Zbiórka Dramat papug z pseudohodowli - miniaturka zdjęcia

Dramat papug z pseudohodowli

Walczymy o życie i zdrowie papug odebranych z pseudochodowli. Ptaki te nigdy nie widziały światła dziennego, nie widziały nieba. W jednej z podwarszawskich miejscowości w mieszkaniu na 30m2 znajdowały się 2 psy i 22 papugi w bardzo złych warunkach. Za ścianką z płyty wiórowych na końcu pokoju rozgrywał się dramat zwierząt. Największa klatka miała wymiary 60/40/40cm i była zamieszkana przez 8 nimf. Wszystkie pozostałe klatki wielokrotnie mniejsze. Po wejściu do mieszkania panował zapach pleśni i zatęchłego powietrza. Ptaki (świergotki) podlegające rejestracji nie posiadały stosownych dokumentów. Papugi nie tylko nie potrafiły latać, ale i siedzieć na żerdziach. Wiele posiadało rany na stopach i na ramionach. Jedna z papug musiała doznać wyrwania nogi w biodrze, gdyż łapka zrosła się odkręcona w drugą stronę. Ptaki zostały odebrane przez inspektorów ds. ochrony zwierząt OTOZ Animals - Inspektorat Warszawa. Na miejscu była również inspekcja weterynaryjna i policja.

Po przetransportowaniu papug do domu tymczasowego, zostały poddane dokładnym badaniom. Papugi posiadały przerośnięte dzioby i pazury. Jedna z papug podczas interwencji leżała na dnie klatki - walczymy o jej życie. Po podaniu kroplówki siedzi na żerdzi. Nimfy posiadały wyskubania, a skórę w wyjątkowo złym stanie, zaognioną i łuszcząca się. Ptaki zostały przebadane klinicznie, przeprowadzone również zostały korekty dziobów i pazurów (przy tak sporych zmianach utrudnia to lub uniemożliwia jedzenie, a nawet siedzenie na żerdziach i poruszanie się). Część papug dostała antybiotyk, został pobrany materiał do badań z podejrzeniem megabakteriozy. Część ptaków miało zaklejone odchodami kloaki. Młode papugi były wyjątkowo chude Starsze były otłuszczone z powodu braku ruchu i nieodpowiedniej diety.

Dla czego potrzebujemy Waszego wsparcia? Potrzebujemy opłacić usługi weterynaryjne specjalisty od papug, zapłacić za badania i dalsze leczenie. Zapewnić papugom opiekę należytą do czasu znalezienia im dobrych domów. Zakupić specjalistyczne granulaty żeby wzmocnić ptaki, minerały, leki immunostymulujące i probiotyczne. Jeśli maluch którego podtrzymujemy kroplówką przeżyje, być może będzie konieczność jego hospitalizacji. Ponieważ nie pobiera sam pokarmów i wody cały dzień trzeba czuwać i walczyć o niego. Pomóż nam zapewnić papugom wszystko co niezbędne. Jesteśmy prawdopodobnie jedyną organizacją, która pomaga interwencyjnie ptakom, w przypadku utrzymywania ich w nieodpowiednich warunkach.

Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna

Komentarze

 • Lisa - awatar

  Lisa

  21.06.18
  21.06.18

  Osobiście zgłosiłam tę pseudo-hodowlę, dziękuję OTOZ.

 • Marcin - awatar

  Marcin

  24.05.18
  24.05.18

  Gdyby trzeba było adoptować proszę o kontakt. Duzo zdrowia papulkom!

 • michalek - awatar

  michalek

  10.05.18
  10.05.18

  Powodzenia :)

 • Ewa Szalińska - awatar

  Ewa Szalińska

  26.04.18
  26.04.18

  Mam nadzieje że wszystkie papużki wrócą do zdrówka

 • Sebastian Sek - awatar

  Sebastian Sek

  25.04.18
  25.04.18

  Jako posiadacz ptakow jest bardzo przykre ogladac tego typu zdjecia. Mam nadzieje, ze uda sie tym slicznym ptaszkom pomoc !

  • OTOZ Animals Inspektorat Warszawa - awatar

   OTOZ Animals Inspektorat Warszawa - Organizator zbiórki

   26.04.18
   26.04.18

   Dla nas niestety też, dla tego interweniujemy i pomaga zwierzętom. Dziękujemy za pomoc w imieniu papug.

Wpłaty - 72

Kasia - awatar
7
Kasia
Jagoda - awatar
20
Jagoda
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Gabriela - awatar
20
Gabriela
Lisa - awatar
20
Lisa
Marcin - awatar
100
Marcin
michalek - awatar
30
michalek
MB-T - awatar
25
MB-T
RENATA - awatar
20
RENATA
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij