Zbiórka Pomóż dzieciom-uchodźcom w nauce - miniaturka zdjęcia

Pomóż dzieciom-uchodźcom w nauce Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Pomóż dzieciom-uchodźcom w nauce - zdjęcie główne

Pomóż dzieciom-uchodźcom w nauce

27 860 zł  z 25 000 zł (Cel)
Wpłaciło 265 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Filip Katner - awatar

Filip Katner

Organizator zbiórki

Udało się! Dziękujemy! Jesteście wspaniali!

Drodzy darczyńcy, chcielibyśmy ogromnie podziękować Wam za wsparcie i zaufanie. Dzięki Wam możemy kontynuować przez cały 2018 rok pomoc w nauce dla dzieci uchodźczych w Warszawie. 

ZBIÓRKI NIE KOŃCZYMY.  Można jeszcze wpłacać pieniądze, które zostaną przeznaczone na dodatkowe zajęcia i wyjścia integracyjne dla dzieci uchodźczych.

Dziękujemy.


Chlebem i Solą! 

Pomoc w odrabianiu lekcji, korepetycje z polskiego i wsparcie psychiczne dla dzieci uchodźczych w Warszawie w 2018 roku


Dima, Ibrahim, Magomed, Mariam i ponad 30 innych dzieci uchodźczych mieszkających w Warszawie i okolicach w 2017 roku brało udział w naszym programie wspierającym je w nauce oraz poznawaniu polskiego języka i kultury. Pomagaliśmy im nadrabiać szkolne zaległości, ale też odnaleźć się w zupełnie dla nich nowej rzeczywistości – by mogły się poczuć trochę pewniej i bezpieczniej.

Dzieci pochodzą głównie z Czeczenii i Syrii, a do Polski przyjechały wraz z rodzicami, którzy zmuszeni byli uciekać przed przemocą i prześladowaniami. 

Dzięki pracy 37 przeszkolonych wolontariuszy od kilku miesięcy mają zapewnione regularne korepetycje z języka polskiego, pomoc w nauce oraz wsparcie psychiczne. 

Nie wyobrażamy sobie przerwania tego projektu i dlatego postanowiliśmy zwrócić się do Was o pomoc.

Dlaczego właśnie do Was?

Nasz program dotychczas w całości finansowany był przez jeden zagraniczny grant pochodzący od European Students’ Union (ESU), realizowany we współpracy z Fundacją Przestrzeń Wspólna. Niestety środki te już się skończyły.

Państwo polskie nie uruchomiło w ostatnim czasie żadnych nowych funduszy wspomagających integrację rodzin uchodźczych. Ze względu na obecną sytuację polityczną oraz wzrastającą niechęć Polaków do uchodźców i wszelkich migrantów, znalezienie publicznych środków na taką działalność staje się coraz trudniejsze. Od dwóch lat zablokowane są środki z Funduszu Azylu, Migracji i Integracji, które przez lata były podstawą finansowania programów integracyjnych. Uznane organizacje działające od lat na tym polu zmuszone są do zamykania całych programów i znacznego ograniczania zakresu swych działań. 

Na co dokładnie zbieramy? 

Chcielibyśmy kontynuować pracę z 38 dziećmi uchodźców mieszkających w Warszawie i okolicach. To oczywiście plan minimum, bo wciąż zgłaszają się chętni.

Udało nam się już zebrać część pieniędzy, jednak do sfinalizowania całego projektu w 2018 roku brakuje nam około 25 000 PLN.

Pieniądze będą przeznaczone przede wszystkim na: 

 • pensję dla 1 koordynatora – ¼ etatu;

 • szkolenia dla wolontariuszy (przygotowanie prawne, metodyka pracy z dziećmi,  aspekty społeczno-kulturowe krajów pochodzenia dzieci uchodźców) – 24 godziny;

 • superwizje psychologiczne dla wolontariuszy i wolontariuszek – 140 godzin.

Wolontariusze będą odwiedzać dzieci w miejscu ich zamieszkania 1–2 razy w tygodniu.

Projekt realizowany będzie w drugim semestrze roku szkolnego 2017/2018 i w pierwszym semestrze roku szkolnego 2018/2019. 

Jeśli uda nam się zebrać więcej środków niż planujemy, przeznaczymy je na rozszerzenie projektu o nowe osoby, lub  - jeśli będzie to konieczne - dodatkową opiekę psychologiczną.

Kim jesteśmy?

Chlebem i Solą to całkowicie oddolna i nieformalna inicjatywa, służąca podejmowaniu i wspieraniu działań na rzecz poprawy sytuacji uchodźców w Polsce i Europie. Zajmuje się przede wszystkim rozwijaniem świadomości na temat losu uchodźców i imigrantów – przede wszystkim w Polsce i Europie. Stara się w ten sposób wpływać na politykę migracyjną, walczyć z ksenofobią, stereotypami i ignorancją. Organizuje również własne akcje i wydarzenia, w tym zbiórki, manifestacje, warsztaty i wyjazdy wolontariuszy. Działa również lokalnie i łączy tych, którzy chcą pomagać z tymi, którzy tej pomocy potrzebują. Jednocześnie pomoc tą koordynuje i wspiera logistycznie.

W 2016 roku członkowie Chlebem i Solą we współpracy z Fundacją Batorego uruchomili portal i profil facebookowy uchodzcy.info, będący największym polskojęzycznym źródłem informacji na temat sytuacji uchodźców w Polsce i Europie, a także praktycznym przewodnikiem po różnych formach zaangażowania i pomocy. 

https://www.facebook.com/polacydlauchodzcow/

https://www.facebook.com/uchodzcy.info/

http://uchodzcy.info/


Zobacz jeden z naszych filmików tłumaczących o co naprawdę chodzi w kryzysie uchodźczym.

VIDEO:  https://www.facebook.com/uchodzcy.info/videos/915503808605365

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  07.01.2018
  07.01.2018

  ❤️💕

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  05.01.2018
  05.01.2018

  To co robicie jest dobre, trzymam kciuki!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  29.12.2017
  29.12.2017

  Gratuluję pomysłu i trzymam kciuki za powodzenie akcji

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  28.12.2017
  28.12.2017

  Powodzenia!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  27.12.2017
  27.12.2017

  Powodzenia i podziękowania za Waszą działalność.

27 860 zł  z 25 000 zł (Cel)
Wpłaciło 265 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Filip Katner - awatar

Filip Katner

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 265

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
600
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
780
Grzegorz Zborowski - awatar
Grzegorz Zborowski
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Helena Postawka-Lech - awatar
Helena Postawka-Lech
20
Michał Bolek - awatar
Michał Bolek
45
Jarmiła Rybicka - awatar
Jarmiła Rybicka
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij