Zbiórka Czas na dwory - zdjęcie główne

Czas na dwory

3 050 zł  z 3 000 zł (Cel)
Wpłaciło 56 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

DWORY? ZAMKI? - To nie tylko budynki!
To nawet nie tylko szlachta.
Dwory to obszary, w których żyło i pracowało wiele zapomnianych ludzi.
Tworzymy pierwszy portal, który traktuje te miejsca jako całość. Portal który połączy
* budynki
* właścicieli oraz
* pracowników dóbr wraz z ich historią i genealogią.
Pierwszy portal gdzie będzie można rozpoznawać nieznane zdjęcia.

Wiecie już zapewne, że w Fundacji "Genealogia Polaków" pomagamy Kresom, ratujemy drewniane kościółki, przypominamy tradycje dworskie i wiejskie, produkujemy i wysyłamy materiały edukacyjne szkółkom polskim i pomoc polskim rodzinom, organizujemy wycieczki historyczne dzieci do Polski.

Tworzymy też bazy wiedzy o przeszłości Polaków. To ogromne zbiory, które powinny stać się łatwo dostępne dla wszystkich aby odkrywali przeszłość swoich regionów i rodzin. Taka wiedza może skutecznie zmienić świadomość wielu ludzi na całym terenie dawnej Rzeczypospolitej i na emigracji.

Rzeczypospolita to nie tylko zamki i pałace ale może nawet 60.000 małych dworków i zaścianków. Na każdym obszarze dworskim żyło i pracowało kilkanaście do  kilkuset osób. Dziś nie wiemy nawet jak wyglądało 90% takich miejsc. Rzadko wiemy kto w danym miejscu żył i pracował. Nie znamy lokalnych zwyczajów. A często byli to uczestnicy powstań, naukowcy, artyści. Brak wiedzy o lokalnych bohaterach powoduje, że tożsamość zanika.

Od wielu lat ciężką pracą gromadzimy tę wiedzę, lecz w naszym portalu jest ona trudno dostępna. Potrzebujemy Waszej pomocy aby w łatwy sposób udostępnić ją wszystkim! Da też możliwość dołączania własnej wiedzy rodzinnej - części sieci informacji. Serwis ten połączy siły naukowców i zwykłych ludzi. W szufladach tysiące zdjęć czekają na zlokalizowanie a w archiwach tony nieprzeanalizowanych akt.

Konieczne prace informatyczne zostały wycenione na 3000zł. Będzie to nowy interfejs z mnóstwem opcji łatwego wyszukiwania - nowa struktura danych, przyjazny wygląd. Zebrane pieniądze przeznaczymy tylko na ten cel. Pozostałe koszty pokrywamy sami. Stworzymy serwis wyjątkowy o wielkich możliwościach, przydatny tak do badań naukowych, jak i wyjazdów prywatnych, prowadzenia lekcji, czy poszerzania zainteresowań przez młodzież - tak w domu jak i w terenie. 

Tworząc portal uświadomimy milionom mieszkańców, że żywa tradycja jest jeszcze do odzyskania i dzisiaj każdy może poznać historię życia przodków. Będzie to baza wypełniona ludźmi i ich historią. Stworzyliśmy już unikalny Światowy Szlak Powstania Styczniowego (foto powyżej, link: https://powstanie.okiem.pl ) - teraz CZAS NA DWORY, wielkie zamki i małe zaścianki.

Portal zawsze będzie bezpłatny - tak jak cała strona jest od lat.

Zbiórkę prowadzi Fundacja Odtworzeniowa Dóbr Kultury i Dziedzictwa Narodowego, KRS: 0000424038. Kontakt na Facebooku https://www.facebook.com/genealogiapolakow/
Tu można też nadsyłać zdjęcia i informacje.

Potrzebujemy Waszej pomocy, bo ten typ działań bardzo trudno jest sfinansować. Zbiórki w parafii, na ulicy, granty, sponsoring, zarobek w portalu - przy tego typu projektach są praktycznie niemożliwe. Dlatego jedyna szansa jest w zbiórce społecznej. To niezwykle trudny temat ale wierzymy że nam się uda! Bardzo prosimy o pomoc.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Genealogia Polaków - awatar

  Genealogia Polaków

  24.03.20
  24.03.20

  Zbiórka "Czas na dwory" osiągnęła podstawowy sukces. Prace nad serwisem już trwają. Chcemy iść jednak dalej za ciosem, gdyż serwis to część sieci naczyń połączonych największego historycznego portalu tożsamościowego. Po dyskusjach z fachowcami wiemy, że najlepszą drogą będzie radykalna przebudowa całego portalu i integracja z innymi bazami danych, tak aby wszystkie bazy były połączone w jeden system - np. baza dworów połączona z bazą pracowników dóbr i bazą powstańców styczniowych. Innymi słowy - jeśli jakiś ekonom brał udział w powstaniu to wszystko co się z tym wiąże, poszerza wiedzę w każdym serwisie. Zarówno wiedzę o historii dworu, jak i rodziny ekonoma, historii powstania itd. Przekłada się to na świadomość mieszkańców i ludzi związanych, a to jest najlepsze narzędzie do odbudowy świadomości - szczególnie na zapomnianych polskich Kresach. Serwis o dworach już powstaje - teraz też czas na cały portal. Jeśli możesz - udostępnij. https://pomagam.pl/dziedzictwo

  Zdjęcie aktualizacji 46 366

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  15.04.19
  15.04.19

  Mam nadzieję, że się uda zebrać całą kwotę i ruszyć z portalem - życzę powodzenia;)

  • Genealogia Polaków - awatar

   Genealogia Polaków - Organizator zbiórki

   17.04.19
   17.04.19

   Jest dobrze! Zbliżamy się do celu!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  03.03.19
  03.03.19

  Thank you for your work!

  • Genealogia Polaków - awatar

   Genealogia Polaków - Organizator zbiórki

   03.03.19
   03.03.19

   all for the common good - THANK YOU FOR HELP!

 • anonim - awatar

  anonim

  18.11.18
  18.11.18

  Wspaniała,potrzebna inicjatywa.Powodzenia.

  • Genealogia Polaków - awatar

   Genealogia Polaków - Organizator zbiórki

   03.03.19
   03.03.19

   Dziękujemy za wsparcie. Tu trudna akcja ale wierzymy że się nam uda.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  18.11.18
  18.11.18

  Jestem za - taki portal z prawdziwego zdarzenia jest bardzo potrzebny

3 050 zł  z 3 000 zł (Cel)
Wpłaciło 56 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 56

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Piotr Kaczyński - awatar
Piotr Kaczyński
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Maciek Junosza - awatar
Maciek Junosza
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Bogdan Mikułowski - awatar
Bogdan Mikułowski
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij