Głównym celem projektu „Dzieci Dzieciom” jest wsparcie dzieci w jednym z najbardziej traumatycznych przeżyć, jakim jest odebranie ich biologicznym rodzicom i przekazanie do rodziny zastępczej. Powstał dla dobra dzieci, które potrzebują szczególnej ochrony i pomocy ze strony dorosłych, środowiska rodzinnego, atmosfery miłości i zrozumienia, w trosce o ich harmonijny rozwój i samodzielność

Narzędziem minimalizującym stres takiego dziecka ma być maskotka – miś uszyty przez dzieci z rodzin zastępczych. Co czuje dziecko zabierane z biologicznej rodziny, ze znanego mu środowiska, nieważne jak nieprawidłowo funkcjonującego?
Co się stanie, gdy za pośrednictwem małego misia spotka się dwójka dzieci – każde stojące po innej stronie lustra? Optymizm, poczucie bezpieczeństwa i miłość.

Projekt to współpraca Fundacji Pomimo Wszystko, Sasi Design, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, Domu Dziennego Pobytu, Komendy Miejskiej Policji i Straży Miejskiej w Grudziądzu. 

We wrześniu zakończyliśmy pierwszy etap projektu. Bardzo chcemy kontynuować ten projekt, gdyż jak się okazało potrzeby są ogromne. Policyjne statystyki pokazują bardzo trudną sytuację. Okazuje się, że w tym roku w naszym mieście interwencji z udziałem dzieci było AŻ 159! Tyle przestraszonych i zagubionych dziecięcych serc i zapłakanych oczu.

Razem z nami uszyj misia :)

Celem jest wsparcie dzieci w jednym z najbardziej traumatycznych przeżyć, jakim jest odebranie ich biologicznym rodzicom i przekazanie do rodziny zastępczej. Narzędziem minimalizującym stres tego dziecka ma być maskotka – miś uszyty przez dzieci z rodzin zastępczych, które mają podobny bagaż doświadczeń wraz z osobami starszymi. 

Drugim celem jest nauczenie dzieci empatii, chęci niesienia pomocy innym, a także podstawowych elementów szycia. Zaangażowanie osób starszych, często samotnych, zaspokoi potrzebę bycia potrzebnym, a ich doświadczenie i umiejętności będą ogromną wartością warsztatów. Projekt integruje między pokoleniowo mieszkańców. Misie, które będą efektem warsztatów przyniosą wiele radości z wykonania własnej pracy i możliwości obdarowania drugiej osoby. 

Projekt służyć ma głównie dzieciom, które zostaną odebrane biologicznym rodzicom, przytulanka ma dodać im sił i wiary. Jego zadaniem jest łagodzenie stresu, uspokojenie dziecka i ofiarowanie mu względnego poczucia bezpieczeństwa.

Dzieciom, które są już w rodzinach zastępczych – nauczy je empatii, zrozumienia oraz chęci niesienia pomocy innym dzieciom w podobnej sytuacji. Wejście dziecka do rodziny zastępczej jest sytuacją ogromnie trudną. Taki natłok zmian powoduje stres i zaburzenia zachowania. Dziecko bardzo silnie przeżywa poczucie straty bliskich osób i ważnych miejsc, z którymi było związane. Nie rozumie dlaczego zostało wyrwane ze swojego środowiska. Zespołowi dokonującemu interwencji, miś pomoże nawiązać kontakt z dzieckiem, uspokoić je i wykonać odpowiednie czynności, zgodnie z procedurą.
Osobom starszym, samotnym – pomoże zaspokoić potrzebę bycia potrzebnym.

Chęcią do podjęcia działań jest budowanie kapitału społecznego osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, w tym przypadku: dzieci w trudnej sytuacji rodzinnej oraz osób starszych poprzez stworzenie wspólnego celu, nawiązania relacji, kontaktów międzypokoleniowych.
Łącznikiem tych pokoleń będzie wspólna misja i chęć pomocy innym. 

Potrzeby: integracja, uczenie się między pokoleniami, zorganizowania zajęć pozwalających na nawiązanie nowych relacji dzieci i osób starszych. Zajęcia są odpowiedzią na problem wykluczenia społecznego społeczny. Realizacja projektu pomoże wpłynąć na świadomość społeczną o istniejącym problemie. Główny problem to brak oferty zajęć integrujących społeczność zagrożoną wykluczeniem społecznym, co powoduje ich powolną degradację społeczną i intelektualną. 

Zmiany w otoczeniu po projekcie: integracja środowiska ludzi młodych z osobami starszymi, zwiększy się rozwój osobowościowy, społeczny, atrakcyjne spędzenie czasu wolnego (nowe pasje).

20 000 zł pozwoli nam zorganizować kolejnych 10 warsztatów podczas, których powstanie 200 misiów. Dzięki temu uda nam się spowodować, aby podczas każdej interwencji policji, w której udział biorą również dzieci, każde z nich otrzymało misia :) 

Według statystyk policji 200 misiów powinno wystarczyć na najbliższy rok.


Wiemy, że siła tkwi w drużynie! Dołącz do naszej drużyny, wpłacając dowolną kwotę ;)


Jeśli będziesz miał ochotę skontaktować się z nami, napisz do nas na kontakt@pomimowszystko.org

Fundacja „Pomimo Wszystko”, ul. Mieszka I 7D, 86-300 Grudziądz
KRS: 0000638811 – NIP: 8762465345 – REGON: 365487700
www.pomimowszystko.org

Wpłaty - 8

Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
30
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
40
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij