Zbiórka Drabina dla OSP Biały Dunajec - miniaturka zdjęcia

Drabina dla OSP Biały Dunajec Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Drabina dla OSP Biały Dunajec - zdjęcie główne

Drabina dla OSP Biały Dunajec

810 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 14 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Przedmiotem zbiórki jest zakup samochodu drabiny 30m.

Zgodnie z treścią ustawy z dnia 21 sierpnia 1991 r. o ochronie przeciwpożarowej OSP jest umundurowaną jednostką ochrony przeciwpożarowej wyposażoną w specjalistyczny sprzęt przeznaczony do walki z pożarami, klęskami żywiołowymi lub innymi miejscowymi zagrożeniami. W związku z powyższym zakupiony samochód będzie wykorzystywany do prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych określonych w ww. ustawie. Wraz z postępującym rozwojem cywilizacyjnym zwiększeniu ulega spektrum oraz liczba działań ratowniczych podejmowanych przez jednostki straży pożarnych. Z praktyki pożarniczej wynika, że skuteczność prowadzonych akcji determinowana jest przez posiadanie tzw. know-how(wiedza ratownicza), odpowiednio szybki czas dojazdu oraz przede wszystkim posiadanie specjalistycznego sprzętu.

Samochód drabina stanowi specjalistyczny pojazd wykorzystany we wszelkiego rodzaju akcjach ratowniczo-gaśniczych oraz innych działaniach podejmowanych przez Ochotniczą Straż Pożarną. Dzięki możliwości uzbrojenia przedmiotowego pojazdu w różnorodne wyposażenie, pojazd ten stanowi uniwersalne narzędzie przy prowadzeniu wszelkich akcji gaśniczych, a także ratowniczych. Ze względu na funkcjonalność wóz tego rodzaju jest bardzo przydatny w każdej jednostce OSP. Zakup  samochodu drabiny w przypadku pożarów budynków lub innych miejscowych zagrożeń zapewni szybką i sprawną akcję jednostek ochrony przeciwpożarowej. Ze względu na usytuowanie gminy Biały Dunajec oraz rozwój sieci drogowej zastosowanie ww. wozu jest niezbędne w celu umożliwienia sprawnego poruszania się strażaków z OSP Biały Dunajec po całym terenie chronionym.

Pozwoli to usprawnić reagowanie służb ratowniczych na pojawiające się zdarzenia (pożary katastrofy naturalne itp.) Dzięki temu należy spodziewać się skrócenia czasu prowadzonych działań ratowniczo-gaśniczych, co pozwoli ograniczyć negatywne oddziaływanie skutków katastrof naturalnych (m.in. gwałtownych wiatrów, pożarów lasów, powodzi itp.). Planowanym efektem realizacji zbiórki będzie skrócenie czasu ekspozycji środowiska naturalnego na negatywne czynniki związane z działaniem człowieka.

Podstawowym rejonem działania jednostki OSP Biały Dunajec jest Gmina Biały Dunajec, która zajmuje powierzchnię 35,51 km² i jest zamieszkiwana przez ok. 7015 osób. Ponadto jednostka może być zadysponowana do działań na teren całego powiatu tatrzańskiego, który zajmuje powierzchnie 471,6 km² i jest zamieszkiwana przez 66 887 osób. 

Gmina Biały Dunajec graniczy z Tatrzańskim Parkiem Narodowym.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
810 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 14 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 14

Cesiyk - awatar
Cesiyk
50
Piotr - awatar
Piotr
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Dunajec - awatar
Dunajec
40
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Bartek-pozdrowienia z kaltern - awatar
Bartek-pozdrowienia z kaltern
100
Władek - awatar
Władek
100
Arkadiusz Stefaniak-Guzik - awatar
Arkadiusz Stefaniak-Guzik
20
Dzidzia - awatar
Dzidzia
200

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij