Dom Repatrianta

130 zł  z 760 000 zł (Cel)
Wpłaciło 6 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Zbudujmy razem Dom Repatrianta

Tysiące repatriantów ze Wschodu od lat zabiega o powrót do ojczyzny. Pomóżmy spełnić ich marzenia. Wspólnie wybudujmy dla nich dom.

Fundacja „Dzieci” – Instytut Europejskiego Rozwoju Pro Futuro, chce wybudować dom, w którym będą mogły zamieszkać powracające do Polski rodziny.

Podczas wojny na Ukrainie wiele polskich rodzin straciło dach nad głową. W tymczasowym obozie dla uchodźców z terenów objętych wojną wciąż żyje wiele rodzin o polskich korzeniach, które cierpią. Większość tych osób przez sytuację gospodarczą i polityczną kraju pozostaje bez pracy. Żyją w skrajnej nędzy, w zawilgoconych mieszkaniach, w których bardzo często nie ma bieżącej wody i sanitariów.

Ich przodkowie byli zmuszeni opuścić Polskę za udział w bohaterskich zrywach, za walkę o odzyskanie niepodległości.  Teraz dla potomków tych, którzy spędzili życie na obczyźnie pojawiła się szansa na powrót do ojczyzny. To, ile rodzin  będzie mogło wrócić do kraju swoich przodków zależy tylko od nas.

Pomóżmy dzieciom polskich bohaterów

W Domu Repatrianta, który chcemy wybudować będą mogły zamieszkać cztery rodziny. Mamy nadzieję, że w przyszłości takich domów uda się wybudować więcej. Wiele polskich gmin jest zainteresowanych współpracą z Fundacją i pomocą Polakom ze Wschodu.

W maju br. podpisaliśmy list intencyjny z Gminą Ińsko w województwie Zachodniopomorskim, gdzie chcemy wybudować główny (największy dom repatrianta). Tam Polacy z m.in. z Żytomierza będą mogli stworzyć swoją nową ojczyznę i swoją pracą udowodnić, że warto było podarować im nowy dom.

Zdjęcie opisu zbiórki Dom Repatrianta

Pomóżmy im wrócić do Polski

Oddajmy głos Polakom z Mariupola. To fragment apelu jaki Zarząd Polsko-Ukraińskiego Stowarzyszenia Kulturalnego w Mariupolu wystosował do Kancelarii Prezydenta, Premiera i Komisji w Sejmie i Senacie Łączności z Polakami za Granicą:

- „Słuchając zapewnień, że Polska jest gotowa przyjąć setki uchodźców-Muzułmanów, ubolewamy, że dla nas – katolików, potomków represjonowanych Polaków, dzieci i wnuków przymusem wywiezionych przez NKWD z Podola i terenów byłej II RP na Donbas polskich żołnierzy, nauczycieli, urzędników, nie ma miejsca w naszej historycznej Ojczyźnie.”

My postanowiliśmy na ten apel odpowiedzieć. Teraz ich marzenie może się ziścić.

Zdjęcie opisu zbiórki Dom Repatrianta

Pomóżcie nam pomagać

Według wstępnego kosztorysu koszt budowy domu w 2016 roku, do stanu surowego zamkniętego, wyniesie 761 818 zł.

To nasz obowiązek, by nasi rodacy mogli wrócić wreszcie do kraju.  Przeszli tam prawdziwą gehennę, wielu straciło życie. Mamy wobec tych ludzi dług pokoleniowy i to najlepszy czas by ten dług spłacić.

Projekt jest realizowany wspólnie przez Fundację Dzieci – Instytut Europejskiego Rozwoju Pro Futuro z Polski i Żytomierski Obwodowy Związek Polaków na Ukrainie

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Edyta - awatar

  Edyta

  13.08.2016
  13.08.2016

  To smutne, kiedy przesuwania granic pozostawia ludzi poza ich ojczyzną. W czasach, kiedy tyle osób świadomie postanawia żyć na emigracji warto umożliwić powrót ludziom, dla których życie poza granicami Polski to nie wybór, ale przykre konsekwencje dawno minionej wojny. Warto dorzucić kilka złotówek na taką inicjatywę.

 • Aguszka - awatar

  Aguszka

  01.08.2016
  01.08.2016

  Niestety dużo nie mam . Ale dziwię się ludziom ... na uchodźców kwoty przekraczają a na naszych rodaków ani 1zł . Jestem w szoku.

130 zł  z 760 000 zł (Cel)
Wpłaciło 6 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 6

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Marcin - awatar
Marcin
15
Anna - awatar
Anna
30
Edyta - awatar
Edyta
10
karolina - awatar
karolina
20
Aguszka - awatar
Aguszka
5

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij