Dom Repatrianta

130 zł  z 760 000 zł (Cel)
Wpłaciło 6 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Zbudujmy razem Dom Repatrianta

Tysiące repatriantów ze Wschodu od lat zabiega o powrót do ojczyzny. Pomóżmy spełnić ich marzenia. Wspólnie wybudujmy dla nich dom.

Fundacja „Dzieci” – Instytut Europejskiego Rozwoju Pro Futuro, chce wybudować dom, w którym będą mogły zamieszkać powracające do Polski rodziny.

Podczas wojny na Ukrainie wiele polskich rodzin straciło dach nad głową. W tymczasowym obozie dla uchodźców z terenów objętych wojną wciąż żyje wiele rodzin o polskich korzeniach, które cierpią. Większość tych osób przez sytuację gospodarczą i polityczną kraju pozostaje bez pracy. Żyją w skrajnej nędzy, w zawilgoconych mieszkaniach, w których bardzo często nie ma bieżącej wody i sanitariów.

Ich przodkowie byli zmuszeni opuścić Polskę za udział w bohaterskich zrywach, za walkę o odzyskanie niepodległości.  Teraz dla potomków tych, którzy spędzili życie na obczyźnie pojawiła się szansa na powrót do ojczyzny. To, ile rodzin  będzie mogło wrócić do kraju swoich przodków zależy tylko od nas.

Pomóżmy dzieciom polskich bohaterów

W Domu Repatrianta, który chcemy wybudować będą mogły zamieszkać cztery rodziny. Mamy nadzieję, że w przyszłości takich domów uda się wybudować więcej. Wiele polskich gmin jest zainteresowanych współpracą z Fundacją i pomocą Polakom ze Wschodu.

W maju br. podpisaliśmy list intencyjny z Gminą Ińsko w województwie Zachodniopomorskim, gdzie chcemy wybudować główny (największy dom repatrianta). Tam Polacy z m.in. z Żytomierza będą mogli stworzyć swoją nową ojczyznę i swoją pracą udowodnić, że warto było podarować im nowy dom.

Zdjęcie opisu zbiórki Dom Repatrianta

Pomóżmy im wrócić do Polski

Oddajmy głos Polakom z Mariupola. To fragment apelu jaki Zarząd Polsko-Ukraińskiego Stowarzyszenia Kulturalnego w Mariupolu wystosował do Kancelarii Prezydenta, Premiera i Komisji w Sejmie i Senacie Łączności z Polakami za Granicą:

- „Słuchając zapewnień, że Polska jest gotowa przyjąć setki uchodźców-Muzułmanów, ubolewamy, że dla nas – katolików, potomków represjonowanych Polaków, dzieci i wnuków przymusem wywiezionych przez NKWD z Podola i terenów byłej II RP na Donbas polskich żołnierzy, nauczycieli, urzędników, nie ma miejsca w naszej historycznej Ojczyźnie.”

My postanowiliśmy na ten apel odpowiedzieć. Teraz ich marzenie może się ziścić.

Zdjęcie opisu zbiórki Dom Repatrianta

Pomóżcie nam pomagać

Według wstępnego kosztorysu koszt budowy domu w 2016 roku, do stanu surowego zamkniętego, wyniesie 761 818 zł.

To nasz obowiązek, by nasi rodacy mogli wrócić wreszcie do kraju.  Przeszli tam prawdziwą gehennę, wielu straciło życie. Mamy wobec tych ludzi dług pokoleniowy i to najlepszy czas by ten dług spłacić.

Projekt jest realizowany wspólnie przez Fundację Dzieci – Instytut Europejskiego Rozwoju Pro Futuro z Polski i Żytomierski Obwodowy Związek Polaków na Ukrainie

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Edyta - awatar

  Edyta

  13.08.2016
  13.08.2016

  To smutne, kiedy przesuwania granic pozostawia ludzi poza ich ojczyzną. W czasach, kiedy tyle osób świadomie postanawia żyć na emigracji warto umożliwić powrót ludziom, dla których życie poza granicami Polski to nie wybór, ale przykre konsekwencje dawno minionej wojny. Warto dorzucić kilka złotówek na taką inicjatywę.

 • Aguszka - awatar

  Aguszka

  01.08.2016
  01.08.2016

  Niestety dużo nie mam . Ale dziwię się ludziom ... na uchodźców kwoty przekraczają a na naszych rodaków ani 1zł . Jestem w szoku.

130 zł  z 760 000 zł (Cel)
Wpłaciło 6 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 6

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Marcin - awatar
Marcin
15
Anna - awatar
Anna
30
Edyta - awatar
Edyta
10
karolina - awatar
karolina
20
Aguszka - awatar
Aguszka
5

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij