Dom dla dzieci w Ugandzie

411 zł  z 130 000 zł (Cel)
Wpłaciło 11 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Kochani  Dziękujemy za każdą nawet najmniejszą darowiznę na Dom dla dzieci w Ugandzie w Afryce. Zdajemy sobie sprawę, że cel jest znaczny, dla Nas ogromny. Chcielibyśmy ugandyjską Fundację ( Dom dla Dzieci) wesprzeć nawet w małym stopniu, nawet kilkoma tysiącami złotych w pierwszym półroczu 2024. Czekamy na nasze dobre serce 💓  które "uratuje" tą zbiórkę. Na pewno pozwoliłoby to na jakąś zmianę i dalsze funkcjonowanie tego Domu i dalsze przetrwanie tych dzieci w tym miejscu. Naszej organizacji niestety takie wsparcie przerasta finansowo. Dobro wraca :) Dziękujemy za wsparcie i okazane serce :) Pozdrawiamy


Z inicjatywy wolontariuszy Marty, Gracjana i Izabeli, którzy poprosiły Fundację Nieskończone Możliwości o pomoc dla małej lokalnej Fundacji Wspólnoty Ojca Chrzestnego z Ugandy ( dystrykt Bugiri, subdystrykt Kapyangha, Uganda /Afryka  ) i organizację na jej rzecz zbiórki na dofinansowania jej działalności nasza organizacja postanowiła o stworzeniu tej zbiórki. Nasza Fundacja na co dzień wspiera osoby niepełnosprawne i chore przewlekle w Polsce, jednakże jesteśmy otwarci na ciekawe projekty wspierające lokalne inicjatywy, wolontariat i pomoc chorym przewlekle i niepełnosprawnym. Dzięki tej zbiórce grupa dzieci chorych przewlekle i sierot z Ugandy otrzyma cenne wsparcie w funkcjonowaniu i edukacji. Poczucie bezpieczeństwa, codzienny posiłek, ubranie i dach nad głową oraz edukacja to cenna rzecz dla każdego dziecka, zwłaszcza w Afryce, niedoceniana w Europie. Dziękujemy więc serdecznie za darowizny i udostępnienia tej zbiórki oraz pomoc tym dzieciom i okazane Państwa serce. Jeśli ktoś z Państwa, darczyńców, chce dowiedzieć się więcej o działalności Fundacji z Ugandy, prosimy o kontakt przekażemy kontakt do Pani Marty lub pana Gracjana  znających ich problematykę. Zbiórka ta jak każda inna inicjatywa charytatywna Fundacji Nieskończone Możliwości i jej dofinansowanie jest rozliczane księgowo i promowane przez naszą organizację. 

Naszą zbiórkę organizujemy na edukację dzieci z ośrodka, aby zakupić im ławki, krzesła, książki, zeszyty, bieżący czynsz, żywność, odzież, środki higieniczne jak również część z zebranych funduszy chcielibyśmy przeznaczyć na  budowę kurnika, zagród i ogródka. Kury, kozy i zbiory, przeznaczą na własne utrzymanie, a z ich późniejszej sprzedaży będą mogli pozyskiwać potrzebne środki, jak również przyjmować w miarę możliwości kolejne bezdomne dzieci.

Marcin Mleczko

Fundacja Nieskończone Możliwości

Dziękujemy za każdą nawet najmniejszą darowiznę na ten cel. Zdajemy sobie sprawę, że cel jest znaczny. Chcielibyśmy ugandyjską Fundację ( Dom dla Dzieci) wesprzeć nawet w małym stopniu, nawet kilkoma tysiącami złotych w 2024. Na pewno pozwoliłoby to na jakąś zmianę i dalsze funkcjonowanie tego Domu i dalsze przetrwanie tych dzieci w tym miejscu. Naszej organizacji niestety takie wsparcie przerasta finansowo. Dobro wraca :) Dziękujemy za wsparcie i okazane serce :) Pozdrawiamy.


Poniżej apel od Pana Prezesa z Fundacji Wspólnota Ojca Chrzestnego z Ugandy.

Poznałem Martę w moim kraju, Ugandzie, nad jeziorem Wiktorii w grudniu 2019 roku, kiedy przyjechała na wyprawę z synem Gracjanem. Rozmawialiśmy o przeszłości , o sobie i o tym jak żyjemy. Mimo, że dzielimy wspólny świat, ludzie w Ugandzie żyją w bardzo ciężkich warunkach, a wiele porzuconych dzieci, bez udzielenia pomocy umiera.

Moja działalność charytatywną zapoczątkował przypadek. Kiedy opiekowałam się dwójką  dzieci, które zostały odrzucone przez ojca, kiedy mama wymagała leczenia, Marta zaczęła mnie wspierać. Nie mogła zrozumieć, dlaczego dzieci, które straciły rodziców, dom i bliskich, są odrzucone i napiętnowane przez społeczność. Są wyśmiewane, bite i poniżane przez rówieśników.

Dzięki jej wsparciu, zaangażowaniu i sugestiom, postanowiłem za opiekować się większa ilością dzieci, które na ulicy, bez pomocy skazane były na śmierć. Zdecydowaliśmy, że wynajmujemy na naszą działalność, od zaprzyjaźnionych ludzi dom.  Zapewniamy schronienie 20 dzieciom naszego „Domu dla dzieci” (Fundacja Wspólnoty Ojca Chrzestnego ) oraz 40 dzieciom środowiskowym, które mieszkają z biednymi, owdowiałymi matkami, czy krewnymi. Nasza fundacja ma lokalny charakter i jest małą organizacją, nie jesteśmy jeszcze organizacją ogólnokrajową.

Jesteśmy pełni nadziei o jutro. Bardzo dziękuję Marcie i Izabelli za to, że opowiedziały o nas swoim przyjaciołom. Będziemy szczęśliwi z każdej pomocy, która poprawi życie dzieci, które obecnie muszą same budować swoją przyszłość.


Poniżej zdjęcie prowadzonych działań, skan dokumentacji oraz lokalizacja.


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


  • Fundacja Nieskończone Możliwości - awatar

    Fundacja Nieskończone Możliwości

    06.04.2022
    06.04.2022

    Dziękujemy wszystkim darczyńcom za pomoc na rzecz dzieci w Ugandzie oraz wasze wsparcie tej zbiórki. Czynimy nadal starania aby dofinansować funkcjonowanie domu dla dzieci w Ugandzie. W dniu dzisiejszym zbiórka zostaje zamknięta z uwagi na założenie przez naszą organizację zbiórki na ten cel w innym dużym serwisie online Z... (szczegóły na FB Fundacji i stronie www :)). Dla osób chcących wesprzeć darowizną na konto bankowe : Fundacja Nieskończone Możliwości, Kraków Bank Pekao SA 38124014441111001068583607 dopisek oczywiście "dom dla dzieci w Ugandzie". Wydatki w ramach tego dofinansowania Fundacji są rozliczane księgowo. Przekazane darowizny na Pomagam i rachunek mogą Państwo odliczyć od podatku ( ulga na darowizny i wsparcie pożytku, na podstawie dokumentu bankowego/pocztowego przelewu/wpłaty, rozliczenie przy rozliczaniu danego roku podatkowego).

411 zł  z 130 000 zł (Cel)
Wpłaciło 11 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 11

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
<3 mbj - awatar
<3 mbj
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Całym sercem jestem z Nimi. Bezpieczeństwo dzieci jest bezcenne - awatar
Całym sercem jestem z Nimi. Bezpieczeństwo dzieci jest bezcenne
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij