Zbiórka Dawna Rzeczypospolita - PORTAL - miniaturka zdjęcia

Dawna Rzeczypospolita - PORTAL Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Dawna Rzeczypospolita - PORTAL - zdjęcie główne

Dawna Rzeczypospolita - PORTAL

4 590 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 67 osób

Zbieraliśmy i uzbieraliśmy brakujące środki! Mogliśmy ruszyć.
Portal działa https://genealogia.okiem.pl 

TERAZ TRZEBA POWIĘKSZYĆ BAZY DANYCH!

To kluczowa sprawa, aby narzędzia i zasoby miały realny wpływ na społeczeństwo. Portal "Genealogia Polaków" gromadzi i za darmo udostępnia setki tysięcy zasobów - stare zdjęcia, leksykony, informacje o powstańcach styczniowych, lokalizacje dworów itp. 

Widać już jak portal dobrze i rzetelnie działa  - ale potrzeba znacznie rozszerzyć bazy.

DLA KOGO I PO CO?

To portal dla każdego kto bada historię własnej rodziny - szczególnie tej żywej, wzruszające i inspirującej. To potężne narzędzie do zmiany świadomości i rozwoju tożsamości. 

Chcemy znacznie poszerzyć ilość narzędzi. Już teraz są tu np. mapy tysięcy miejsc związanych z Powstaniem Styczniowym, wyszukiwarka topologiczna siedzib ziemiańskich, czy zestawy starych przepisów kulinarnych.

KOSZTY

Zwracamy uwagę na to, że zazwyczaj koszty budowy takich portali to sumy znacznie większe niż 150.000. A są znane przykłady tworzenia o wiele mniejszych portali za ... milion!

Nasze koszty są mniejsze, gdyż będziemy korzystać z opracowanej przez nas autorsko unikalnej architektury danych, bazując na 20 latach doświadczeń.

Prosimy o pomoc, po to abyśmy mogli skutecznie pomagać i inspirować wszystkich!

TO RZECZ UNIKALNA!

Nasze działania to tzw "soft power". W tym obszarze działa bardzo niewiele organizacji, bo to tematyka niezwykle trudna do finansowania. Łatwo łożyć na efektowne wydarzenia - np. budowę pomników - bo to konkret. Wydaje się że skoro jest konkretny to musi działać. Tymczasem przemiana serc następuje w zasadzie tylko poprzez działania miękkie - takie jak prowadzimy poprzez tworzony portal. ZROZUM I WESPRZYJ!

Portal nie jest konkurencją dla istniejących portali turystycznych, genealogicznych, historycznych. Będzie raczej stanowił dla nich źródło wiedzy, udostępniał liczne narzędzia do dalszego  poszerzania ciekawych informacji.

Redakcja (Fundacja) prowadzi też cykle programów spierających edukację - np. przez produkcję wystaw mobilnych, serii plakatów dla nauki języka polskiego, historii, czy przez gadżety edukacyjne.  Taka wiedza może skutecznie zmienić świadomość wielu ludzi na całym terenie dawnej Rzeczypospolitej i na emigracji.

Rzeczypospolita to nie tylko zamki i pałace ale może nawet 100.000 małych dworków, folwarków, zaścianków. Na każdym obszarze dworskim żyło i pracowało kilkanaście do  kilkuset osób. Dziś nie wiemy nawet jak wyglądało 90% takich miejsc. Rzadko wiemy kto w danym miejscu żył i pracował. Nie znamy lokalnych zwyczajów. A często byli to uczestnicy powstań, naukowcy, artyści. Brak wiedzy o lokalnych bohaterach powoduje, że tożsamość zanika.

Tworząc portal uświadomimy milionom mieszkańców, że żywa tradycja jest jeszcze do odzyskania i dzisiaj każdy może poznać historię życia przodków. Będzie to baza wypełniona ludźmi i ich historią. Stworzyliśmy już np. unikalny Światowy Szlak Powstania Styczniowego (link: https://powstanie.okiem.pl )
Cały portal będzie służył w ten sposób w wielu wymiarach.

Portal zawsze będzie bezpłatny - tak jak cała strona jest od lat.

Zbiórkę prowadzi Fundacja Odtworzeniowa  Dziedzictwa Narodowego, KRS: 0000424038. Kontakt na Facebooku https://www.facebook.com/genealogiapolakow/
Tu można też nadsyłać zdjęcia i informacje - podobnie jak na stronie..

Potrzebujemy Waszej pomocy, bo ten typ działań bardzo trudno jest sfinansować. Zbiórki w parafii, na ulicy, granty, sponsoring, zarobek w portalu - przy tego typu projektach są praktycznie niemożliwe. Dlatego jedyna szansa jest w zbiórce społecznej. To niezwykle trudny temat ale wierzymy że nam się uda! Bardzo prosimy o pomoc.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Genealogia Polaków - awatar

  Genealogia Polaków

  17.04.2019
  17.04.2019

  Jesteśmy wdzięczni za to, że tyle osób wspiera nas. Ostatnio ukazał się nasz artykuł o błędach i niewiedzy społecznej na temat dworów pod tytułem "Odkłamać szlachectwo". Artykuł wydany przez Kurier WNET. Całość można przeczytać online - zapraszamy.
  https://wnet.fm/kurier/wiele-klamstw-zaborcow-na-temat-polskiej-szlachty-dotad-uwaza-sie-za-prawde-marcin-niewalda-kurier-wnet-58-2019/

  Zdjęcie aktualizacji 29 881

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • A.M.D.G. Sp. z o.o. - awatar

  A.M.D.G. Sp. z o.o.

  17.04.2024
  17.04.2024

  Świetna inicjatywa. Trzeba brać sprawy w swoje ręce. Powodzenia!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  15.04.2019
  15.04.2019

  Mam nadzieję, że się uda zebrać całą kwotę i ruszyć z portalem - życzę powodzenia;)

  • Genealogia Polaków - awatar

   Genealogia Polaków - Organizator zbiórki

   17.04.2019
   17.04.2019

   Jest dobrze! Zbliżamy się do celu!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  03.03.2019
  03.03.2019

  Thank you for your work!

  • Genealogia Polaków - awatar

   Genealogia Polaków - Organizator zbiórki

   03.03.2019
   03.03.2019

   all for the common good - THANK YOU FOR HELP!

 • anonim - awatar

  anonim

  18.11.2018
  18.11.2018

  Wspaniała,potrzebna inicjatywa.Powodzenia.

  • Genealogia Polaków - awatar

   Genealogia Polaków - Organizator zbiórki

   03.03.2019
   03.03.2019

   Dziękujemy za wsparcie. Tu trudna akcja ale wierzymy że się nam uda.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  18.11.2018
  18.11.2018

  Jestem za - taki portal z prawdziwego zdarzenia jest bardzo potrzebny

4 590 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 67 osób

Wpłaty: 67

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Aga P - awatar
Aga P
100
A.M.D.G. Sp. z o.o. - awatar
A.M.D.G. Sp. z o.o.
1 000
Anita Pawłowska - awatar
Anita Pawłowska
30
Mirosław - awatar
Mirosław
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Sylwia Pocheć - awatar
Sylwia Pocheć
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Łukasz Drożdż - awatar
Łukasz Drożdż
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij