Zbiórka Remont po pożarze Dzikowo - zdjęcie główne

Remont po pożarze Dzikowo

32 639 zł  z 53 750 zł (Cel)
Wpłaciły 352 osoby
Katarzyna Koch - awatar

Katarzyna Koch

Organizator zbiórki

16 marca 2022 r. spotkała nas wielka tragedia. 

Dom, który remontujemy, a do którego mieliśmy niebawem przeprowadzić się z dziećmi, stanął w płomieniach. 

Do końca nie wiadomo co było przyczyną pożaru, jednak pod uwagę bierze się m. in. instalację elektryczną, uszkodzony piec, zwarcie... 

Czekamy na raport rzeczoznawcy. 

Na szczęście w domu nikogo nie było. 

Niestety dom nie był jeszcze ubezpieczony. 😥

Doszczętnie spalił się garaż, ale w całym domu są olbrzymie szkody. 

Gdyby nie czujność małego lokalnego bohatera, spłonąłby cały. 

Wszystkie tynki poodpadały, konieczna jest wymiana belek stropowych, instalacji elektrycznej, pieca, a wcześniej gruntowne czyszczenie popożarowe i ozonowanie specjalnym sprzętem, gdyż niestety pogorzelisko może być rakotwórcze. 

Biorąc pod uwagę fakt, iż tworzymy rodzinę 5 osobową, w tym z 8 miesięczną Córeczką i Synami w wieku szkolnym, szukamy pomocy w przywróceniu domu do stanu sprzed pożaru. 

Relacja z akcji ratunkowej 

https://www.facebook.com/100068200635933/posts/283441023939250/

Yesterday on 16th March 2022 a great tragedy happened to us.

The house we are renovating, and to which we wanted to move in soon, was engulfed in flames.

Up to this point we do not know what was the cause of the fire, however we suspect a faulty electric installation, damaged furnance or short circuit...

We are currently waiting for a detailed report.

Luckily noone got hurt.

Unfortunately the house was not insured yet, due to it being not finished yet. 😥

The garage was completely destroyed, and other parts were greatly damaged.  

If not for the awareness of a small local hero, everything would be lost.

All plasters have fallen off, there is a need to exchange damaged ceiling joists, electrical circutry, furnance. Before all that all spaces need to be thoroughly cleaned and ozonized as there is a lot of post-fire debris, which can be carcinogenic - a rented special equipment is needed.

We are a family of 5 people. My daughter is only 8 months old, and my two sons are in their early teens. We are looking for help in restoring the house into the state before the fire occured.

Report from the rescue operation:

https://www.facebook.com/100068200635933/posts/283441023939250/

Aktualizacje


 • Katarzyna Koch - awatar

  Katarzyna Koch

  19.11.2022
  19.11.2022

  Nie polecam tego Pana!
  Pan Dawid zaproponował nam pomoc po pożarze domu w marcu 2022 roku.
  Skasował od nas 24 tysiące na kotłownie i nowy sprzęt sanitarny. Pieniądze wziął niby na urządzenia i części. Nie chciał od nas robocizny z uwagi, że zna moich rodziców- Sąsiad.

  Faktury na części brał na swoją firmę, proponując nam przy tym swoje zniżki. Ufaliśmy Mu, więc nie potrzebowaliśmy kolejnych papierków dla nas. Bezpieczniej było, żeby On robiąc kotłownię brał faktury i dokumenty. Do dziś z niczego się nie rozliczył.

  Za nasze pieniądze kupił kolektory słoneczne, które miały być zamontowane dodatkowo do ogrzania wody. Do dnia dzisiejszego nie otrzymaliśmy ani kolektorow, ani rozliczenia, ani nie widzieliśmy też faktur za zakupione części.

  Poszliśmy na rękę Panu Dawidowi, na wszystko co proponował, bo kto by pomyślał, że bliski Sąsiad będzie próbował nas oszukać.

  Kotłownię zrobił totalnie niezgodną ze sztuką. Brakowało wielu zabezpieczeń, pomylił podłączenia pieca i wody. Piec mimo wielu zapewnień nie działał. Okłamywał nas, że podajnik do peletu działa, tymczasem wrzucał pelet do środka ręcznie...

  Po wielu tygodniach zwodzenia wynajęliśmy inną firmę, żeby sprawdziła silnik, podajnik i odpaliła piec.

  Firma oceniła, że instalacja jaką zrobił, to wręcz kryminał i jest niebezpieczna. Koszt nowych części i robocizny wyniósł nas kolejne 10 tys złotych. Jak się okazało podajnik nie działał, bo spaliło się sprzęgło. Sam piec nie działał łącznie nawet 6h (to już wykazał sterownik do pieca po odczycie) Pan Dawid zapewniał, że na pewno wszystko działa poprawnie i mydlił nam oczy tygodniami.
  Niepunktualny, niesłowny, kantuje, nie oddał naszych rzeczy, nie rozliczył się z finansów, a żeby nas niby udobruchać, podrzucił NOCĄ na działkę jakieś 2 marketowe grzejniki. Nie rozpakowaliśmy nawet i będą dowodem w sprawie. Dodam, że je też miał montować, ale nie takie jakie przywiózł. Polecił nam, że nie trzeba też wymieniać grzejników po pożarze. Twierdził, że wystarczy je wyczyścić i pomalować. Zobowiązał się to zrobić. W efekcie mieliśmy zardzewiałe, brudne grzejniki. I tak musieliśmy kupić nowe. Sprawa zgłoszona na policję. Nie polecam!!! Omijać szerokim łukiem tą firmę!

  Zdjęcie aktualizacji 105 946

Komentarze


 • Marcin B - awatar

  Marcin B

  21.03.2022
  21.03.2022

  Obyscie szybko staneli na nogi, pozdrawiam.

  • Katarzyna Koch - awatar

   Katarzyna Koch - Organizator zbiórki

   21.03.2022
   21.03.2022

   Dziękujemy ❤️

32 639 zł  z 53 750 zł (Cel)
Wpłaciły 352 osoby
Katarzyna Koch - awatar

Katarzyna Koch

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 352

Marcin - awatar
Marcin
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Monika - awatar
Monika
50
Kasia - awatar
Kasia
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Ewa Błońska - awatar
Ewa Błońska
20
Kasia - awatar
Kasia
100
Krzysztof Fabiszewski - awatar
Krzysztof Fabiszewski
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
500

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij