodźców w Grecji.

Dziękujemy wszystkim, którzy okazali pomoc i współczucie potrzebującym. Pamiętajcie, że nawet niewielka pomoc z Waszej strony może znaczyć bardzo wiele dla drugiego człowieka. Jeśli potrzebujecie więcej informacji lub macie jakieś pytania, piszcie na [email protected]

Z harcerskim pozdrowieniem: Czuwaj!  

Scout is useful and brings help to people/ Ο Πρόσκοπος είναι χρήσιμος στην οικογένειά

What do these words mean? For scouts it's a part of their code they try to follow. For others this point is still equally important. It includes the obligation to provide help to anyone in need. Irrespectively of religion, beliefs, opinions, or circumstances. This is the thought uniting us – the scouting instructors from across the whole Poland. Apart from those lofty ideas and traditions of our organisation we have also years of experience in volunteering. There were many times we've helped others, both taking part in already existing projects or creating our own from the very beginning. However, today's task is bigger than this and that's why we need your help.

The refugees' situation – especially of those in temporary camps – is complex. They're laking in basic livelihood such as food, clean clothes, or cleaning supplies. They're also short of workers, sometimes at such basic positions as serving food or sorting clothes. We're aware that every penny, and every volunteer, is worth their weight in gold, that's why we find that our help can be valuable. And, first of all, that even a small donation can let the refugees get through this difficult times.

We're planning to departure between 10th and 18th of September. For the time being, we're going to Athens where we're meeting the volunteers and scouts of Greece. From Athens we'll probably set off to Lesbos, where we think the help is most needed today. Considering the character of our campaign, we'd like to mention that financial donations are much more practical. Having particular sum not only will we be able to buy commodities on wholesale trade on lower prices, but also plan the transport in the way that lets us minimize customs duties at borders. 2/3 of raised resources will be allocated in  commodities, the rest, however, will be spent on getting to Greece (the costs of alimentation, accomodation, etc.are covered by each participant themselves and are not included). If we're not going to raise the planned sum of 6 thousand Złoty, we'll be forced to resign from going to Greece personally and to send the money to the Greek scouts. However, we hope that your help will be sufficient and we'll be able to go to Greece personally. We're planning to document our campaign so that the information we will have acquired would show how the refugees' situation in Greece really looks like.

We thank scouts and friends, and everyone who has helped and showed sympathy for those in need. Please remember that even a small act of help can mean a lot for another human being. If you need more information or have any questions, please write: [email protected]

 

With the scout salutation: Be prepared!

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Jacek - awatar

  Jacek

  29.08.2016
  29.08.2016

  :)

 • Magda - awatar

  Magda

  24.08.2016
  24.08.2016

  Super inicjatywa, powodzenia!

 • shenn - awatar

  shenn

  24.08.2016
  24.08.2016

  Brawo Kochani :)

 • Gruby - awatar

  Gruby

  04.08.2016
  04.08.2016

  Trzymam kciuki

 • Ed - awatar

  Ed

  27.07.2016
  27.07.2016

  Trzymam kciuki :-)

  • Harcerze dla uchodźców - awatar

   Harcerze dla uchodźców - Organizator zbiórki

   29.07.2016
   29.07.2016

   Dzięki!

1 500 zł  z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciły 33 osoby
Harcerze dla uchodźców - awatar

Harcerze dla uchodźców

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 33

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Joanna - awatar
Joanna
40
Jacek - awatar
Jacek
50
Lucyna - awatar
Lucyna
50
Aleksandra - awatar
Aleksandra
50
kkll - awatar
kkll
10
Magda - awatar
Magda
20
shenn - awatar
shenn
20
Agnieszka - awatar
Agnieszka
50
Marek - awatar
Marek
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij