Dom dla 500 dzieci z Ukrainy

16 544 zł  z 250 000 zł (Cel)
Wpłaciło 35 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Już ponad dwa miliony kobiet i dzieci z Ukrainy znalazło w Polsce schronienie. Wszyscy mamy świadomość, że ta liczba będzie rosła. Ludzie zatrzymują się w naszych domach, ośrodkach społecznych, punktach wsparcia, remizach – wiele z tych miejsc daje dach nad głową i bezpieczeństwo, jednak my nie potrafimy pogodzić się z perspektywą patrzenia na dzieci śpiące na łóżkach polowych w przepełnionych salach przez kolejne tygodnie czy miesiące. Robimy co tylko w naszej mocy, aby walczyć o szansę dla nich.

W Sypniewie koło Jastrowa udało nam się znaleźć miejsce, które przynosi nadzieję. Możemy pomóc 500 mamom i dzieciom przetrwać ten czas w warunkach, które pozwolą im na bliskość, komfort bycia samemu z najbliższymi i posiadania wsparcia społeczności mówiącej w ich języku. Pomóżmy dzieciom na kontynuację nauki, na zabawę z rówieśnikami, ich mamom na to, aby znowu słyszeć jak się śmieją. Nie jesteśmy w stanie pomóc wszystkim, ale musimy dać z siebie wszystko, żeby ci mali ludzie mogli przejść przez ten ekstremalnie trudny czas wiedząc, że czeka ich lepszy.

Fundacja MaYa od dnia wybuchu wojny korzystając z własnych zasobów i środków, pomaga znajdując pokoje, mieszkania i domy dla potrzebujących wśród rodziny, przyjaciół, znajomych. Wynajęliśmy cały hostel w Warszawie i zabezpieczyliśmy dodatkowe pokoje w hotelach w Koszalinie, co pozwala nam obecnie opiekować się ponad 50 mamami z dziećmi. Otwartość wszystkich, którzy udzielają schronienia łapie za serce, mamy jednak świadomość, że wiele z tych działań nie ma szans na wyjście poza pomoc doraźną.
Teraz potrzebujemy Twojej pomocy, aby zrobić to na znacznie większą skalę.


Nasz plan

 1. Nasi partnerzy udostępnili nam ośrodek rehabilitacyjno – wypoczynkowy w Sypniewie koło Jastrowa, na Pojezierzu Drawsko – Wałeckim, w którym jeszcze do niedawna organizowane były wycieczki szkolne, kolonie i obozy dla dzieci i młodzieży. Płacimy za to miejsce preferencyjną stawkę, zapewniając jego funkcjonowanie.
  • Ośrodek posiada 171 pokoi, z których każdy pomieści od 2 do 5 osób.
  • Każdy pokój posiada podstawowe wyposażenie: łóżka, biurko, pościel, ręczniki.
  • W ośrodku znajduje się 5 sal do zajęć dydaktyczno-sportowych, w których odbywać się będą zajęcia lekcyjne.
  • Dzieci będą również mogły korzystać z boisk sportowych i krytego basenu.
  • Miejsce dysponuje zapleczem gastronomicznym.
  • Ośrodek osadzony jest w zielonej scenerii Pojezierza Zachodniopomorskiego, pozwalając na ciszę i regenerację.
 2. Rodziny będą mogły zamieszkać tam na czas wojny i obudowy ich domów, co może trwać nawet kilka miesięcy. Potrzebujemy środków, które zapewnią długoterminowe wsparcie.
 3. Ośrodek będzie oferował pomoc medyczną i psychologiczną. Jeśli sytuacja będzie tego wymagała, posiada przestrzenie, które mogą stać się kliniką, oferować terapie grupowe i wspierać leczenie PTSD.

Kogo / czego jeszcze potrzebujemy?

 • Wolontariuszy – osób, które pomogą nam na miejscu w momencie przyjazdu rodzin do Sypniewa.
 • Medyków / pielęgniarek / psychologów ze znajomością języka ukraińskiego.
 • Środków higieny, pieluch, jedzenia dla dzieci.
 • Zeszytów, przyborów do pisania.


Łączna kwota, jaką potrzebujemy miesięcznie na opiekę nad 500 mamami i ich dziećmi, łącznie z zakwaterowaniem, ogrzewaniem, wyżywieniem i edukacją to około 1 mln PLN. Jesteśmy już blisko połowy zebrania potrzebnych środków, pomóż nam i przekaż darowiznę, aby urzeczywistnić ten projekt.

Kwota potrzebna na to przedsięwzięcie jest znaczna i podczas gdy wierzymy, że uda nam się razem ją osiągnąć, mamy plan awaryjny, który zakłada wynajem mniejszych hoteli i hosteli, które w dalszym ciągu będą pozwalały na organizację zajęć lekcyjnych i budowanie wspierającej się społeczności.


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  31.03.2022
  31.03.2022

  MUSZE TUTAJ BŁAGAĆ BY ZJESC COKOLWIEK. DO TEJ PORY SZUKAŁAM PO KOSZACH ALE OD KILKU DNI NIC NIE MOGĘ ZNALEŹĆ. NIE MAM CO JEŚĆ, PRĄD MI ODCIELI BO MAM ZALEGŁOŚCI , NIE MOGĘ WYKUPIĆ LEKARSTW. BŁAGAM O POMOC. PROSZE JUŻ NIE WIEM CO ROBIĆ https://www.dobrazbiorka.pl/coaxotnu60

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  18.03.2022
  18.03.2022

  Powodzenia!

 • Dawid Rza - awatar

  Dawid Rza

  17.03.2022
  17.03.2022

  Marek dziękuję że jesteś ♥️🔥

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  17.03.2022
  17.03.2022

  BŁAGAM NA KOLANACH. Dziś SKOŃCZYŁY SIĘ NAM LEKI, NIE MAM ZA CO KUPIĆ KOLEJNYCH. PRZEZE MNIE UMRZE W MĘCZARNIACH, BŁAGAM O POMOC, BŁAGAM. NIE MAM NAWET NA JEDNĄ WIZYTĘ U WETERYNARZA. https://naszefutrzaki.eu/nowotwor-zoladka,475

16 544 zł  z 250 000 zł (Cel)
Wpłaciło 35 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 35

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Łukasz - awatar
Łukasz
100
Pawel Malicki - awatar
Pawel Malicki
1 350
Natalia - awatar
Natalia
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij