Fundacja Pomimo Wszystko powstała, by wspierać, inspirować i pomagać rodzicom dziecka z chorobą lub niepełnosprawnością. Bardzo ważne jest wspieranie rodziców w chorobie dziecka. Inspirujemy rodziców, do tego, aby "pomimo wszystko", pomimo choroby dziecka stawiali na siebie, spełniali swoje marzenia, byli dla siebie ważni pomimo tego co w ich życiu się wydarzyło.

POMOC
Zrodził się pomysł, aby zaangażować jak najwięcej osób w pomoc i jednym spotkaniem nieść tą pomoc na wiele obszarów. Tak powstał projekt „Dzieci Dzieciom” a jego głównym celem jest systematyczne organizowanie warsztatów pod hasłem USZYJ Z NAMI MISIA, w których każdy może wziąć udział. Warsztaty te odbywają się raz w miesiącu. W tym czasie dzieci szyją misie razem z rodzicami. Jednego zabierają ze sobą, a drugiego wspólnie przekazują Komendzie Miejskiej Policji w Grudziądzu i trafiają one do policjantów ogniwa patrolowo-interwencyjnego, którzy rozdają misie podczas interwencji z udziałem dzieci. Projekt służyć ma dzieciom, które są świadkami interwencji policji w ich domach. Przytulanka ma dodać im sił i wiary. Jego zadaniem jest łagodzenie stresu, uspokojenie dziecka i ofiarowanie mu względnego poczucia bezpieczeństwa.

Narzędziem minimalizującym stres takiego dziecka ma być maskotka – miś uszyty przez dzieci. Co czuje dziecko, czasem zabieranez biologicznej rodziny, ze znanego mu środowiska, nieważne jak nieprawidłowo funkcjonującego?
Co się stanie, gdy za pośrednictwem małego misia spotka się dwójka dzieci – każde stojące po innej stronie lustra? Optymizm, poczucie bezpieczeństwa i miłość.

CHARYTATYWNOŚĆ
Udział w warsztatach jest odpłatny, a cały dochód z nich zostaje przekazany na wsparcie rodziców dziecka z chorobą lub niepełnosprawnością. Dzięki zebranej kwocie z jednego warsztatu, sfinansujemy na przykład część kosztów rehabilitacji lub leczenia dziecka. 

Jednym spotkaniem wspieramy kilka obszarów ;)
1. Dzieci wspólnie z rodzicami spędzają czas szyjąc misia - mają wspólny cel.
2. Wspieramy dzieci, które znajdą się w trudnej sytuacji i w ich domach interweniować musi policja. Miś doda im otuchy i wiary w lepsze jutro.
3. Rodzicom zdejmiemy choć jeden ciężar - finansowy, by opłacić leczenie lub rehabilitację ich dziecka z chorobą lub niepełnosprawnością.
4. Uczestnicy warsztatów mają możliwość poznać osobę, której pomagają. Razem szyją misie.
5. Dbamy o to, by atmosfera była rodzinna, pełna serdeczności i radości.  
6. Wsparcie dla rodziców, których codzienność bywa trudniejsza, którzy zmagają się z chorobą lub niepełnosprawnością swoich dzieci i którym czasami brakuje już energii i pomysłów, jak sobie z tym radzić.
7. Ułatwiamy trudną pracę pracownikom i funkcjonariuszom Policji, których jednym z zadań są interwencje, gdzie za błędy rodziców cierpią dzieci.

Policyjne statystyki pokazują jak bardzo mamy trudną sytuację. Okazuje się, że w 2017 roku w naszym mieście, w samym tylko Grudziądzu, interwencji z udziałem dzieci było AŻ 159! Tyle przestraszonych i zagubionych dziecięcych serc i zapłakanych oczu.

20 000 zł pozwoli nam zorganizować kolejnych 10 warsztatów podczas, których powstanie 200 misiów. Dzięki temu uda nam się spowodować, aby podczas każdej interwencji policji, w której udział biorą również dzieci, każde z nich otrzymało misia :) Według statystyk policji 200 misiów potrzeba na 1 rok.

Wiemy, że siła tkwi w drużynie! Dołącz do naszej drużyny, wpłacając dowolną kwotę ;)

Jeśli będziesz miał ochotę skontaktować się z nami, napisz do nas na kontakt@pomimowszystko.org

Fundacja „Pomimo Wszystko”, ul. Mieszka I 7D, 86-300 Grudziądz
KRS: 0000638811 – NIP: 8762465345 – REGON: 365487700
www.pomimowszystko.org

Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna

Wpłaty - 8

Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
30
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
40
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij