Wiecie już zapewne, że w Fundacji "Genealogia Polaków" pomagamy Kresom, ratujemy drewniane kościółki, przypominamy tradycje dworskie i wiejskie, produkujemy i wysyłamy materiały edukacyjne szkółkom polskim i pomoc polskim rodzinom, organizujemy wycieczki historyczne dzieci do Polski.

Tworzymy też bazy wiedzy o przeszłości Polaków. To ogromne zbiory, które powinny stać się łatwo dostępne dla wszystkich aby odkrywali przeszłość swoich regionów i rodzin. Taka wiedza może skutecznie zmienić świadomość wielu ludzi na całym terenie dawnej Rzeczypospolitej i na emigracji.

Rzeczypospolita to nie tylko zamki i pałace ale może nawet 60.000 małych dworków i zaścianków. Na każdym obszarze dworskim żyło i pracowało kilkanaście do  kilkuset osób. Dziś nie wiemy nawet jak wyglądało 90% takich miejsc. Rzadko wiemy kto w danym miejscu żył i pracował. Nie znamy lokalnych zwyczajów. A często byli to uczestnicy powstań, naukowcy, artyści. Brak wiedzy o lokalnych bohaterach powoduje, że tożsamość zanika.

Od wielu lat ciężką pracą gromadzimy tę wiedzę, lecz w naszym portalu jest ona trudno dostępna. Potrzebujemy Waszej pomocy aby w łatwy sposób udostępnić ją wszystkim! Da też możliwość dołączania własnej wiedzy rodzinnej - części sieci informacji. Serwis ten połączy siły naukowców i zwykłych ludzi. W szufladach tysiące zdjęć czekają na zlokalizowanie a w archiwach tony nieprzeanalizowanych akt.

Konieczne prace informatyczne zostały wycenione na 3000zł. Będzie to nowy interfejs z mnóstwem opcji łatwego wyszukiwania - nowa struktura danych, przyjazny wygląd. Zebrane pieniądze przeznaczymy tylko na ten cel. Pozostałe koszty pokrywamy sami. Stworzymy serwis wyjątkowy o wielkich możliwościach, przydatny tak do badań naukowych, jak i wyjazdów prywatnych, prowadzenia lekcji, czy poszerzania zainteresowań przez młodzież - tak w domu jak i w terenie. 

Tworząc portal uświadomimy milionom mieszkańców, że żywa tradycja jest jeszcze do odzyskania i dzisiaj każdy może poznać historię życia przodków. Będzie to baza wypełniona ludźmi i ich historią. Stworzyliśmy już unikalny Światowy Szlak Powstania Styczniowego (foto powyżej, link: https://powstanie.okiem.pl ) - teraz CZAS NA DWORY, wielkie zamki i małe zaścianki.

Portal zawsze będzie bezpłatny - tak jak cała strona jest od lat.

Zbiórkę prowadzi Fundacja Odtworzeniowa Dóbr Kultury i Dziedzictwa Narodowego, KRS: 0000424038. Kontakt na Facebooku https://www.facebook.com/genealogiapolakow/
Tu można też nadsyłać zdjęcia i informacje.

Potrzebujemy Waszej pomocy, bo ten typ działań bardzo trudno jest sfinansować. Zbiórki w parafii, na ulicy, granty, sponsoring, zarobek w portalu - przy tego typu projektach są praktycznie niemożliwe. Dlatego jedyna szansa jest w zbiórce społecznej. To niezwykle trudny temat ale wierzymy że nam się uda! Bardzo prosimy o pomoc.

Wybierz kwotę

Aktualności

 • Genealogia Polaków - awatar

  Genealogia Polaków

  18.11.18
  18.11.18

  To serwis mapy który już zbudowaliśmy - i z którego każdy może korzystać. Serwis ma już teraz większe możliwości niż Google. Są tu możliwości, których w Google nie ma. Sami zobaczcie jak to dobrze działa. www.mapa.okiem.pl Portal siedzib ziemiańskich, który chcemy zbudować, będzie korzystał m.in. z tej mapy i tej bazy. Działa tu aktywni wiele osób z całego świata - dajmy im dobre narzędzia, przyjazne środowisko aby mogli przekazywać wiedzę innym.

  Zdjęcie aktualności 22 022

Komentarze

 • anonim - awatar

  anonim

  18.11.18
  18.11.18

  Wspaniała,potrzebna inicjatywa.Powodzenia.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  18.11.18
  18.11.18

  Jestem za - taki portal z prawdziwego zdarzenia jest bardzo potrzebny

Wpłaty - 17

Bogumił Sobota - awatar
50
Bogumił Sobota
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
5
Anonimowy Darczyńca
anonim - awatar
5
anonim
Dariusz Baster - awatar
20
Dariusz Baster
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij