Zbiórka Pomóż zbudować Dom dla Kacpra - miniaturka zdjęcia

Pomóż zbudować Dom dla Kacpra Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Pomóż zbudować Dom dla Kacpra - zdjęcie główne

Pomóż zbudować Dom dla Kacpra

121 600 zł  z 250 000 zł (Cel)
Wpłaciło 1 109 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Agnieszka Kołodziejska - awatar

Agnieszka Kołodziejska

Organizator zbiórki

Kochani, przed nami wielkie przedsięwzięcie. Ruszamy z budową domu dla Kacpra. Całym sercem zachęcam Was do wzięcia udziału w akcji #domdlakacpra 

Kim jest Kacper? 

Kacper ma autyzm, epilepsję, pierwotny zespół Raynaud'a, upośledzenie znaczne i mentalność dziecka. 

Razem z mamą Moniką i siostrą Zuzanną zajmują niewielkie mieszkanie w samym centrum miasta. Na 33 m2 mieszczą się dwa maleńkie pokoiki. W jednym z nich mieszka Kacper i Zuzia, w drugim przejściowym pokoju mieści się sypialnia i pracownia Mamy. Życie nie jest łatwe. 

Kacper jest bardzo emocjonalny, nadpobudliwy, wrażliwy i zalękniony. Nie znosi hałasu, ciasnych pomieszczeń i tłumów. Reaguje wtedy agresywnie. Rzadko śpi, często krzyczy. Jest nadwrażliwy. Boli go obcinanie włosów i paznokci. Łazienka to bardzo nieprzyjemne miejsce. Kiedyś dostał tam napadu padaczki i został uwięziony w maleńkiej, wrogiej przestrzeni. Lubi spacerować i huśtać się na huśtawce. Ma nawet bieżnię i huśtawkę, ale nie może z nich korzystać. Nie ma miejsca. Kocha spokój i przestrzeń. Środek miasta, w którym mieszka pełen jest hałasów i zatłoczonych ulic. Uwielbia przebywać wśród szumu drzew. Słuchać śpiewu ptaków. Wtedy się uspokaja. Uśmiecha. Najpiękniej. 

Zuza to anioł - kochana, dobra, zdolna córeczka. Od najmłodszych lat pomaga opiekować się Kacprem, mimo że niszczył jej zabawki, wpada w niekontrolowany gniew, krzyczy w nocy. Dzieli pokój z bratem. On potrzebuje spokoju, przestrzeni, ciszy. Ona miejsca do nauki, spotkań z przyjaciółmi. Nikogo nie zaprasza. Nie ma gdzie. Mimo to jest pogodna, dobrze się uczy. Lubi rysować. Ma nadzieję, że jeszcze będzie miała swój kąt, swoje miejsce, gdzie będzie mogła odpocząć od Kacpra. Swój azyl, ze sztalugami, książkami, przyjaciółką od serca. 

Monika jest samotną matką. Musi sobie radzić. Kacper i Zuzanna są jej całym życiem. Mało śpi, całe dnie spędza przy synu, a nocami dzierga lalki, misie i króliki. Na leczenie i rehabilitację Kacpra. Jej pokój to pracownia. Są tam szydełka, druty, stosy włóczek, kolorowe guziki i inne gałgankowe cuda. To też jej sypialnia, jadalnia i pokój do zajęć Kacpra. 

O czym marzy? Chciałaby, żeby jej dzieci mogły normalnie żyć. Żeby Kacper miał miejsce do codziennych ćwiczeń, dostęp do wanny i prysznica, bezpieczną przestrzeń, w której mógłby się wyciszyć i odpocząć. Marzy o pokoju dla Zuzy - pełnym książek i obrazów i przyjaciół. O kuchni, w której wszyscy razem mogliby zjeść obiad. O miejscu dla siebie, gdzie można złapać oddech chociaż przez chwilę, w ciszy poczytać i tworzyć misie, lalki, króliki i inne włóczkowe cuda dla zamawiających i darczyńców wspierających Kacpra. 

Marzenia się spełniają?

Monika wierzy w to głęboko. Od jakiegoś czasu skrzydła jej rosną u ramion, a nadzieja dodaje sił. Od niedawna została właścicielką działki, na której może stanąć ich Dom. Przyjaciele postanowili podarować Kacprowi Kawałek Ziemi. Piękny Kawałek. Szumią tam drzewa, śpiewają ptaki, wieje wiatr, wokół zieleń i błękit nieba. Kacper już pokochał to miejsce. Przytula się do drzew i uśmiecha. Najpiękniej. 

Pomóżmy zbudować dom dla Kacpra i dla jego dzielnych kobiet, Mamy i Siostry. "Sami możemy wszystko, razem możemy więcej". Niech ta kochająca się rodzina znajdzie spokojne miejsce, swój azyl - prawdziwy rodzinny Dom. Bardzo prosimy o pomoc. 

O akcji #domdlakacpra i jego rodzinie możecie poczytać:

facebook.com/kacperekijegoautyzm 

facebook.com/KacperkowaHandmade


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Agnieszka Kołodziejska - awatar

  Agnieszka Kołodziejska

  14.10.2021
  14.10.2021

  Witajcie 🤗 Jak zapewne wiecie Kacper ma epilepsję, od listopada, po półtora roku ciszy napady powróciły i zwiększają swoją częstotliwość 😔 Obecnie po konsultacji z epileptologiem wprowadzamy dodatkowy lek przeciwpadaczkowy, z nadzieją, że napady ustaną. Niestety wiąże się to z pogorszeniem zachowania Kacpra. Od kilku dni mam w domu rozemocjowanego, rozdrażnionego, pobudzonego, hałaśliwego, biegającego, z rozlegulowanym krótkim snem młodego mężczyznę 😱😱😱 Uwierzcie mi, nie jesteście w stanie sobie tego wyobrazić, to trzeba przeżyć 🙉 Uwaga ❗❗❗ Nie piszę tego, by się żalić, oswoiłam się ze swoim życiem i jego niedogodnościami, jak mi źle to sobie popłaczę, pomarudzę Zuzi i bliskim. Zniosę wszystko, najważniejsze jest to by te cholerne napady ustały, te kilka minut w trakcie, kiedy Kacper cierpi, nie oddycha, sinieje, krwawi z przygryzionego języka, a ja bezsilnie na to patrzę, modlę się by oddech powrócił, by napad ustał jest nie do zniesienia. Strach o własne dziecko, bezsilność wycieńczają psychicznie. Ale do czego zmierzam❗❗❗ Zawsze to powtarzam i powtarzać będę "My To Mamy Szczęście Do Dobrych Ludzi" 💙💙💙 Zawsze kiedy przychodzi gorszy czas, kiedy codzienność jest trudna do zniesienia dzieje się coś dobrego 😁 Wczoraj ruszyły ponownie licytacje i Wy Kochani licytujecie 😁 Dziękujemy 💙💙💙 We wtorek jeden telefon zrobił mi dzień 😁 Zadzwonił nasz hydraulik, że robią rekuperację 😁👌💪 Taka niespodzianka 😊 Daniel Boratyński ogromnie dziękujemy 💙💙💙 Tego mi było trzeba 😊 My To Mamy Szczęście 🍀👌🙏 Ps. Prosimy Was Kochani o modlitwę i kciuki za zdrowie Kacpra 🙏🍀🙏 Dobrego dnia 😘 #mytomamyszczęście #wdzięczność #radość #budujemydomdlakacpra #wilościsiła #pomocdlakacpradana

  Zdjęcie aktualizacji 76 110

Komentarze


 • Przybylska-Pelc Monika - awatar

  Przybylska-Pelc Monika

  01.03.2022
  01.03.2022

  Trzymam za Was Kciuki ❤️

 • Iwona Piekarska - awatar

  Iwona Piekarska

  23.12.2021
  23.12.2021

  Powodzenia

 • Kocon-Tobiasz Patrycja - awatar

  Kocon-Tobiasz Patrycja

  29.10.2021
  29.10.2021

  Tlenoterapia

 • Małgoś - awatar

  Małgoś

  14.10.2021
  14.10.2021

  Łapacz:-)

  • Agnieszka Kołodziejska - awatar

   Agnieszka Kołodziejska - Organizator zbiórki

   14.10.2021
   14.10.2021

   💙💙💙

 • Monika Pędzierska - awatar

  Monika Pędzierska

  21.09.2021
  21.09.2021

  Powodzenia💙

  • Agnieszka Kołodziejska - awatar

   Agnieszka Kołodziejska - Organizator zbiórki

   22.09.2021
   22.09.2021

   Dziękujemy 💙

121 600 zł  z 250 000 zł (Cel)
Wpłaciło 1 109 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Agnieszka Kołodziejska - awatar

Agnieszka Kołodziejska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 1 109

Angelika - dekoracje weselne - awatar
Angelika - dekoracje weselne
250
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
65
Gosia Królisia - awatar
Gosia Królisia
130
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
255
Gracjan K - awatar
Gracjan K
100
Monika - awatar
Monika
120
edyta; zestaw szydełkowy - awatar
edyta; zestaw szydełkowy
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
328
Anita - awatar
Anita
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
80

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij