Dobre sąsiedztwo
Pomoc dla Afgańczyków
" Bo byłem przybyszem" Wesprzyj działania pomocowe dla obywateli Afganistanu ewakuowanych do Polski
Jak na dobrych sąsiadów przystało Centrum Wolontariatu w Lublinie we współpracy ze Stowarzyszeniem Solidarności Globalnej zorganizowało pomoc dla uchodźców ewakuowanych z Afganistanu, którzy obecnie przebywają w ośrodkach dla cudzoziemców usytuowanych przy wschodniej granicy (Bezwola, Białystok). Łącznie objęliśmy wsparciem blisko 200 osób- mężczyzn, kobiet i dzieci.
Dzięki pomocy darczyńców i dobrej współpracy z pracownikami Urzędu do Spraw Cudzoziemców dostarczyliśmy produkty pierwszej potrzeby, głównie pieluchy i jedzenie dla dzieci, środki higieniczne, trochę ciepłych ubrań i owoców. Wsłuchaliśmy się także w potrzeby uchodźców. Okazało się, że niektórzy przyjechali do Polski tylko w klapkach i koszulce. Nie mają niczego, zaczynają od zera. Dotychczasowa pomoc osiągnęła wartość ponad 30 000 zł.
To nasi ludzie, współpracowali z polskimi żołnierzami w Afganistanie. Pełnili rolę tłumaczy, przewodników, zajmowali się dostawami dla wojska. Z dumą o tym opowiadają, pokazują zdjęcia. Są wdzięczni za okazaną pomoc, choć martwią się o tych, którzy zostali- rodziny, znajomych, przyjaciół. Mają nadzieję, że im także udało się ewakuować z kraju opanowanego przez talibów. Z kraju, w którym groziłaby im niechybna śmierć.
Obecnie nasi nowi sąsiedzi przebywają w kwarantannie. Gdy ją zakończą chcemy zorganizować spotkania integracyjne, nauczyć podstawowych zwrotów po polsku, opowiedzieć o naszym gościnnym kraju. Wszystko z zachowaniem reżimu sanitarnego. Przede wszystkim chodzi o to, aby serdecznie powitać przybyszów, dać im odczuć, że są dla nas ważni, nawiązać relacje. To niezwykle istotne dla osób w traumie, którym towarzyszy długotrwały stres i lęk.
Proces aklimatyzacji będzie zachodził jeszcze wiele miesięcy. Afgańczycy znaleźli się w kraju odmiennym pod względem kulturowym, religijnym, klimatycznym. Potrzebują naszego wsparcia, pomocy i obecności.
Dzieci wkrótce trafią do polskich szkół. W najbliższych dniach przygotujemy upominki powitalne – drobne maskotki i gadżety antystresowe, które pomogą pokonać stres związany z rozpoczęciem nauki. Wśród upominków znajdą się też kolorowe gadżety szkolne. Całą wyprawkę zapewnia Urząd do Spraw Cudzoziemców.
Potrzeby są ogromne, niezbędne jest wsparcie w postaci mleka dla dzieci, ubrań, pampersów, środków higienicznych. Potrzebne są też pieniądze na zakup paliwa, środków dezynfekcyjnych, materiałów do spotkań edukacyjnych. Dlatego zachęcamy do wsparcia naszej inicjatywy. Można to zrobić wpłacając dowolną kwotę na niniejszą zbiórkę lub przekazując darowiznę bezpośrednio na konto bankowe Centrum Wolontariatu ( https://wolontariat.lublin.pl/wesprzyj-nas/) z dopiskiem dobre sąsiedztwo.
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej: