Zbiórka Fundacja Inicjatywa Dom Otwarty - miniaturka zdjęcia

Fundacja Inicjatywa Dom Otwarty Jak założyć taką zbiórkę?

Fundacja Inicjatywa Dom Otwarty

53 147 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 415 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Inicjatywa nieformalna Dom Otwarty powstała w styczniu 2016 r. na fali przerażenia i złości na narastającą falę ksenofobii i pogardy oraz fałszywych informacji o uchodźcach i migrantach. Marzyła nam się i wciąż marzy Polska otwarta na wszystkich.
Działamy głównie w Warszawie, ale jeździmy też na spotkania w całej Polsce: do szkół, kin, na demonstracje, debaty publiczne i wszędzie tam, gdzie chcecie usłyszeć sprawdzone informacje o uchodźcach i migracji. Odwiedzamy Was z pokazami filmów o uchodźcach. Organizujemy zbiórki rzeczowe na potrzeby uchodźców i osób w procedurze (oczekujących na decyzję w sprawie ochrony międzynarodowej).

Przez blisko 2 lata finansowaliśmy nasze działania z własnych środków: od biletów kolejowych, przez koszty druku ulotek i naklejek, po doraźną indywidualną pomoc uchodźcom i osobom w procedurze w Polsce. Nadszedł jednak moment, w którym musimy się zwrócić do Was o wsparcie.
Jeżeli bliska jest Wam idea naszych działań, jeżeli jesteście za tym, by do debaty publicznej przebijał się spokojny rzeczowy głos dotyczący uchodźców, jeżeli chcielibyście zostać częścią systemu wsparcia dla cudzoziemców w Polsce, wesprzyjcie nas choćby symboliczną kwotą. Gdybyście mogli wspierać nas systematycznie, byłoby jeszcze lepiej.
Przeznaczymy te środki w pierwszej kolejności na pomoc doraźną, a następnie na pokrycie kosztów naszych działań. Mamy nadzieję, że dzięki Waszemu wsparciu uda nam się rozszerzyć zakres naszych działań i na polu edukacji i w zakresie pomocy rzeczowej.
Dla chętnych darczyńców już niebawem stworzymy miesięczny newsletter, z którego dowiecie się o naszych aktualnych przedsięwzięciach, a także o najważniejszych wydarzeniach związanych z uchodźstwem w Polsce i w Europie. Ci z Państwa, którzy zechcą się podzielić z nami swoim adresem korespondencyjnym, będą otrzymywać wszystkie przygotowane przez nas materiały.

Przez blisko dwa lata przekazaliście nam wiele słów otuchy i wsparcia. Bez Was Dom Otwarty już dawno przestałby istnieć. Pomóżcie nam teraz kontynuować nasze działania, robić więcej i lepiej! Za każdą podarowaną złotówkę będziemy ogromnie wdzięczni.

PS. O naszych niedawnych i bieżących działaniach można poczytać na naszej stronie na Facebooku:
https://www.facebook.com/InicjatywaDomOtwarty/,
lub np. tutaj:
http://muzyka.onet.pl/rock/czy-owsiak-zamienia-uczestniczki-przystanku-woodstock-w-muzlumanki-sprawdzamy/z4c621
https://kobieta.wp.pl/teraz-pije-tylko-dwa-razy-w-tygodniu-uchodzczynie-cierpia-w-milczeniu-6135663258818177a
http://kobieta.onet.pl/natalia-gebert-trzeba-wielkiej-odwagi-zeby-przejsc-tyle-co-te-kobiety-i-sie-nie/fpxgzcl
http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,21981336,uchodzcy-to-ludzie-nie-liczby-tak-mozemy-pomoc-uchodzcom.html

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • FUNDACJA INICJATYWA DOM OTWARTY - awatar

  FUNDACJA INICJATYWA DOM OTWARTY

  05.07.2024
  05.07.2024

  Szanowne i Szanowni!
  Serdecznie zapraszamy Was na piknik! 🧺
  Jeśli macie Państwo ochotę na grilla w międzynarodowym towarzystwie i potencjalne nowe znajomości (albo odświeżenie starych), zapraszamy Was w imieniu całego zespołu Fundacji Inicjatywa Dom Otwarty na plażowy piknik.
  Data i miejsce: 📅 11 lipca 2024,📍 Warszawa (konkretne miejsce oraz godzinę prześlemy po otrzymaniu Waszego zgłoszenia na [email protected])
  Na spotkanie zapraszamy wszystkie osoby związane z Domem Otwartym: klientki i klientów, uczestników kursów, uczniów chodzących do nas na korepetycje, wszystkich współpracowników i oczywiście Was, Darczyńców, wszak jesteście częścią tego, co się w Domu Otwartym dzieje.
  Mile widziane dodatki do wspólnego stołu - także w postaci Waszej darowizny, która pomoże nam sfinansować piknik!
  Naszym gościom i gościniom zapewniamy podstawowe piknikowe akcesoria, warzywa i owoce na grilla, pianki i kijki na ognisko. Do tego dobrą zabawę i fantastyczną atmosferę!
  Do zobaczenia!

  Zdjęcie aktualizacji 146 331

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  10.02.2024
  10.02.2024

  Dziękuję

  • FUNDACJA INICJATYWA DOM OTWARTY - awatar

   FUNDACJA INICJATYWA DOM OTWARTY - Organizator zbiórki

   10.02.2024
   10.02.2024

   I my bardzo dziękujemy!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  23.04.2022
  23.04.2022

  5 ZŁOTYCH O TYLE BŁAGAM NA KOLANACH NA CHLEB. DZIEŃ DOBRY, JA PRZEPRASZAM, ŻE TU SIĘ PODPIEŁAM Z ZBIÓRKĄ, ALE CHCIAŁABYM COKOLWIEK ZJEŚĆ, NIE MAM NIC, A W KOSZACH OD KILKU DNI NIE MA NIC DO ZJEDZENIA. NIE STAĆ MNIE NA LEKI ANI NA JEDZENIE. MAM 56 LAT, OD KILKU LAT CHORUJE NIEULECZALNIE, NIE MOGĘ NAWET DOROBIĆ DO RENTY. BŁAGAM O POMOC NA JEDZENIE. http://pomagam.pl/c9rrky

  • FUNDACJA INICJATYWA DOM OTWARTY - awatar

   FUNDACJA INICJATYWA DOM OTWARTY - Organizator zbiórki

   23.04.2022
   23.04.2022

   Nie ma za co przepraszać. Współczujemy Pani. Proszę do nas napisać na adres [email protected] - postaramy się jakoś pomóc.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  02.12.2021
  02.12.2021

  Dziękujemy za rozmowę z Jarosławem Mikołajewskim w Radiu Nowy Świat. Pozdrawiamy Danuta i Czesław S.

  • FUNDACJA INICJATYWA DOM OTWARTY - awatar

   FUNDACJA INICJATYWA DOM OTWARTY - Organizator zbiórki

   02.12.2021
   02.12.2021

   Dziękuję <3 Natalia

 • Piotr Oryński - awatar

  Piotr Oryński

  05.11.2021
  05.11.2021

  Tak 3majcie!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  19.10.2021
  19.10.2021

  Ten cel wsparłaby Ścisła.

  • FUNDACJA INICJATYWA DOM OTWARTY - awatar

   FUNDACJA INICJATYWA DOM OTWARTY - Organizator zbiórki

   20.10.2021
   20.10.2021

   Dziękuję

53 147 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 415 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 415

Ruta - awatar
Ruta
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
375
Laura Piekutowska - awatar
Laura Piekutowska
35
Karolina Kulis - awatar
Karolina Kulis
35
Maryia Traitsiak - awatar
Maryia Traitsiak
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
80
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
35
Michał Bomastyk - awatar
Michał Bomastyk
35

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij