Dramat papug z pseudohodowli

2 995 zł  z 2 700 zł (Cel)
Wpłaciło 87 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Walczymy o życie i zdrowie papug odebranych z pseudochodowli. Ptaki te nigdy nie widziały światła dziennego, nie widziały nieba. W jednej z podwarszawskich miejscowości w mieszkaniu na 30m2 znajdowały się 2 psy i 22 papugi w bardzo złych warunkach. Za ścianką z płyty wiórowych na końcu pokoju rozgrywał się dramat zwierząt. Największa klatka miała wymiary 60/40/40cm i była zamieszkana przez 8 nimf. Wszystkie pozostałe klatki wielokrotnie mniejsze. Po wejściu do mieszkania panował zapach pleśni i zatęchłego powietrza. Ptaki (świergotki) podlegające rejestracji nie posiadały stosownych dokumentów. Papugi nie tylko nie potrafiły latać, ale i siedzieć na żerdziach. Wiele posiadało rany na stopach i na ramionach. Jedna z papug musiała doznać wyrwania nogi w biodrze, gdyż łapka zrosła się odkręcona w drugą stronę. Ptaki zostały odebrane przez inspektorów ds. ochrony zwierząt OTOZ Animals - Inspektorat Warszawa. Na miejscu była również inspekcja weterynaryjna i policja.

Po przetransportowaniu papug do domu tymczasowego, zostały poddane dokładnym badaniom. Papugi posiadały przerośnięte dzioby i pazury. Jedna z papug podczas interwencji leżała na dnie klatki - walczymy o jej życie. Po podaniu kroplówki siedzi na żerdzi. Nimfy posiadały wyskubania, a skórę w wyjątkowo złym stanie, zaognioną i łuszcząca się. Ptaki zostały przebadane klinicznie, przeprowadzone również zostały korekty dziobów i pazurów (przy tak sporych zmianach utrudnia to lub uniemożliwia jedzenie, a nawet siedzenie na żerdziach i poruszanie się). Część papug dostała antybiotyk, został pobrany materiał do badań z podejrzeniem megabakteriozy. Część ptaków miało zaklejone odchodami kloaki. Młode papugi były wyjątkowo chude Starsze były otłuszczone z powodu braku ruchu i nieodpowiedniej diety.

Dla czego potrzebujemy Waszego wsparcia? Potrzebujemy opłacić usługi weterynaryjne specjalisty od papug, zapłacić za badania i dalsze leczenie. Zapewnić papugom opiekę należytą do czasu znalezienia im dobrych domów. Zakupić specjalistyczne granulaty żeby wzmocnić ptaki, minerały, leki immunostymulujące i probiotyczne. Jeśli maluch którego podtrzymujemy kroplówką przeżyje, być może będzie konieczność jego hospitalizacji. Ponieważ nie pobiera sam pokarmów i wody cały dzień trzeba czuwać i walczyć o niego. Pomóż nam zapewnić papugom wszystko co niezbędne. Jesteśmy prawdopodobnie jedyną organizacją, która pomaga interwencyjnie ptakom, w przypadku utrzymywania ich w nieodpowiednich warunkach.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • JOLANTA Kubin-opat - awatar

  JOLANTA Kubin-opat

  09.06.2021
  09.06.2021

  Dziękuję Wam za włożony trud w ratowanie zwierząt

 • Stefan - awatar

  Stefan

  21.10.2020
  21.10.2020

  Dziękuję, że ktoś pomaga papugą!

 • Lila - awatar

  Lila

  30.08.2020
  30.08.2020

  Proszę o uratowanie tych papużek.

 • Dominika - awatar

  Dominika

  24.08.2019
  24.08.2019

  Trzymajcie się Paputki!

 • Lisa - awatar

  Lisa

  21.06.2018
  21.06.2018

  Osobiście zgłosiłam tę pseudo-hodowlę, dziękuję OTOZ.

2 995 zł  z 2 700 zł (Cel)
Wpłaciło 87 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 87

Martyna Ciszek - awatar
Martyna Ciszek
25
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
JOLANTA Kubin-opat - awatar
JOLANTA Kubin-opat
10
Łucja Winiarek - awatar
Łucja Winiarek
10
Stefan - awatar
Stefan
200
Lila - awatar
Lila
132
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
3

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Animals
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij