Zbiórka Pomóżmy Dominikowi wyzdrowieć. - miniaturka zdjęcia

Pomóżmy Dominikowi wyzdrowieć.

Zbiórka Pomóżmy Dominikowi wyzdrowieć. - zdjęcie główne

Pomóżmy Dominikowi wyzdrowieć.

52 920 zł z 150 000 zł (Cel)
Wpłaciło 1 608 osób
Wpłać teraz
 
Agnieszka Płaszewska - awatar

Agnieszka Płaszewska

Organizator zbiórki


Dominik to dzielny i waleczny chłopiec,który skończył siedem lat ,ponad połowę swego życia spędził w szpitalnych murach...

Od czterech  lat zmaga się z chorobą nowotworową krwi. Z młodzieńczą białaczka mielomonocytową i jest po dwóch przeszczepach szpiku. Po powrocie do domu zaczął ponownie cieszyć się życiem, jeszcze trochę czasu i zapomniałby o najgorszym. Wydawało się że będzie dobrze, ale niestety pojawiły się skutki uboczne przeszczepu, między innymi grafitem została zaatakowana wątroba i skóra paznokcie u rąk i nóg. Jednak największym z nich jest graft jelitowy, czyli przeszczep przeciwko biorcy.Niszczy cały układ pokarmowy,zwłaszcza jelita które są w bardzo złym stanie.Ze względu na jego chore jelita od lutego jest żywiony przez sonde specjalną odżywką ,ostatnio uczy się jeść, lecz powrót ten jest bardzo bolesny i długotrwały.  Jedyną szansą dla Dominika, aby go wyleczyć były zabiegi fotoforezy,czyli naswietlania niszczycielskich leukocytów, aby zaczęły naprawiać jego jelita.


Zabiegi te są bardzo kosztowne. Część z nich została zrefundowana przez NFZ. 

Po blisko 22 miesiącach od przeszczepienia szpiku kostnego Dominik w dalszym ciągu boryka się z problemami zdrowotnymi. Skutki uboczne wyrządziły straszne szkody w jego organizmie. W dalszym ciagu jest na diecie bezglutenowei i bezlaktozowej. Organizm radzi sobie wspomagany wypijanymi przez Dominika soczkami Nutridrink juice które zapewniają kaloryczność oraz potrzebne wartości odżywcze. 

Zaczął nosić okulary gdyż pojawiła się wada wzroku z astygmatyzmem. 

W tej chwili prowadzone są badania u endykrynologa bo problemy z tarczycy zaczęły się pojawiać. 

Ostatnio hospitalizowany po ciężkim zapaleniu płuc. Okazało się że jest to grzybica płuc . W trakcie leczenia jest.

Z całego serca prosimy o wsparcie leczenia Dominika. Wspólnie dajmy szansę na pełne wyzdrowienie, na poznanie beztroski dzieciństwa i życia bez nieustannego bólu. 

Dominik bardzo tęskni za rodzeństwem za wspólną zabawą.  Tęskni zwłaszcza za swoim najmłodszym 4 letnim  braciszkiem . Marzy o wyjściu na lody i wycieczce z rodziną. 

Niestety, krótkie chwile spędzone w domu nie są wystarczające, aby odetchnąć od szpitalnego życia. 

Wpłaty można dokonywać. Na konto Fundacji Urszuli Smok "PODARUJ ŻYCIE" z dopiskiem DLA DOMINIKA PŁASZEWSKIEGO

Wspólnie dajmy uśmiech Dominikowi

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Agnieszka Płaszewska - awatar

  Agnieszka Płaszewska

  21.03.19
  21.03.19

  Witamy. Od dwóch miesięcy jesteśmy w domu bez żadnej hospitalizacjii. Dla nas to ogromny sukces. Naswietlenia w dalszym ciągu wstrzymane są. Jezdzimy do innego szpitala na inne naswietlania lampami PUW te działają na skórę i staramy się aby jak najwięcej promieni dochodziły na paznokcie. Po raz kolejny schodza paznokcie u nóżek i rączek. Utrzymujemy również bardzo ścisłą dietę bezlaktozowo bezglutenową. Jest to bardzo ważne w bardzo wolnym procesie leczenia jelit. Staramy się a nawet wiecej zbieramy się. MAMY MOC

  Zdjęcie aktualizacji 28 373

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  22.03.19
  22.03.19

  Wszystkiego dobrego i dużo zdrówka!

 • Szymon Smerek - awatar

  Szymon Smerek

  27.02.19
  27.02.19

  Powodzenia, trzymaj się!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  08.12.18
  08.12.18

  DUŻO ZDROWIA

 • Małgorzata Pogodzinska - awatar

  Małgorzata Pogodzinska

  02.12.18
  02.12.18

  Dominik trzymam kciuki ...życzę duuużo zdrówka i oczywiście Mikołaja z workiem prezentów.Pozdrowienia dla rodziców.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  01.12.18
  01.12.18

  Malutki, dużo zdrówka dla Ciebie, bądź silny❤️❤️❤️

52 920 zł z 150 000 zł (Cel)
Wpłaciło 1 608 osób
Wpłać teraz
 
Agnieszka Płaszewska - awatar

Agnieszka Płaszewska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 1 608

andrzej oleksiak - awatar
andrzej oleksiak
20
Sylwia - awatar
Sylwia
50
Jolanta Jonik - awatar
Jolanta Jonik
50
Danuta Gilarska - awatar
Danuta Gilarska
49
Aneta - awatar
Aneta
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
grazyna heckert - awatar
grazyna heckert
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 15 listopada zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij