Zbiórka Pomóż zbudować Dom dla Kacpra - zdjęcie główne

Pomóż zbudować Dom dla Kacpra

108 906 zł  z 250 000 zł (Cel)
Wpłaciło 981 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Agnieszka Kołodziejska - awatar

Agnieszka Kołodziejska

Organizator zbiórki

Kochani, przed nami wielkie przedsięwzięcie. Ruszamy z budową domu dla Kacpra. Całym sercem zachęcam Was do wzięcia udziału w akcji #domdlakacpra 

Kim jest Kacper? 

Kacper ma autyzm, epilepsję, pierwotny zespół Raynaud'a, upośledzenie znaczne i mentalność dziecka. 

Razem z mamą Moniką i siostrą Zuzanną zajmują niewielkie mieszkanie w samym centrum miasta. Na 33 m2 mieszczą się dwa maleńkie pokoiki. W jednym z nich mieszka Kacper i Zuzia, w drugim przejściowym pokoju mieści się sypialnia i pracownia Mamy. Życie nie jest łatwe. 

Kacper jest bardzo emocjonalny, nadpobudliwy, wrażliwy i zalękniony. Nie znosi hałasu, ciasnych pomieszczeń i tłumów. Reaguje wtedy agresywnie. Rzadko śpi, często krzyczy. Jest nadwrażliwy. Boli go obcinanie włosów i paznokci. Łazienka to bardzo nieprzyjemne miejsce. Kiedyś dostał tam napadu padaczki i został uwięziony w maleńkiej, wrogiej przestrzeni. Lubi spacerować i huśtać się na huśtawce. Ma nawet bieżnię i huśtawkę, ale nie może z nich korzystać. Nie ma miejsca. Kocha spokój i przestrzeń. Środek miasta, w którym mieszka pełen jest hałasów i zatłoczonych ulic. Uwielbia przebywać wśród szumu drzew. Słuchać śpiewu ptaków. Wtedy się uspokaja. Uśmiecha. Najpiękniej. 

Zuza to anioł - kochana, dobra, zdolna córeczka. Od najmłodszych lat pomaga opiekować się Kacprem, mimo że niszczył jej zabawki, wpada w niekontrolowany gniew, krzyczy w nocy. Dzieli pokój z bratem. On potrzebuje spokoju, przestrzeni, ciszy. Ona miejsca do nauki, spotkań z przyjaciółmi. Nikogo nie zaprasza. Nie ma gdzie. Mimo to jest pogodna, dobrze się uczy. Lubi rysować. Ma nadzieję, że jeszcze będzie miała swój kąt, swoje miejsce, gdzie będzie mogła odpocząć od Kacpra. Swój azyl, ze sztalugami, książkami, przyjaciółką od serca. 

Monika jest samotną matką. Musi sobie radzić. Kacper i Zuzanna są jej całym życiem. Mało śpi, całe dnie spędza przy synu, a nocami dzierga lalki, misie i króliki. Na leczenie i rehabilitację Kacpra. Jej pokój to pracownia. Są tam szydełka, druty, stosy włóczek, kolorowe guziki i inne gałgankowe cuda. To też jej sypialnia, jadalnia i pokój do zajęć Kacpra. 

O czym marzy? Chciałaby, żeby jej dzieci mogły normalnie żyć. Żeby Kacper miał miejsce do codziennych ćwiczeń, dostęp do wanny i prysznica, bezpieczną przestrzeń, w której mógłby się wyciszyć i odpocząć. Marzy o pokoju dla Zuzy - pełnym książek i obrazów i przyjaciół. O kuchni, w której wszyscy razem mogliby zjeść obiad. O miejscu dla siebie, gdzie można złapać oddech chociaż przez chwilę, w ciszy poczytać i tworzyć misie, lalki, króliki i inne włóczkowe cuda dla zamawiających i darczyńców wspierających Kacpra. 

Marzenia się spełniają?

Monika wierzy w to głęboko. Od jakiegoś czasu skrzydła jej rosną u ramion, a nadzieja dodaje sił. Od niedawna została właścicielką działki, na której może stanąć ich Dom. Przyjaciele postanowili podarować Kacprowi Kawałek Ziemi. Piękny Kawałek. Szumią tam drzewa, śpiewają ptaki, wieje wiatr, wokół zieleń i błękit nieba. Kacper już pokochał to miejsce. Przytula się do drzew i uśmiecha. Najpiękniej. 

Pomóżmy zbudować dom dla Kacpra i dla jego dzielnych kobiet, Mamy i Siostry. "Sami możemy wszystko, razem możemy więcej". Niech ta kochająca się rodzina znajdzie spokojne miejsce, swój azyl - prawdziwy rodzinny Dom. Bardzo prosimy o pomoc. 

O akcji #domdlakacpra i jego rodzinie możecie poczytać:

facebook.com/kacperekijegoautyzm 

facebook.com/KacperkowaHandmade


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Agnieszka Kołodziejska - awatar

  Agnieszka Kołodziejska

  26.08.21
  26.08.21

  Witajcie 🤗 Jak widać na załączonych zdjęciach cały czas działamy 😁 Wylewka wyrównujaca zrobiona 👌 Styropian położony 👌 Dzięki wielkiemu sercu Agnieszka, Radek, Jacek, Piotr, Paweł 💙💙💙 Stan na dzisiaj - montaż ogrzewania podłogowego skończony 👌 Dzięki wielkiemu sercu Daniel Boratyński 💙💙💙 który ogarnia nam całą hydraulikę 👌 Każdy kolejny etap cieszy ogromnie, naszej wdzięczności i radości nie da się opisać słowami 💙💙💙 Niepojęte jest to jak wiele dobroci, serdeczności, wsparcia otrzymujemy 💙💙💙 #domdlakacpra #wdzięczność #radość #wilościsiła #samimożemywszystkorazemmożemywięcej #budujemydomdlakacpra #pomocdlakacpradana Monika

  Zdjęcie aktualizacji 73 427

Komentarze


 • Monika Pędzierska - awatar

  Monika Pędzierska

  21.09.21
  21.09.21

  Powodzenia💙

  • Agnieszka Kołodziejska - awatar

   Agnieszka Kołodziejska - Organizator zbiórki

   22.09.21
   22.09.21

   Dziękujemy 💙

 • Monika Przybylska-Pelc - awatar

  Monika Przybylska-Pelc

  18.07.21
  18.07.21

  Najlepszego Moniu:) trzymam kciuki za Was Kochani ❤️❤️❤️❤️❤️

  • Agnieszka Kołodziejska - awatar

   Agnieszka Kołodziejska - Organizator zbiórki

   25.08.21
   25.08.21

   Dziękujemy Moniu 💙💙💙

 • Edyta Pasik zakładka - awatar

  Edyta Pasik zakładka

  02.07.21
  02.07.21

  Zakładka

  • Agnieszka Kołodziejska - awatar

   Agnieszka Kołodziejska - Organizator zbiórki

   25.08.21
   25.08.21

   💙💙💙

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  05.06.21
  05.06.21

  Powodzenia Moniu dla Ciebie i Całej Rodzinki 😍🥰😘

  • Agnieszka Kołodziejska - awatar

   Agnieszka Kołodziejska - Organizator zbiórki

   25.08.21
   25.08.21

   Dziękujemy 😘💙

 • Beata Błażejczyk - awatar

  Beata Błażejczyk

  17.03.21
  17.03.21

  KALENDARZ

108 906 zł  z 250 000 zł (Cel)
Wpłaciło 981 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Agnieszka Kołodziejska - awatar

Agnieszka Kołodziejska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 981

Akwarela hortensja - awatar
Akwarela hortensja
45
Opaska Agnieszka Banaszek - awatar
Opaska Agnieszka Banaszek
50
Monika Pędzierska - awatar
Monika Pędzierska
50
GRYZAK - awatar
GRYZAK
30
SMYCZ - awatar
SMYCZ
20
Klaudia Mączka-Rzewuska - DYNIA ;) - awatar
Klaudia Mączka-Rzewuska - DYNIA ;)
70
Monika - awatar
Monika
30
Emilia B. - awatar
Emilia B.
70
Ania - awatar
Ania
40
Teresa - awatar
Teresa
120

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij