Zbiórka Pomóż mi walczyć z SM - miniaturka zdjęcia

Pomóż mi walczyć z SM

Zbiórka Pomóż mi walczyć z SM - zdjęcie główne

Pomóż mi walczyć z SM

24 692 zł z 90 000 zł (Cel)
Wpłaciły 243 osoby
Wpłać teraz
 
Gaba Gawika - awatar

Gaba Gawika

Organizator zbiórki

Szanowni Państwo,

liczy się dla mnie każda złotówka. Każdy grosz stanowi krok w stronę mojej samodzielności, leczenia, rehabilitacji i wiary w to, że kiedyś stanę jeszcze na nogach…

Nazywam się Gabriela Chłosta-Kawala. Mam 60 lat, co jak się szybko okazało,
w naszym kraju stanowi wyrok w przypadku leczenia przewlekłej choroby.  Rok temu usłyszałam: Ma pani stwardnienie rozsiane, postać postępującą.
W „prezencie”od losu dostałam też dwa niedokrwienne udary mózgu, na wypadek
gdyby stwardnienie nie doświadczyło mnie wystarczająco ciężko.
A jednak takich trudności nie spodziewałam się w najgorszych snach…

Całe życie na nogach – treningi z trzema ukochanymi psami, konkursy pracy, pełna aktywność. Nagle nie mogę poruszać się o własnych siłach, oprócz narządu ruchu „wysiada” też kilka innych. Pojawia się całkowite uzależnienie od pomocy innych w codziennych czynnościach
i początek walki o częściowy powrót do zdrowia. Zaczynam jeździć po specjalistach, prosić
o leki, walczyć podczas piekielnie bolesnej rehabilitacji. Prawda jest gorzka: kosztowne rezonanse na własną rękę, wizyty u lekarzy, droga rehabilitacja. A nasze państwo daje mi lek, który pomaga w najlżejszych postaciach choroby (I linii), co stanowi dla mnie potwierdzenie, że muszę dać sobie radę sama – zebrać fundusze na niewiarygodnie drogie leki, fizjoterapeutę, na godne życie…
Ludzie starsi z diagnozą SM są w Polsce traktowani wyjątkowo olewczo.

Nieszczęścia chodzą parami
Wspomniane udary mózgu są – mam nadzieję – tylko przeszłością. Aby nie pojawiły się więcej w moim życiu, przeszłam zabieg założenia okludera (zamknięto mi ubytek w przegrodzie międzyprzedsionkowej serca). Pozostaje rozprawić się ze stwardnieniem, by móc jeszcze godnie żyć, a wciąż wierzę, że jest to możliwe.
Nigdy, przenigdy nie przypuszczałam, że będę prosić o pomoc znajomych, przyjaciół, a co dopiero – obcych mi ludzi. Ale wierzę, że dobro powraca, że zechcą Państwo troszkę mi pomóc w drodze do odzyskania minimum zdrowia.

W tej chwili wykonuję zastrzyki z leku o nazwie Copaxone.
Muszę uzbierać fundusze na leki mocniejsze, tzw. II linii (Tysabri to koszt 6600 zł za pojedynczy comiesięczny wlew – w ciągu roku to ponad 80 tysięcy złotych), na rehabilitację (ponad 4300 zł rocznie), na odzyskanie samodzielności, czyli modyfikację domu pod kątem wózka (3000 zł), urologiczne środki higieniczne (3000 zł rocznie), leczenie urologiczne (ponad 600 zł rocznie). Tragiczne sumy.

Zniwelowanie bólu, odzyskanie czucia, poprawa motoryki, kilka kroków w towarzystwie moich ukochanych psin – o tym marzę. Podobno warto marzyć.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • emilia - awatar

  emilia

  12.02.20
  12.02.20

  Zycze Pani duzo zdrowia!!!

  • Gaba Gawika - awatar

   Gaba Gawika - Organizator zbiórki

   27.09.20
   27.09.20

   serdecznie dziękuję !

 • Norbert B. - awatar

  Norbert B.

  16.09.17
  16.09.17

  Powodzenia!!!!!!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  22.05.17
  22.05.17

  Dla Gaby, dla zdrowia

 • Kuba i Marcela - awatar

  Kuba i Marcela

  29.03.17
  29.03.17

  Gaba, dużo zdrowia. Trzymaj się.

 • Sebastian Wilk - awatar

  Sebastian Wilk

  01.03.17
  01.03.17

  Powodzenia <3 Trzymamy kciuki <3

24 692 zł z 90 000 zł (Cel)
Wpłaciły 243 osoby
Wpłać teraz
 
Gaba Gawika - awatar

Gaba Gawika

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 243

Beata - awatar
Beata
140
Anna - awatar
Anna
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
emilia - awatar
emilia
100
Ania Bogacz - awatar
Ania Bogacz
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Wiesław Kawala - awatar
Wiesław Kawala
50
Małgosia - awatar
Małgosia
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 15 listopada zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij