Przedmiotem zbiórki jest zakup samochodu drabiny 30m.
Zgodnie z treścią ustawy z dnia 21 sierpnia 1991 r. o ochronie przeciwpożarowej OSP jest umundurowaną jednostką ochrony przeciwpożarowej wyposażoną w specjalistyczny sprzęt przeznaczony do walki z pożarami, klęskami żywiołowymi lub innymi miejscowymi zagrożeniami. W związku z powyższym zakupiony samochód będzie wykorzystywany do prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych określonych w ww. ustawie. Wraz z postępującym rozwojem cywilizacyjnym zwiększeniu ulega spektrum oraz liczba działań ratowniczych podejmowanych przez jednostki straży pożarnych. Z praktyki pożarniczej wynika, że skuteczność prowadzonych akcji determinowana jest przez posiadanie tzw. know-how(wiedza ratownicza), odpowiednio szybki czas dojazdu oraz przede wszystkim posiadanie specjalistycznego sprzętu.
Samochód drabina stanowi specjalistyczny pojazd wykorzystany we wszelkiego rodzaju akcjach ratowniczo-gaśniczych oraz innych działaniach podejmowanych przez Ochotniczą Straż Pożarną. Dzięki możliwości uzbrojenia przedmiotowego pojazdu w różnorodne wyposażenie, pojazd ten stanowi uniwersalne narzędzie przy prowadzeniu wszelkich akcji gaśniczych, a także ratowniczych. Ze względu na funkcjonalność wóz tego rodzaju jest bardzo przydatny w każdej jednostce OSP. Zakup samochodu drabiny w przypadku pożarów budynków lub innych miejscowych zagrożeń zapewni szybką i sprawną akcję jednostek ochrony przeciwpożarowej. Ze względu na usytuowanie gminy Biały Dunajec oraz rozwój sieci drogowej zastosowanie ww. wozu jest niezbędne w celu umożliwienia sprawnego poruszania się strażaków z OSP Biały Dunajec po całym terenie chronionym.
Pozwoli to usprawnić reagowanie służb ratowniczych na pojawiające się zdarzenia (pożary katastrofy naturalne itp.) Dzięki temu należy spodziewać się skrócenia czasu prowadzonych działań ratowniczo-gaśniczych, co pozwoli ograniczyć negatywne oddziaływanie skutków katastrof naturalnych (m.in. gwałtownych wiatrów, pożarów lasów, powodzi itp.). Planowanym efektem realizacji zbiórki będzie skrócenie czasu ekspozycji środowiska naturalnego na negatywne czynniki związane z działaniem człowieka.
Podstawowym rejonem działania jednostki OSP Biały Dunajec jest Gmina Biały Dunajec, która zajmuje powierzchnię 35,51 km² i jest zamieszkiwana przez ok. 7015 osób. Ponadto jednostka może być zadysponowana do działań na teren całego powiatu tatrzańskiego, który zajmuje powierzchnie 471,6 km² i jest zamieszkiwana przez 66 887 osób.
Gmina Biały Dunajec graniczy z Tatrzańskim Parkiem Narodowym.
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej: