Zbiórka Dawna Rzeczypospolita - PORTAL - zdjęcie główne

Dawna Rzeczypospolita - PORTAL

3 090 zł  z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciło 58 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

To już pewne: powstanie potężny portal z olbrzymimi bazami danych genealogicznych i historycznych. 

Będzie tu wiele narzędzi dla poszukiwaczy - jak leksykon, bazy herbów, drzewa genealogiczne, interaktywne mapy, bazy powstańców, urzędników dowrskich, wyszukiwarki typologiczne, serwis o siedzibach ziemiańskich i ich pracownikach, a nawet stare przepisy kulinarne i wiele innych. Otrzymaliśmy dofinansowanie z Narodowego Instytutu Wolności - program PROO 1a. - 40.000 zł.

BRAKUJE JEDNAK 15.000

Bazy danych, materiały gromadzimy od 20 lat na Portalu "Genealogia Polaków". Już teraz jest tam tak olbrzymia ilość wiedzy, że trudno się zorientować w zasobach. Systemy są przestarzałe, bazy danych rozczłonkowane, logowanie osobne do poszczególnych części.

Zmieniamy to! Powstanie jeden wielki spójny system z wieloma serwisami. Wiele z nich to nasze unikatowe autorskie pomysły i wyszukiwarki. Każdy będzie mógł znaleźć tu kopalnię informację pomagającą mu odkryć historię jego własnej rodziny.

Oferty na te prace kosztują jednak min. 55.000. Z tego wynika że wciąż brakuje nam 15.000 złotych.

Zwracamy uwagę na to, że zazwyczaj koszty budowy takich portali to sumy znacznie większe niż 100.000. A są znane przykłady tworzenia o wiele mniejszych portali za ... milion!

Nasze koszty są mniejsze, gdyż będziemy korzystać z opracowanej przez nas autorsko unikalnej architektury danych, bazując na 20 latach doświadczeń.


Prosimy o pomoc,po to abyśmy mogli skutecznie pomagać i inspirować wszystkich!

Portal nie będzie konkurencją dla istniejących portali turystycznych, genealogicznych, historycznych. Będzie raczej stanowił dla nich źródło wiedzy, udostępniał liczne narzędzia do dalszego  poszerzania ciekawych informacji.

Redakcja (Fundacja) będzie prowadzić też cykle programów spierających edukację - np. przez produkcję wystaw mobilnych, serii plakatów dla nauki języka polskiego, historii, czy przez gadżety edukacyjne.  Taka wiedza może skutecznie zmienić świadomość wielu ludzi na całym terenie dawnej Rzeczypospolitej i na emigracji.

Rzeczypospolita to nie tylko zamki i pałace ale może nawet 60.000 małych dworków i zaścianków. Na każdym obszarze dworskim żyło i pracowało kilkanaście do  kilkuset osób. Dziś nie wiemy nawet jak wyglądało 90% takich miejsc. Rzadko wiemy kto w danym miejscu żył i pracował. Nie znamy lokalnych zwyczajów. A często byli to uczestnicy powstań, naukowcy, artyści. Brak wiedzy o lokalnych bohaterach powoduje, że tożsamość zanika.

Tworząc portal uświadomimy milionom mieszkańców, że żywa tradycja jest jeszcze do odzyskania i dzisiaj każdy może poznać historię życia przodków. Będzie to baza wypełniona ludźmi i ich historią. Stworzyliśmy już np. unikalny Światowy Szlak Powstania Styczniowego (foto powyżej, link: https://powstanie.okiem.pl )
Cały portal będzie służył w ten sposób w wielu wymiarach.

Portal zawsze będzie bezpłatny - tak jak cała strona jest od lat.

Zbiórkę prowadzi Fundacja Odtworzeniowa Dóbr Kultury i Dziedzictwa Narodowego, KRS: 0000424038. Kontakt na Facebooku https://www.facebook.com/genealogiapolakow/
Tu można też nadsyłać zdjęcia i informacje.

Potrzebujemy Waszej pomocy, bo ten typ działań bardzo trudno jest sfinansować. Zbiórki w parafii, na ulicy, granty, sponsoring, zarobek w portalu - przy tego typu projektach są praktycznie niemożliwe. Dlatego jedyna szansa jest w zbiórce społecznej. To niezwykle trudny temat ale wierzymy że nam się uda! Bardzo prosimy o pomoc.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Genealogia Polaków - awatar

  Genealogia Polaków

  17.04.19
  17.04.19

  Jesteśmy wdzięczni za to, że tyle osób wspiera nas. Ostatnio ukazał się nasz artykuł o błędach i niewiedzy społecznej na temat dworów pod tytułem "Odkłamać szlachectwo". Artykuł wydany przez Kurier WNET. Całość można przeczytać online - zapraszamy. https://wnet.fm/kurier/wiele-klamstw-zaborcow-na-temat-polskiej-szlachty-dotad-uwaza-sie-za-prawde-marcin-niewalda-kurier-wnet-58-2019/

  Zdjęcie aktualizacji 29 881

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  15.04.19
  15.04.19

  Mam nadzieję, że się uda zebrać całą kwotę i ruszyć z portalem - życzę powodzenia;)

  • Genealogia Polaków - awatar

   Genealogia Polaków - Organizator zbiórki

   17.04.19
   17.04.19

   Jest dobrze! Zbliżamy się do celu!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  03.03.19
  03.03.19

  Thank you for your work!

  • Genealogia Polaków - awatar

   Genealogia Polaków - Organizator zbiórki

   03.03.19
   03.03.19

   all for the common good - THANK YOU FOR HELP!

 • anonim - awatar

  anonim

  18.11.18
  18.11.18

  Wspaniała,potrzebna inicjatywa.Powodzenia.

  • Genealogia Polaków - awatar

   Genealogia Polaków - Organizator zbiórki

   03.03.19
   03.03.19

   Dziękujemy za wsparcie. Tu trudna akcja ale wierzymy że się nam uda.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  18.11.18
  18.11.18

  Jestem za - taki portal z prawdziwego zdarzenia jest bardzo potrzebny

3 090 zł  z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciło 58 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 58

Łukasz Drożdż - awatar
Łukasz Drożdż
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Piotr Kaczyński - awatar
Piotr Kaczyński
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Maciek Junosza - awatar
Maciek Junosza
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij