Dramat papug z pseudohodowli

2 995 zł  z 2 700 zł (Cel)
Wpłaciło 87 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Walczymy o życie i zdrowie papug odebranych z pseudochodowli. Ptaki te nigdy nie widziały światła dziennego, nie widziały nieba. W jednej z podwarszawskich miejscowości w mieszkaniu na 30m2 znajdowały się 2 psy i 22 papugi w bardzo złych warunkach. Za ścianką z płyty wiórowych na końcu pokoju rozgrywał się dramat zwierząt. Największa klatka miała wymiary 60/40/40cm i była zamieszkana przez 8 nimf. Wszystkie pozostałe klatki wielokrotnie mniejsze. Po wejściu do mieszkania panował zapach pleśni i zatęchłego powietrza. Ptaki (świergotki) podlegające rejestracji nie posiadały stosownych dokumentów. Papugi nie tylko nie potrafiły latać, ale i siedzieć na żerdziach. Wiele posiadało rany na stopach i na ramionach. Jedna z papug musiała doznać wyrwania nogi w biodrze, gdyż łapka zrosła się odkręcona w drugą stronę. Ptaki zostały odebrane przez inspektorów ds. ochrony zwierząt OTOZ Animals - Inspektorat Warszawa. Na miejscu była również inspekcja weterynaryjna i policja.

Po przetransportowaniu papug do domu tymczasowego, zostały poddane dokładnym badaniom. Papugi posiadały przerośnięte dzioby i pazury. Jedna z papug podczas interwencji leżała na dnie klatki - walczymy o jej życie. Po podaniu kroplówki siedzi na żerdzi. Nimfy posiadały wyskubania, a skórę w wyjątkowo złym stanie, zaognioną i łuszcząca się. Ptaki zostały przebadane klinicznie, przeprowadzone również zostały korekty dziobów i pazurów (przy tak sporych zmianach utrudnia to lub uniemożliwia jedzenie, a nawet siedzenie na żerdziach i poruszanie się). Część papug dostała antybiotyk, został pobrany materiał do badań z podejrzeniem megabakteriozy. Część ptaków miało zaklejone odchodami kloaki. Młode papugi były wyjątkowo chude Starsze były otłuszczone z powodu braku ruchu i nieodpowiedniej diety.

Dla czego potrzebujemy Waszego wsparcia? Potrzebujemy opłacić usługi weterynaryjne specjalisty od papug, zapłacić za badania i dalsze leczenie. Zapewnić papugom opiekę należytą do czasu znalezienia im dobrych domów. Zakupić specjalistyczne granulaty żeby wzmocnić ptaki, minerały, leki immunostymulujące i probiotyczne. Jeśli maluch którego podtrzymujemy kroplówką przeżyje, być może będzie konieczność jego hospitalizacji. Ponieważ nie pobiera sam pokarmów i wody cały dzień trzeba czuwać i walczyć o niego. Pomóż nam zapewnić papugom wszystko co niezbędne. Jesteśmy prawdopodobnie jedyną organizacją, która pomaga interwencyjnie ptakom, w przypadku utrzymywania ich w nieodpowiednich warunkach.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • JOLANTA Kubin-opat - awatar

  JOLANTA Kubin-opat

  09.06.2021
  09.06.2021

  Dziękuję Wam za włożony trud w ratowanie zwierząt

 • Stefan - awatar

  Stefan

  21.10.2020
  21.10.2020

  Dziękuję, że ktoś pomaga papugą!

 • Lila - awatar

  Lila

  30.08.2020
  30.08.2020

  Proszę o uratowanie tych papużek.

 • Dominika - awatar

  Dominika

  24.08.2019
  24.08.2019

  Trzymajcie się Paputki!

 • Lisa - awatar

  Lisa

  21.06.2018
  21.06.2018

  Osobiście zgłosiłam tę pseudo-hodowlę, dziękuję OTOZ.

2 995 zł  z 2 700 zł (Cel)
Wpłaciło 87 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 87

Martyna Ciszek - awatar
Martyna Ciszek
25
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
JOLANTA Kubin-opat - awatar
JOLANTA Kubin-opat
10
Łucja Winiarek - awatar
Łucja Winiarek
10
Stefan - awatar
Stefan
200
Lila - awatar
Lila
132
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
3

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij