Zbiórka 10latek obarczony długami matki - miniaturka zdjęcia

10latek obarczony długami matki Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka 10latek obarczony długami matki - zdjęcie główne

10latek obarczony długami matki

38 935 zł  z 65 000 zł (Cel)
Wpłaciło 765 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Natalia Libik - awatar

Natalia Libik

Organizator zbiórki

#dlug10latka


Dzień dobry,

nazywam się Natalia i zbieram pieniądze na długi 10-letniego Przemka oraz remont jego mieszkania, które podarowała mu lata temu babcia, a obecnie jego biologiczna matka je z premedytacją zadłuża.


A teraz opowiem Wam po krótce historię o Przemku i jego piekle, które nie może się zakończyć. A ma DOPIERO 10 lat:

Przemek od prawie 2 lat przebywa w rodzinie zastępczej. Zupełnym przypadkiem podczas rozprawy w sądzie o odebranie praw rodzicielskich jego matce, okazało się, że dziecko jest właścicielem małego mieszkania w Boguszowie-Gorcach, które podarowala mu lata temu Babcia. Lokal zajmuje jego uzależniona od alkoholu wspomniana wcześniej 32-letnia matka, która Z PREMEDYTACJĄ zadłuża mieszkanie chłopca, nie pracuje i nie zamierza, a z mieszkania absolutnie nie chce się wyprowadzić. Nie płaci od lat za czynsz, przez co na mieszkaniu ciąży dług- dziś już grubo ponad 30000 zł i wciąż rośnie. Rodzice zastępczy ( moja siostra i szwagier ) wystąpili rok temu z pozwem o eksmisję matki i jest szansa, że na początku 2023 roku uda się matkę Przemka wreszcie stamtąd usunąć. Jednocześnie wspólnota mieszkaniowa pozwała 10-letniego Przemka i żąda od niego spłaty zadłużenia (!!!) - i tylko dzięki temu, że sprawa trafiła do mediów, zablokowano licytację komorniczą właściwie w ostatniej chwili.

PRZEMEK JEST TYLKO DZIECKIEM. 

Sprawa nadal jest w toku, zaś prawo w Polsce jednoznacznie mówi, że dług obciąża właściciela mieszkania, nawet jeśli jest dzieckiem. (!!!) Rodzice zastępczy próbowali pozyskać środki na spłatę długu, jednak odbijają się od drzwi do drzwi. Dodatek mieszkaniowy Przemkowi nie przysługuje (za to jego matce biologicznej owszem), nie przysługuje Mu także renta po zmarłym Tacie, a kilka dni temu przyszło pismo z ZUS o odmowie przyznania renty rodzinnej w drodze wyjątku. 

Na domiar złego od listopada został podniesiony czynsz za mieszkanie- co miesiąc Chłopiec powinien opłacać 860 złotych.

Po usunięciu wyrodnej matki, chcielibyśmy mieszkanie szybko wyremontować, a następnie wynająć, by spłacać bieżący czynsz. Jednocześnie należy zebrać pieniądze na długi dziecka, ktore będzie musiał zapłacić, gdy tylko sąd wyda wyrok. W innym wypadku dojdzie do licytacji nieruchomości na poczet długów, a Chłopczyk straci jedyne co posiada. 


SYSTEM ZAWIÓDŁ, ZAŚ PRAWO NIE CHRONI DZIECI. NIE MA JUŻ INNYCH WYJŚĆ Z TEJ SYTUACJI-DLATEGO TEŻ POWSTAŁA TA ZBIÓRKA.

Sprawą zainteresowały się również media, które bardzo pomogły mojej siostrze otworzyć furtki, aby zawalczyć o majątek Przemka. Zapraszam do głębszego poznania sprawy:


1.

https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/wroclaw/walbrzych-przemek-ma-10-lat-i-30-tys-zl-dlugu-trwa-walka-o-eksmisje-jego-matki/2x72qvy?utm_source=fpfakt&utm_medium=social&utm_campaign=fanpage


2.

https://pytanienasniadanie.tvp.pl/64469268/przemek-ma-10-lati-30-tys-zl-dlugu?fbclid=IwAR0Prl_ty97v_RFoI10GRKhu0WCjzyUbGNDLRjiOEMWf4K1RsexQ0Igymes


3.

https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Fuwaga.tvn.pl%2Freportaze%2C2671%2Cn%2F10-letni-przemek-ma-splacic-dlugi-matki-ktora-go-porzucila-co-on-ma-robic-sprzedac-rower-zabawki-ofi%2C352575.html%3Ffbclid%3DIwAR2fQv8byudTYvIFmBB8V2kI67PdIL8odFOwRh3BAXekA6TM_PRCSFjbIcA&h=AT0TxtaZWX_KcHR_rpIhTSDagaKAYU04W4cxQ42o5zt-BWEjAo-c--5hdD82bCU_ndKk9nktzzcmhVA2cjW3vl3kMaQnVZSbnczA3KKbCMAlFlS27rPEI1wxRkr5kYIXRxk1IM6xbQ&__tn__=%2CmH-R&c[0]=AT322KN8_UzKUKPfftHCL5wC7Pgaojb_0c24zJ0Fk3hUmG_vTRrKMrsCJ3JVloDu3I74kS97juVMSBP4b8ZweY8NbAfvelppDr0zqOHYYhMqtqxCauibxny73WpCjq4KdvPq51G_wiSxzRzAqjKf9d414PSLBiRj0ioZEh_5vvDAWufP6eg


4.

https://walbrzych.wyborcza.pl/walbrzych/7,178336,29126405,sad-zdecyduje-o-eksmisji-matki-ktora-zadluza-mieszkanie-10-letniego.html?fbclid=IwAR2wNaOdmfgCptulNIoxZZX913PiEBD9qmDoWzUmcZcZhY-3AzEuxK8OZ34&disableRedirects=true#commentsAnchor


5.

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2022-11-13/panstwo-w-panstwie-10-latek-zadluzony-na-ponad-30-tysiecy-zlotych/?ref=kafle&fbclid=IwAR3uvYRiaHXA6YFoEnCrAYYEt_T_zO4cXnBLbeNgUAfdgMiVMc5eY6MOU7I


Bardzo prosimy w imieniu Przemka o jakiekolwiek datki oraz o liczne udostępnienia zbiórki. Na bieżąco będziemy Państwa informować o dalszych krokach.


Na koniec bardzo chcielibyśmy podziękować wszystkim mediom, które zainteresowały się sprawą i sprawiły, że widać jakieś małe światełko w tunelu, aby móc zawalczyć o sprawiedliwość. 


Takich dzieci jak Przemek jest mnóstwo - nie pozwólmy, aby luki w prawie odbierały małoletnim ich majątki!


Pozdrawiam, 

Natalia

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Natalia Libik - awatar

  Natalia Libik

  30.12.2022
  30.12.2022

  Kochani Darczyncy.

  Dlugo nie pisalismy, bo nie dzialo sie nic wartego uwagi.
  Dzis jednak postanowilismy napisac, gdyz Przemek dostal od Gwiazdora spozniony prezent: zapadl wyrok w sprawie eksmisyjnej jego matki i dzis sie dowiedzielismy, ze jest on juz PRAWOMOCNY.
  Oznacza to, ze mozemy wszczac procedury, ktore skutkowac beda usunieciem jej z mieszkania dziecka.

  Jesli Gmina przyzna matce Przemka lokal socjalny- do eksmisji dojdzie szybciej.
  Jesli nie- dopiero na poczatku kwietnia bedzie mozna ja usunac z lokalu.

  Jestesmy przeszczesliwi, gdyz jeden z problemow Chlopca wlasnie sie rozwiazuje.

  Pozdrawiam Was wszystkich i zycze Wszystkiego Najcudowniejszego w Nowym Roku 🥰

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  15.12.2022
  15.12.2022

  Wszystkiego dobrego dla Was

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  26.11.2022
  26.11.2022

  Sam odziedziczyłem dług po ojcu, o którym nie wiedziałem, pomógł ale dobry adwokat. Żyzce powodzenia chłopcu.

 • Olga - awatar

  Olga

  26.11.2022
  26.11.2022

  Patryk dostał drugą szansę, trzeba to wykorzystać . Chore prawo i system niech będą motywatorem, aby pomóc dzieciakowi. Szacun dla rodziców zastępczych. Trzymam kciuki za pozytywne zakończenie sprawy.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  26.11.2022
  26.11.2022

  Pozdrawiamy. Dobra robota Pani Natalio.

 • Adziu - awatar

  Adziu

  26.11.2022
  26.11.2022

  Powodzenia 💪

38 935 zł  z 65 000 zł (Cel)
Wpłaciło 765 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Natalia Libik - awatar

Natalia Libik

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 765

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Dziedzic - awatar
Dziedzic
1 000
Jacek - awatar
Jacek
2 000
Tomek - awatar
Tomek
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij