Zbiórka Wstawaj tato - zdjęcie główne

Wstawaj tato

52 133 zł  z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciły 273 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Sonia Kozaczko - awatar

Sonia Kozaczko

Organizator zbiórki

(please scroll down to see English version)

Mój tata trafił do szpitala za późno i niestety lekarze nie zdołali poddać mu leków, które rozpuściłyby zakrzep. W efekcie udar mózgu rozprzestrzenił się na 2/3 prawej półkuli. 

Nazywam się Sonia, a na zdjęciu w żółtych spodniach to mój tata, Krzysiek. Przez całe życie był aktywny. Jeździł na snowboardzie, nartach (jest instruktorem) i brał udział w wyścigach samochodowych. Poskramiał też wiatr na windsurfingu i kitesurfingu. Uwielbiał majsterkować i w końcu kiedy przeszedł na emeryturę zrealizował swoje marzenie o spędzaniu lata nad wodą. Nigdy nie potrzebował wiele i cenił sobie ciszę oraz spokój.

Po dwóch tygodniach spędzonych na oddziale intensywnej terapii, został przewieziony na oddział neurologiczny. Udar niedokrwienny, choć rozległy, pozostawił logiczne i abstrakcyjne myślenie i wszystkie zmysły. Jednak tata ma niedowład lewej nogi i ręki oraz problemy z mówieniem. Tata jest pacjentem leżącym, zaczął przetaczać się w łóżku i uczy się siadania. Zażegnaliśmy więc widmo odleżyn. Lekarze są optymistycznie nastawieni do procesu rehabilitacji, ale...

Tata został przeniesiony do placówki, w której opieka pielęgnacyjna jest dramatyczna. Dla osoby leżącej, która nie potrafi o siebie zadbać jest to uwłaczające. 

Chcę zapewnić tacie godny proces powrotu do zdrowia w atmosferze szacunku do człowieka. Tata potrzebuje także środków na specjalistyczne neurologiczne lekarstwa i  konsultacje specjalistów, czeka go też dalsza rehabilitacja w domu, a takich rzeczy niestety NFZ już nie pokrywa.

Po udarze, najważniejsze było 8 dni, które ujawniły jakie szkody zostały poniesione - tata pokonał ten etap. Kluczowy jest teraz najbliższy rok, ale teraz walczymy o to by tata sam siadał, bo to da mu pewną niezależność. Zaczynając od spraw fizjologicznych, a na samodzielnym sięganiu po jedzenie i picie skończywszy. Tylko tak ma szansę na powrót do zdrowia.

Przed nim jeszcze daleka i kosztowna droga rehabilitacji i opieki aby mógł wrócić do domu i cieszyć się z bycia dziadkiem. 

Zdecydowałam się założyć tę zbiórkę, żeby prosić Was, moi znajomi, przyjaciele oraz inne osoby o wielkim sercu o pomoc. Bo tatę ma się jednego, a takiego TATY życzę każdemu dziecku.

Liczy się każdy grosz. Możecie też pomóc poprzez udostępnienie informacji o tej zbiórce. Chociaż proszenie Was o pomoc nie przychodzi mi łatwo, to w sytuacjach takich jak ta, należy własne uprzedzenie odłożyć na bok. 

Jeżeli możecie wesprzyjcie nas finansowo. Jeżeli nie, będziemy wdzięczni za Wasze modlitwy i ciepłe myśli.

DZIĘKUJĘ w imieniu mojego Taty i całej rodziny.


***

My dad came hospital too late and unfortunately the doctors coudn't give him medicine that would clear the carotid artery. As a result, the stroke spread to 2/3 of his right hemisphere.

My name is Sonia, and in the photo there is my dad - Krzysiek (the one in yellow pants). He has been active all his life. He went snowboarding, skiing (he is an instructor) and took part in car races. He also tamed the wind with windsurfing and kitesurfing. He loved tinkering and finally when he retired, he his dream to spend the whole summer by the late came true. He has never needed much and appreciated peace and quiet.

After two weeks spent in the intensive care unit, he was taken to the neurological department. Ischemic stroke, though extensive, left logical and abstract thinking and all senses. However, my Dad has atony of his left leg and arm and problems with speaking. Dad is a lying patient, he began to roll in bed and learns to sit down. Doctors are optimistic about the rehabilitation process, but ...

Dad was moved to a facility where nursing care is horrible. For a lying person who cannot take care of himself, it is offensive.

I want to provide my dad with a dignified recovery process in an atmosphere of respect for people. My Dad needs funds for specialistic neurological medicine and specialist consultations, he is also to be rehabilitated at home and unfortunately NFZ does not cover such things.

After the stroke, th first 8 days were the most important, they revealed the damage - dad had already gone through  this stage. However, the first year of rehabilitation is crucial, but now we are fighting for my Dad to sit down alone, because it will give him some independence (starting with physiological matters, and ending with eating and drinking without help from other people). Only this way does he have a chance to recover.

there is a long and expensive rehabilitation and care path before him so that he can return home and enjoy being a grandfather.

I decided to set up this fundraiser to ask you, my friends and other people with a big heart for help. Because you have only one dad, and I wish every child had as good Dad mine.

Every penny counts. You can also help by sharing information about this collection. Although it is not easy for me to ask you for help, in situations like this,  one should put one's prejudice aside.

If you can, support us financially. If not, we will be grateful for your prayers and warm thoughts.

THANK YOU on behalf of my Dad and the whole family.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Sonia Kozaczko - awatar

  Sonia Kozaczko

  09.02.2020
  09.02.2020

  Kochani! Jestem pozostawiona bez słów wobec ofiarności waszych serc. I choć żadne słowa tego nie wyrażą, to spróbuję jednym: " Dziękuję <3" Cel został osiągnięty i tata ma zapewnione leczenie na następne 3 miesiące w prywatnej klinice, a każdą kolejną złotówkę przeznaczyny na rehabilitację w domu!

Komentarze


 • Marcin Gawin - awatar

  Marcin Gawin

  10.02.2020
  10.02.2020

  Pamietam Pani tatę dzięki niemu nauczyłem się serwisu sprzętu snowboardowego, życzę zdrówka

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  10.02.2020
  10.02.2020

  Soniu! Tata da radę! Kto jak nie ON !

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  09.02.2020
  09.02.2020

  Trzymam kciuki. Nasz znajomy też przeszedł udar dwa lata . Lekarze nie dawali żadnych szans na normalne funkcjonowanie a o uprawianiu sportów typu narty w ogóle nie było mowy. Właśnie tydzień temu wróciliśmy z gór. Był najladniej i najskuteczniej zjezdzajaca osoba na stokach. Nie przesadzam ! Jakoś nauczył polwladna noge porządku w skretach :) Dalej ma problem z wymawianiem niektórych bardziej skomplikowanych słów ale główka pracuje w 100 % . Będzie dobrze, trochę cierpliwości, zacięcia i ciężkiej pracy. Powodzenia !

 • Romik Michał - awatar

  Romik Michał

  09.02.2020
  09.02.2020

  Trzymamy KCIUKI

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  09.02.2020
  09.02.2020

  Powodzenia i szybkiego powrotu do zdrowia!

52 133 zł  z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciły 273 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Sonia Kozaczko - awatar

Sonia Kozaczko

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 273

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Dużo zdrowia dla taty! - awatar
Dużo zdrowia dla taty!
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
2
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Paweł - awatar
Paweł
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Adam Gerber - awatar
Adam Gerber
500

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij