Zbiórka Pomóż dzieciom-uchodźcom w nauce - miniaturka zdjęcia

Pomóż dzieciom-uchodźcom w nauce

Zbiórka Pomóż dzieciom-uchodźcom w nauce - zdjęcie główne

Pomóż dzieciom-uchodźcom w nauce

27 805 zł z 25 000 zł (Cel)
Wpłaciły 263 osoby
Wpłać teraz
 
Filip Katner - awatar

Filip Katner

Organizator zbiórki

Udało się! Dziękujemy! Jesteście wspaniali!

Drodzy darczyńcy, chcielibyśmy ogromnie podziękować Wam za wsparcie i zaufanie. Dzięki Wam możemy kontynuować przez cały 2018 rok pomoc w nauce dla dzieci uchodźczych w Warszawie. 

ZBIÓRKI NIE KOŃCZYMY.  Można jeszcze wpłacać pieniądze, które zostaną przeznaczone na dodatkowe zajęcia i wyjścia integracyjne dla dzieci uchodźczych.

Dziękujemy.


Chlebem i Solą! 

Pomoc w odrabianiu lekcji, korepetycje z polskiego i wsparcie psychiczne dla dzieci uchodźczych w Warszawie w 2018 roku


Dima, Ibrahim, Magomed, Mariam i ponad 30 innych dzieci uchodźczych mieszkających w Warszawie i okolicach w 2017 roku brało udział w naszym programie wspierającym je w nauce oraz poznawaniu polskiego języka i kultury. Pomagaliśmy im nadrabiać szkolne zaległości, ale też odnaleźć się w zupełnie dla nich nowej rzeczywistości – by mogły się poczuć trochę pewniej i bezpieczniej.

Dzieci pochodzą głównie z Czeczenii i Syrii, a do Polski przyjechały wraz z rodzicami, którzy zmuszeni byli uciekać przed przemocą i prześladowaniami. 

Dzięki pracy 37 przeszkolonych wolontariuszy od kilku miesięcy mają zapewnione regularne korepetycje z języka polskiego, pomoc w nauce oraz wsparcie psychiczne. 

Nie wyobrażamy sobie przerwania tego projektu i dlatego postanowiliśmy zwrócić się do Was o pomoc.

Dlaczego właśnie do Was?

Nasz program dotychczas w całości finansowany był przez jeden zagraniczny grant pochodzący od European Students’ Union (ESU), realizowany we współpracy z Fundacją Przestrzeń Wspólna. Niestety środki te już się skończyły.

Państwo polskie nie uruchomiło w ostatnim czasie żadnych nowych funduszy wspomagających integrację rodzin uchodźczych. Ze względu na obecną sytuację polityczną oraz wzrastającą niechęć Polaków do uchodźców i wszelkich migrantów, znalezienie publicznych środków na taką działalność staje się coraz trudniejsze. Od dwóch lat zablokowane są środki z Funduszu Azylu, Migracji i Integracji, które przez lata były podstawą finansowania programów integracyjnych. Uznane organizacje działające od lat na tym polu zmuszone są do zamykania całych programów i znacznego ograniczania zakresu swych działań. 

Na co dokładnie zbieramy? 

Chcielibyśmy kontynuować pracę z 38 dziećmi uchodźców mieszkających w Warszawie i okolicach. To oczywiście plan minimum, bo wciąż zgłaszają się chętni.

Udało nam się już zebrać część pieniędzy, jednak do sfinalizowania całego projektu w 2018 roku brakuje nam około 25 000 PLN.

Pieniądze będą przeznaczone przede wszystkim na: 

 • pensję dla 1 koordynatora – ¼ etatu;

 • szkolenia dla wolontariuszy (przygotowanie prawne, metodyka pracy z dziećmi,  aspekty społeczno-kulturowe krajów pochodzenia dzieci uchodźców) – 24 godziny;

 • superwizje psychologiczne dla wolontariuszy i wolontariuszek – 140 godzin.

Wolontariusze będą odwiedzać dzieci w miejscu ich zamieszkania 1–2 razy w tygodniu.

Projekt realizowany będzie w drugim semestrze roku szkolnego 2017/2018 i w pierwszym semestrze roku szkolnego 2018/2019. 

Jeśli uda nam się zebrać więcej środków niż planujemy, przeznaczymy je na rozszerzenie projektu o nowe osoby, lub  - jeśli będzie to konieczne - dodatkową opiekę psychologiczną.

Kim jesteśmy?

Chlebem i Solą to całkowicie oddolna i nieformalna inicjatywa, służąca podejmowaniu i wspieraniu działań na rzecz poprawy sytuacji uchodźców w Polsce i Europie. Zajmuje się przede wszystkim rozwijaniem świadomości na temat losu uchodźców i imigrantów – przede wszystkim w Polsce i Europie. Stara się w ten sposób wpływać na politykę migracyjną, walczyć z ksenofobią, stereotypami i ignorancją. Organizuje również własne akcje i wydarzenia, w tym zbiórki, manifestacje, warsztaty i wyjazdy wolontariuszy. Działa również lokalnie i łączy tych, którzy chcą pomagać z tymi, którzy tej pomocy potrzebują. Jednocześnie pomoc tą koordynuje i wspiera logistycznie.

W 2016 roku członkowie Chlebem i Solą we współpracy z Fundacją Batorego uruchomili portal i profil facebookowy uchodzcy.info, będący największym polskojęzycznym źródłem informacji na temat sytuacji uchodźców w Polsce i Europie, a także praktycznym przewodnikiem po różnych formach zaangażowania i pomocy. 

https://www.facebook.com/polacydlauchodzcow/

https://www.facebook.com/uchodzcy.info/

http://uchodzcy.info/


Zobacz jeden z naszych filmików tłumaczących o co naprawdę chodzi w kryzysie uchodźczym.

VIDEO:  https://www.facebook.com/uchodzcy.info/videos/915503808605365

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  07.01.18
  07.01.18

  ❤️💕

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  05.01.18
  05.01.18

  To co robicie jest dobre, trzymam kciuki!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  29.12.17
  29.12.17

  Gratuluję pomysłu i trzymam kciuki za powodzenie akcji

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  28.12.17
  28.12.17

  Powodzenia!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  27.12.17
  27.12.17

  Powodzenia i podziękowania za Waszą działalność.

27 805 zł z 25 000 zł (Cel)
Wpłaciły 263 osoby
Wpłać teraz
 
Filip Katner - awatar

Filip Katner

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 263

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
600
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
780
Grzegorz Zborowski - awatar
Grzegorz Zborowski
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Helena Postawka-Lech - awatar
Helena Postawka-Lech
20
Michał Bolek - awatar
Michał Bolek
45
Jarmiła Rybicka - awatar
Jarmiła Rybicka
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1 000

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 30 września zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij