Zbiórka Dom Otwarty - zdjęcie główne

Dom Otwarty

19 778 zł z 25 000 zł (Cel)
Wpłaciło 177 osób
Wpłać teraz
 
Natalia Gebert - awatar

Natalia Gebert

Organizator zbiórki

Inicjatywa nieformalna Dom Otwarty powstała w styczniu 2016 r. na fali przerażenia i złości na narastającą falę ksenofobii i pogardy oraz fałszywych informacji o uchodźcach i migrantach. Marzyła nam się i wciąż marzy Polska otwarta na wszystkich.
Działamy głównie w Warszawie, ale jeździmy też na spotkania w całej Polsce: do szkół, kin, na demonstracje, debaty publiczne i wszędzie tam, gdzie chcecie usłyszeć sprawdzone informacje o uchodźcach i migracji. Odwiedzamy Was z pokazami filmów o uchodźcach. Organizujemy zbiórki rzeczowe na potrzeby uchodźców i osób w procedurze (oczekujących na decyzję w sprawie ochrony międzynarodowej).

Przez blisko 2 lata finansowaliśmy nasze działania z własnych środków: od biletów kolejowych, przez koszty druku ulotek i naklejek, po doraźną indywidualną pomoc uchodźcom i osobom w procedurze w Polsce. Nadszedł jednak moment, w którym musimy się zwrócić do Was o wsparcie.
Jeżeli bliska jest Wam idea naszych działań, jeżeli jesteście za tym, by do debaty publicznej przebijał się spokojny rzeczowy głos dotyczący uchodźców, jeżeli chcielibyście zostać częścią systemu wsparcia dla cudzoziemców w Polsce, wesprzyjcie nas choćby symboliczną kwotą. Gdybyście mogli wspierać nas systematycznie, byłoby jeszcze lepiej.
Przeznaczymy te środki w pierwszej kolejności na pomoc doraźną, a następnie na pokrycie kosztów naszych działań. Mamy nadzieję, że dzięki Waszemu wsparciu uda nam się rozszerzyć zakres naszych działań i na polu edukacji i w zakresie pomocy rzeczowej.
Dla chętnych darczyńców już niebawem stworzymy miesięczny newsletter, z którego dowiecie się o naszych aktualnych przedsięwzięciach, a także o najważniejszych wydarzeniach związanych z uchodźstwem w Polsce i w Europie. Ci z Państwa, którzy zechcą się podzielić z nami swoim adresem korespondencyjnym, będą otrzymywać wszystkie przygotowane przez nas materiały.

Przez blisko dwa lata przekazaliście nam wiele słów otuchy i wsparcia. Bez Was Dom Otwarty już dawno przestałby istnieć. Pomóżcie nam teraz kontynuować nasze działania, robić więcej i lepiej! Za każdą podarowaną złotówkę będziemy ogromnie wdzięczni.

PS. O naszych niedawnych i bieżących działaniach można poczytać na naszej stronie na Facebooku:
https://www.facebook.com/InicjatywaDomOtwarty/,
lub np. tutaj:
http://muzyka.onet.pl/rock/czy-owsiak-zamienia-uczestniczki-przystanku-woodstock-w-muzlumanki-sprawdzamy/z4c621
https://kobieta.wp.pl/teraz-pije-tylko-dwa-razy-w-tygodniu-uchodzczynie-cierpia-w-milczeniu-6135663258818177a
http://kobieta.onet.pl/natalia-gebert-trzeba-wielkiej-odwagi-zeby-przejsc-tyle-co-te-kobiety-i-sie-nie/fpxgzcl
http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,21981336,uchodzcy-to-ludzie-nie-liczby-tak-mozemy-pomoc-uchodzcom.html

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Natalia Gebert - awatar

  Natalia Gebert

  10.09.20
  10.09.20

  Drodzy Darczyńcy, Pisałam Wam niedawno, że nie wszystkie z "naszych" rodzin pozbierały się po lockdownie. Dzisiaj chciałabym Wam opowiedzieć o Milanie i poprosić o wsparcie dla niej. Milana z rodziną mieszka w Polsce już długo. Jej 9-letnia córka praktycznie nie zna innego kraju. Syn, który niebawem będzie dorosły, nie wyobraża sobie życia poza Polską. Z Milaną poznaliśmy się przez jej przyjaciółkę. Bo ona sama o pomoc prosić nie chciała. Nawet kiedy stracili z mężem pracę. Milana jest w zaawansowanej ciąży, a mimo to brała każdą robotę. Zaciskała zęby i szła sprzątać mieszkania. Ale stanęła wobec faktu, że jak by z mężem nie walczyli o samodzielność i niezależność, dług za mieszkanie rośnie. Wiemy, ile ją kosztowało przyznanie się, że potrzebuje wsparcia. I jak bardzo ją to boli, że sama nie dała rady. Ale bez dachu nad głową nigdy nie wyjdą na prostą. To fundamentalna potrzeba, dla Milany i dla jej dzieci. Pomóżcie Milanie stanąć na nogi! https://zrzutka.pl/ptd9f6

  Zdjęcie aktualizacji 55 078

Komentarze


 • Agnieszka Lutostańska - awatar

  Agnieszka Lutostańska

  18.08.20
  18.08.20

  Wpłata na przybory szkolne i inne potrzeby.

  • Natalia Gebert - awatar

   Natalia Gebert - Organizator zbiórki

   18.08.20
   18.08.20

   Dziękujemy w imieniu dzieciaków!

 • Agnieszka Gruszka - awatar

  Agnieszka Gruszka

  16.07.20
  16.07.20

  Na książeczkę ❤

 • Agnieszka Lutostańska - awatar

  Agnieszka Lutostańska

  09.05.20
  09.05.20

  Dorzucam się do butów, niech się dobrze chodzi.

  • Natalia Gebert - awatar

   Natalia Gebert - Organizator zbiórki

   09.05.20
   09.05.20

   Dziękuję w imieniu przyszłych chodzących <3

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  09.02.19
  09.02.19

  Pozdrawiam i trzymam kciuki !

  • Natalia Gebert - awatar

   Natalia Gebert - Organizator zbiórki

   09.02.19
   09.02.19

   Ogromnie ogromnie dziękuję :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  10.01.19
  10.01.19

  Powodzenia

19 778 zł z 25 000 zł (Cel)
Wpłaciło 177 osób
Wpłać teraz
 
Natalia Gebert - awatar

Natalia Gebert

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 177

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Katarzyna Chalacińska - awatar
Katarzyna Chalacińska
50
Anna Dołgolewska - awatar
Anna Dołgolewska
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
300
Anna K. - awatar
Anna K.
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Agnieszka Lutostańska - awatar
Agnieszka Lutostańska
300
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 30 września zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij