Zbiórka Dom Otwarty - zdjęcie główne

Dom Otwarty

25 963 zł z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciło 245 osób
Wpłać teraz
 
Natalia Gebert - awatar

Natalia Gebert

Organizator zbiórki

Inicjatywa nieformalna Dom Otwarty powstała w styczniu 2016 r. na fali przerażenia i złości na narastającą falę ksenofobii i pogardy oraz fałszywych informacji o uchodźcach i migrantach. Marzyła nam się i wciąż marzy Polska otwarta na wszystkich.
Działamy głównie w Warszawie, ale jeździmy też na spotkania w całej Polsce: do szkół, kin, na demonstracje, debaty publiczne i wszędzie tam, gdzie chcecie usłyszeć sprawdzone informacje o uchodźcach i migracji. Odwiedzamy Was z pokazami filmów o uchodźcach. Organizujemy zbiórki rzeczowe na potrzeby uchodźców i osób w procedurze (oczekujących na decyzję w sprawie ochrony międzynarodowej).

Przez blisko 2 lata finansowaliśmy nasze działania z własnych środków: od biletów kolejowych, przez koszty druku ulotek i naklejek, po doraźną indywidualną pomoc uchodźcom i osobom w procedurze w Polsce. Nadszedł jednak moment, w którym musimy się zwrócić do Was o wsparcie.
Jeżeli bliska jest Wam idea naszych działań, jeżeli jesteście za tym, by do debaty publicznej przebijał się spokojny rzeczowy głos dotyczący uchodźców, jeżeli chcielibyście zostać częścią systemu wsparcia dla cudzoziemców w Polsce, wesprzyjcie nas choćby symboliczną kwotą. Gdybyście mogli wspierać nas systematycznie, byłoby jeszcze lepiej.
Przeznaczymy te środki w pierwszej kolejności na pomoc doraźną, a następnie na pokrycie kosztów naszych działań. Mamy nadzieję, że dzięki Waszemu wsparciu uda nam się rozszerzyć zakres naszych działań i na polu edukacji i w zakresie pomocy rzeczowej.
Dla chętnych darczyńców już niebawem stworzymy miesięczny newsletter, z którego dowiecie się o naszych aktualnych przedsięwzięciach, a także o najważniejszych wydarzeniach związanych z uchodźstwem w Polsce i w Europie. Ci z Państwa, którzy zechcą się podzielić z nami swoim adresem korespondencyjnym, będą otrzymywać wszystkie przygotowane przez nas materiały.

Przez blisko dwa lata przekazaliście nam wiele słów otuchy i wsparcia. Bez Was Dom Otwarty już dawno przestałby istnieć. Pomóżcie nam teraz kontynuować nasze działania, robić więcej i lepiej! Za każdą podarowaną złotówkę będziemy ogromnie wdzięczni.

PS. O naszych niedawnych i bieżących działaniach można poczytać na naszej stronie na Facebooku:
https://www.facebook.com/InicjatywaDomOtwarty/,
lub np. tutaj:
http://muzyka.onet.pl/rock/czy-owsiak-zamienia-uczestniczki-przystanku-woodstock-w-muzlumanki-sprawdzamy/z4c621
https://kobieta.wp.pl/teraz-pije-tylko-dwa-razy-w-tygodniu-uchodzczynie-cierpia-w-milczeniu-6135663258818177a
http://kobieta.onet.pl/natalia-gebert-trzeba-wielkiej-odwagi-zeby-przejsc-tyle-co-te-kobiety-i-sie-nie/fpxgzcl
http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,21981336,uchodzcy-to-ludzie-nie-liczby-tak-mozemy-pomoc-uchodzcom.html

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Natalia Gebert - awatar

  Natalia Gebert

  10.09.20
  10.09.20

  Drodzy Darczyńcy, Pisałam Wam niedawno, że nie wszystkie z "naszych" rodzin pozbierały się po lockdownie. Dzisiaj chciałabym Wam opowiedzieć o Milanie i poprosić o wsparcie dla niej. Milana z rodziną mieszka w Polsce już długo. Jej 9-letnia córka praktycznie nie zna innego kraju. Syn, który niebawem będzie dorosły, nie wyobraża sobie życia poza Polską. Z Milaną poznaliśmy się przez jej przyjaciółkę. Bo ona sama o pomoc prosić nie chciała. Nawet kiedy stracili z mężem pracę. Milana jest w zaawansowanej ciąży, a mimo to brała każdą robotę. Zaciskała zęby i szła sprzątać mieszkania. Ale stanęła wobec faktu, że jak by z mężem nie walczyli o samodzielność i niezależność, dług za mieszkanie rośnie. Wiemy, ile ją kosztowało przyznanie się, że potrzebuje wsparcia. I jak bardzo ją to boli, że sama nie dała rady. Ale bez dachu nad głową nigdy nie wyjdą na prostą. To fundamentalna potrzeba, dla Milany i dla jej dzieci. Pomóżcie Milanie stanąć na nogi! https://zrzutka.pl/ptd9f6

  Zdjęcie aktualizacji 55 078

Komentarze


 • Agnieszka Lutostańska - awatar

  Agnieszka Lutostańska

  18.08.20
  18.08.20

  Wpłata na przybory szkolne i inne potrzeby.

  • Natalia Gebert - awatar

   Natalia Gebert - Organizator zbiórki

   18.08.20
   18.08.20

   Dziękujemy w imieniu dzieciaków!

 • Agnieszka Gruszka - awatar

  Agnieszka Gruszka

  16.07.20
  16.07.20

  Na książeczkę ❤

 • Agnieszka Lutostańska - awatar

  Agnieszka Lutostańska

  09.05.20
  09.05.20

  Dorzucam się do butów, niech się dobrze chodzi.

  • Natalia Gebert - awatar

   Natalia Gebert - Organizator zbiórki

   09.05.20
   09.05.20

   Dziękuję w imieniu przyszłych chodzących <3

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  09.02.19
  09.02.19

  Pozdrawiam i trzymam kciuki !

  • Natalia Gebert - awatar

   Natalia Gebert - Organizator zbiórki

   09.02.19
   09.02.19

   Ogromnie ogromnie dziękuję :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  10.01.19
  10.01.19

  Powodzenia

25 963 zł z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciło 245 osób
Wpłać teraz
 
Natalia Gebert - awatar

Natalia Gebert

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 245

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
40
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Tatiana Fert - awatar
Tatiana Fert
50
Beata Petrova - awatar
Beata Petrova
100
Wojciech Kubalewski - awatar
Wojciech Kubalewski
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Agnieszka - awatar
Agnieszka
30
Oleynova - awatar
Oleynova
15

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij