Zbiórka Dramat papug z pseudohodowli - miniaturka zdjęcia

Dramat papug z pseudohodowli

Dramat papug z pseudohodowli

2 700 zł z 2 700 zł (Cel)
Wpłaciły 82 osoby
Wpłać teraz
 

Walczymy o życie i zdrowie papug odebranych z pseudochodowli. Ptaki te nigdy nie widziały światła dziennego, nie widziały nieba. W jednej z podwarszawskich miejscowości w mieszkaniu na 30m2 znajdowały się 2 psy i 22 papugi w bardzo złych warunkach. Za ścianką z płyty wiórowych na końcu pokoju rozgrywał się dramat zwierząt. Największa klatka miała wymiary 60/40/40cm i była zamieszkana przez 8 nimf. Wszystkie pozostałe klatki wielokrotnie mniejsze. Po wejściu do mieszkania panował zapach pleśni i zatęchłego powietrza. Ptaki (świergotki) podlegające rejestracji nie posiadały stosownych dokumentów. Papugi nie tylko nie potrafiły latać, ale i siedzieć na żerdziach. Wiele posiadało rany na stopach i na ramionach. Jedna z papug musiała doznać wyrwania nogi w biodrze, gdyż łapka zrosła się odkręcona w drugą stronę. Ptaki zostały odebrane przez inspektorów ds. ochrony zwierząt OTOZ Animals - Inspektorat Warszawa. Na miejscu była również inspekcja weterynaryjna i policja.

Po przetransportowaniu papug do domu tymczasowego, zostały poddane dokładnym badaniom. Papugi posiadały przerośnięte dzioby i pazury. Jedna z papug podczas interwencji leżała na dnie klatki - walczymy o jej życie. Po podaniu kroplówki siedzi na żerdzi. Nimfy posiadały wyskubania, a skórę w wyjątkowo złym stanie, zaognioną i łuszcząca się. Ptaki zostały przebadane klinicznie, przeprowadzone również zostały korekty dziobów i pazurów (przy tak sporych zmianach utrudnia to lub uniemożliwia jedzenie, a nawet siedzenie na żerdziach i poruszanie się). Część papug dostała antybiotyk, został pobrany materiał do badań z podejrzeniem megabakteriozy. Część ptaków miało zaklejone odchodami kloaki. Młode papugi były wyjątkowo chude Starsze były otłuszczone z powodu braku ruchu i nieodpowiedniej diety.

Dla czego potrzebujemy Waszego wsparcia? Potrzebujemy opłacić usługi weterynaryjne specjalisty od papug, zapłacić za badania i dalsze leczenie. Zapewnić papugom opiekę należytą do czasu znalezienia im dobrych domów. Zakupić specjalistyczne granulaty żeby wzmocnić ptaki, minerały, leki immunostymulujące i probiotyczne. Jeśli maluch którego podtrzymujemy kroplówką przeżyje, być może będzie konieczność jego hospitalizacji. Ponieważ nie pobiera sam pokarmów i wody cały dzień trzeba czuwać i walczyć o niego. Pomóż nam zapewnić papugom wszystko co niezbędne. Jesteśmy prawdopodobnie jedyną organizacją, która pomaga interwencyjnie ptakom, w przypadku utrzymywania ich w nieodpowiednich warunkach.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Lila - awatar

  Lila

  30.08.20
  30.08.20

  Proszę o uratowanie tych papużek.

 • Dominika - awatar

  Dominika

  24.08.19
  24.08.19

  Trzymajcie się Paputki!

 • Lisa - awatar

  Lisa

  21.06.18
  21.06.18

  Osobiście zgłosiłam tę pseudo-hodowlę, dziękuję OTOZ.

 • Marcin - awatar

  Marcin

  24.05.18
  24.05.18

  Gdyby trzeba było adoptować proszę o kontakt. Duzo zdrowia papulkom!

 • michalek - awatar

  michalek

  10.05.18
  10.05.18

  Powodzenia :)

2 700 zł z 2 700 zł (Cel)
Wpłaciły 82 osoby
Wpłać teraz
 

Wpłaty: 82

Lila - awatar
Lila
132
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
3
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Agnieszka Klejn - awatar
Agnieszka Klejn
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Monika - awatar
Monika
20
Dominika - awatar
Dominika
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 30 września zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij