Zbiórka Pomóż dzieciom-uchodźcom w nauce - miniaturka zdjęcia

Pomóż dzieciom-uchodźcom w nauce Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Pomóż dzieciom-uchodźcom w nauce - zdjęcie główne

Pomóż dzieciom-uchodźcom w nauce

27 860 zł  z 25 000 zł (Cel)
Wpłaciło 265 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Filip Katner - awatar

Filip Katner

Organizator zbiórki

Udało się! Dziękujemy! Jesteście wspaniali!

Drodzy darczyńcy, chcielibyśmy ogromnie podziękować Wam za wsparcie i zaufanie. Dzięki Wam możemy kontynuować przez cały 2018 rok pomoc w nauce dla dzieci uchodźczych w Warszawie. 

ZBIÓRKI NIE KOŃCZYMY.  Można jeszcze wpłacać pieniądze, które zostaną przeznaczone na dodatkowe zajęcia i wyjścia integracyjne dla dzieci uchodźczych.

Dziękujemy.


Chlebem i Solą! 

Pomoc w odrabianiu lekcji, korepetycje z polskiego i wsparcie psychiczne dla dzieci uchodźczych w Warszawie w 2018 roku


Dima, Ibrahim, Magomed, Mariam i ponad 30 innych dzieci uchodźczych mieszkających w Warszawie i okolicach w 2017 roku brało udział w naszym programie wspierającym je w nauce oraz poznawaniu polskiego języka i kultury. Pomagaliśmy im nadrabiać szkolne zaległości, ale też odnaleźć się w zupełnie dla nich nowej rzeczywistości – by mogły się poczuć trochę pewniej i bezpieczniej.

Dzieci pochodzą głównie z Czeczenii i Syrii, a do Polski przyjechały wraz z rodzicami, którzy zmuszeni byli uciekać przed przemocą i prześladowaniami. 

Dzięki pracy 37 przeszkolonych wolontariuszy od kilku miesięcy mają zapewnione regularne korepetycje z języka polskiego, pomoc w nauce oraz wsparcie psychiczne. 

Nie wyobrażamy sobie przerwania tego projektu i dlatego postanowiliśmy zwrócić się do Was o pomoc.

Dlaczego właśnie do Was?

Nasz program dotychczas w całości finansowany był przez jeden zagraniczny grant pochodzący od European Students’ Union (ESU), realizowany we współpracy z Fundacją Przestrzeń Wspólna. Niestety środki te już się skończyły.

Państwo polskie nie uruchomiło w ostatnim czasie żadnych nowych funduszy wspomagających integrację rodzin uchodźczych. Ze względu na obecną sytuację polityczną oraz wzrastającą niechęć Polaków do uchodźców i wszelkich migrantów, znalezienie publicznych środków na taką działalność staje się coraz trudniejsze. Od dwóch lat zablokowane są środki z Funduszu Azylu, Migracji i Integracji, które przez lata były podstawą finansowania programów integracyjnych. Uznane organizacje działające od lat na tym polu zmuszone są do zamykania całych programów i znacznego ograniczania zakresu swych działań. 

Na co dokładnie zbieramy? 

Chcielibyśmy kontynuować pracę z 38 dziećmi uchodźców mieszkających w Warszawie i okolicach. To oczywiście plan minimum, bo wciąż zgłaszają się chętni.

Udało nam się już zebrać część pieniędzy, jednak do sfinalizowania całego projektu w 2018 roku brakuje nam około 25 000 PLN.

Pieniądze będą przeznaczone przede wszystkim na: 

 • pensję dla 1 koordynatora – ¼ etatu;

 • szkolenia dla wolontariuszy (przygotowanie prawne, metodyka pracy z dziećmi,  aspekty społeczno-kulturowe krajów pochodzenia dzieci uchodźców) – 24 godziny;

 • superwizje psychologiczne dla wolontariuszy i wolontariuszek – 140 godzin.

Wolontariusze będą odwiedzać dzieci w miejscu ich zamieszkania 1–2 razy w tygodniu.

Projekt realizowany będzie w drugim semestrze roku szkolnego 2017/2018 i w pierwszym semestrze roku szkolnego 2018/2019. 

Jeśli uda nam się zebrać więcej środków niż planujemy, przeznaczymy je na rozszerzenie projektu o nowe osoby, lub  - jeśli będzie to konieczne - dodatkową opiekę psychologiczną.

Kim jesteśmy?

Chlebem i Solą to całkowicie oddolna i nieformalna inicjatywa, służąca podejmowaniu i wspieraniu działań na rzecz poprawy sytuacji uchodźców w Polsce i Europie. Zajmuje się przede wszystkim rozwijaniem świadomości na temat losu uchodźców i imigrantów – przede wszystkim w Polsce i Europie. Stara się w ten sposób wpływać na politykę migracyjną, walczyć z ksenofobią, stereotypami i ignorancją. Organizuje również własne akcje i wydarzenia, w tym zbiórki, manifestacje, warsztaty i wyjazdy wolontariuszy. Działa również lokalnie i łączy tych, którzy chcą pomagać z tymi, którzy tej pomocy potrzebują. Jednocześnie pomoc tą koordynuje i wspiera logistycznie.

W 2016 roku członkowie Chlebem i Solą we współpracy z Fundacją Batorego uruchomili portal i profil facebookowy uchodzcy.info, będący największym polskojęzycznym źródłem informacji na temat sytuacji uchodźców w Polsce i Europie, a także praktycznym przewodnikiem po różnych formach zaangażowania i pomocy. 

https://www.facebook.com/polacydlauchodzcow/

https://www.facebook.com/uchodzcy.info/

http://uchodzcy.info/


Zobacz jeden z naszych filmików tłumaczących o co naprawdę chodzi w kryzysie uchodźczym.

VIDEO:  https://www.facebook.com/uchodzcy.info/videos/915503808605365

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  07.01.2018
  07.01.2018

  ❤️💕

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  05.01.2018
  05.01.2018

  To co robicie jest dobre, trzymam kciuki!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  29.12.2017
  29.12.2017

  Gratuluję pomysłu i trzymam kciuki za powodzenie akcji

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  28.12.2017
  28.12.2017

  Powodzenia!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  27.12.2017
  27.12.2017

  Powodzenia i podziękowania za Waszą działalność.

27 860 zł  z 25 000 zł (Cel)
Wpłaciło 265 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Filip Katner - awatar

Filip Katner

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 265

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
600
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
780
Grzegorz Zborowski - awatar
Grzegorz Zborowski
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Helena Postawka-Lech - awatar
Helena Postawka-Lech
20
Michał Bolek - awatar
Michał Bolek
45
Jarmiła Rybicka - awatar
Jarmiła Rybicka
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij