Dom dla dzieci w Ugandzie

120 zł  z 80 000 zł (Cel)
Wpłaciły 4 osoby

Dziękujemy wszystkim darczyńcom za pomoc na rzecz dzieci w Ugandzie oraz wasze wsparcie tej zbiórki. Czynimy nadal starania aby dofinansować funkcjonowanie domu dla dzieci w Ugandzie, nawet w niewielkim stopniu kilku tys. złotych. W dniu dzisiejszym zbiórka zostaje zamknięta z uwagi na założenie przez naszą organizację zbiórki na ten cel w innym dużym serwisie online Zrz... (szczegóły na FB Fundacji i stronie www :)). Zachęcamy do wsparcia innych zbiórek Fundacji w serwisie Pomagam.pl.


Z inicjatywy wolontariuszy Marty, Gracjana i Izabeli, którzy poprosiły Fundację Nieskończone Możliwości o pomoc dla małej lokalnej Fundacji Wspólnoty Ojca Chrzestnego z Ugandy ( dystrykt Bugiri, subdystrykt Kapyangha, wioska Izira/Kidhebelo ) i organizację na jej rzecz zbiórki na dofinansowania jej działalności nasza organizacja postanowiła o stworzeniu tej zbiórki. Nasza Fundacja na co dzień wspiera osoby niepełnosprawne i chore przewlekle w Polsce, jednakże jesteśmy otwarci na ciekawe projekty wspierające lokalne inicjatywy, wolontariat i pomoc chorym przewlekle i niepełnosprawnym. Dzięki tej zbiórce grupa dzieci chorych przewlekle i sierot z Ugandy otrzyma cenne wsparcie w funkcjonowaniu i edukacji. Poczucie bezpieczeństwa, codzienny posiłek, ubranie i dach nad głową oraz edukacja to cenna rzecz dla każdego dziecka, zwłaszcza w Afryce, niedoceniana w Europie. Dziękujemy więc serdecznie za darowizny i udostępnienia tej zbiórki oraz pomoc tym dzieciom i okazane Państwa serce. Jeśli ktoś z Państwa, darczyńców, chce dowiedzieć się więcej o działalności Fundacji z Ugandy, prosimy o kontakt przekażemy kontakt do Pani Marty lub pana Gracjana  znających ich problematykę. Zbiórka ta jak każda inna inicjatywa charytatywna Fundacji Nieskończone Możliwości i jej dofinansowanie jest rozliczane księgowo i promowane przez naszą organizację. 

Naszą zbiórkę organizujemy na edukację dzieci z ośrodka, aby zakupić im ławki, krzesła, książki, zeszyty, bieżący czynsz, żywność, odzież, środki higieniczne jak również część z zebranych funduszy chcielibyśmy przeznaczyć na  budowę kurnika, zagród i ogródka. Kury, kozy i zbiory, przeznaczą na własne utrzymanie, a z ich późniejszej sprzedaży będą mogli pozyskiwać potrzebne środki, jak również przyjmować w miarę możliwości kolejne bezdomne dzieci.

Marcin Mleczko

Fundacja Nieskończone Możliwości


Poniżej apel od Pana Prezesa Okello Sadhi z Fundacji Wspólnota Ojca Chrzestnego z Ugandy.

Poznałem Martę w moim kraju, Ugandzie, nad jeziorem Wiktorii w grudniu 2019 roku, kiedy przyjechała na wyprawę z synem Gracjanem. Rozmawialiśmy o przeszłości , o sobie i o tym jak żyjemy. Mimo, że dzielimy wspólny świat, ludzie w Ugandzie żyją w bardzo ciężkich warunkach, a wiele porzuconych dzieci, bez udzielenia pomocy umiera.

Moja działalność charytatywną zapoczątkował przypadek. Kiedy opiekowałam się dwójką  dzieci Reymą i Bastetą, które zostały odrzucone przez ojca, kiedy mama wymagała leczenia, Marta zaczęła mnie wspierać. Nie mogła zrozumieć, dlaczego dzieci, które straciły rodziców, dom i bliskich, są odrzucone i napiętnowane przez społeczność. Są wyśmiewane, bite i poniżane przez rówieśników.

Dzięki jej wsparciu, zaangażowaniu i sugestiom, postanowiłem za opiekować się większa ilością dzieci, które na ulicy, bez pomocy skazane były na śmierć. Zdecydowaliśmy, że wynajmujemy na naszą działalność, od zaprzyjaźnionych ludzi dom.  Zapewniamy schronienie 20 dzieciom naszego „Domu dla dzieci” (Fundacja Wspólnoty Ojca Chrzestnego, GodFather Community Foundation) oraz 40 dzieciom środowiskowym, które mieszkają z biednymi, owdowiałymi matkami, czy krewnymi. Nasza fundacja ma lokalny charakter i jest małą organizacją, nie jesteśmy jeszcze organizacją ogólnokrajową.

Jesteśmy pełni nadziei o jutro. Bardzo dziękuję Marcie i Izabelli za to, że opowiedziały o nas swoim przyjaciołom. Będziemy szczęśliwi z każdej pomocy, która poprawi życie dzieci, które obecnie muszą same budować swoją przyszłość.


Poniżej zdjęcie prowadzonych działań, skan dokumentacji oraz lokalizacja.


Aktualizacje


  • Fundacja Nieskończone Możliwości - awatar

    Fundacja Nieskończone Możliwości

    06.04.2022
    06.04.2022

    Dziękujemy wszystkim darczyńcom za pomoc na rzecz dzieci w Ugandzie oraz wasze wsparcie tej zbiórki. Czynimy nadal starania aby dofinansować funkcjonowanie domu dla dzieci w Ugandzie. W dniu dzisiejszym zbiórka zostaje zamknięta z uwagi na założenie przez naszą organizację zbiórki na ten cel w innym dużym serwisie online Z... (szczegóły na FB Fundacji i stronie www :)). Dla osób chcących wesprzeć darowizną na konto bankowe : Fundacja Nieskończone Możliwości, Kraków Bank Pekao SA 38124014441111001068583607 dopisek oczywiście "dom dla dzieci w Ugandzie". Wydatki w ramach tego dofinansowania Fundacji są rozliczane księgowo. Przekazane darowizny na Pomagam i rachunek mogą Państwo odliczyć od podatku ( ulga na darowizny i wsparcie pożytku, na podstawie dokumentu bankowego/pocztowego przelewu/wpłaty, rozliczenie przy rozliczaniu danego roku podatkowego).

120 zł  z 80 000 zł (Cel)
Wpłaciły 4 osoby

Wpłaty: 4

<3 mbj - awatar
<3 mbj
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Całym sercem jestem z Nimi. Bezpieczeństwo dzieci jest bezcenne - awatar
Całym sercem jestem z Nimi. Bezpieczeństwo dzieci jest bezcenne
10
Wspieram całym sercem - awatar
Wspieram całym sercem
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij