Jesteśmy grupą przyjaciół, którą przed pięcioma laty połączyła wspólna pasja, jaką jest szeroko rozumiana geografia. Poznaliśmy się na studiach, związanych właśnie z naukami o Ziemi.
Przez całe pięć lat studiowania ciężko pracowaliśmy na sytuację, w której obecnie się znajdujemy. Wiele dni poświeciliśmy na wyjazdy terenowe w celach badawczych, by potem kolejne godziny opracowywać wyniki badań na spotkaniach kameralnych. Były to ciężkie i zarazem wspaniałe chwile spędzone w takim gronie ludzi. Dziesiątki kilometrów marszu w trudnych warunkach, godziny spędzone na posterunkach meteorologicznych i hydrologicznych, wykonywanie odkrywek i wykopów.
Wszystko po to, aby poznać swoją dalszą drogę życiową. Program studiów zakładał rozwijanie wiedzy z różnych dziedzin i nie pozwolił na skupienie się na jednym konkretnym kierunku badań.
Dotychczas w ramach zajęć terenowych prowadziliśmy następujące badania:
1. Ogródek meteorologiczny w Toruniu (obserwacja warunków klimatycznych i meteorologicznych nad Toruniem, opracowanie kameralne wyników badań).
2. Gaj-Grzmięca, Laski Małe (prowadzenie pomiarów geodezyjnych oraz opracowania kartograficzne otrzymanych wyników).
3. Chęciny, Zachełmie, Kostomłoty (prowadzenie badań dotyczących budowy geologicznej skał budujących pasma Gór Świętokrzyskich).
4. Popówka, Bachotek (badania dotyczące hydrografii wód analizowanych obszarów).
5. Toruń, Piwnice, Otłoczyn (badania dotyczące budowy oraz składu mineralnego gleb).
6. Nakło nad Notecią (badanie budowy geomorfologicznej podłoża pradoliny Noteci Wisły).
7. Wybrzeże Polskie (Międzyzdroje-Gdańsk) (badania dotyczące ogólnych uwarunkowań przyrodniczych obszaru).
8. Piwnice (badania środowiska przyrodniczego okolic Torunia).
9. Toruń (badania struktury funkcjonalno-przestrzennej Toruńskiej starówki).
10. Zławieś Wielka (badania ankietowe dotyczące cech społeczno-gospodarczych i rolniczych).
11. Zakopane, Kiry, Kościelisko, Kuźnice, Krościenko nad Dunajcem (badania dotyczące budowy Tatr i Pienin oraz ogólnych uwarunkowań przyrodniczych obszaru).
12. Unisław (badania ankietowe dotyczące cech społeczno-gospodarczych).
13. Bydgoszcz (badania ankietowe dotyczące atrakcyjności Wyspy Młyńskiej w Bydgoszczy).
Jak widać dotychczas zajmowaliśmy się tylko obszarami w Polsce. Teraz po studiach postanowiliśmy poszerzyć krąg działań i samemu zabrać się za badania. Tym razem związane będą już tylko wyłącznie z dziedziną, która nas interesuje.
Za swój cel obraliśmy opracowanie metody nowoczesnego badania składu mineralnego skał trudno dostępnych oraz przeprowadzenie nowatorskich badań związanych z tą metodą. Badanie chcemy prowadzić na wysokich i trudno dostępnych fiordach norweskich, przy pomocy sprzętu, który mamy nadzieje uda się skonstruować z innych dostępnych na rynku maszyn i urządzeń.
Aktualnie nie możemy liczyć na wsparcie z uczelni, a rozmowy ze sponsorami nie przyniosły skutków. Nikt nie chcę podjąć ryzyka wkładu w tak niebezpieczne i nowatorskie badania.
Bardzo prosimy o wsparcie.
W razie pytań prosimy o kontakt mailowy na adres: [email protected]
Załóż darmową zbiórkę pieniędzy dla siebie, swoich bliskich lub potrzebujących!