Zbiórka Dla dzieci z Internatu w Baryczy - zdjęcie główne

Dla dzieci z Internatu w Baryczy

8 000 zł  z 8 000 zł (Cel)
Wpłaciły 42 osoby w ciągu 14 dni.
Wpłać terazUdostępnij
 
Beata Bilińska - awatar

Beata Bilińska

Organizator zbiórki

Celem tej zbiórki jest doposażenie Internatu, który jest drugim domem dla 25ga niepełnosprawnych dzieci, młodzieży i młodych dorosłych, ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Baryczy.

Nazywam się Beata Bilińska. To już czwarty rok mojej współpracy (w ramach Akcji Wymarzony Prezent) z dyrekcją i wychowawcami Internatu przy szkole specjalnej w Baryczy (woj. świętokrzyskie).

Po co ta zbiórka?

Chcę poprawić warunki bytowe niepełnosprawnych uczniów nocujących w Internacie. To miejsce to w zasadzie drugi dom dla 25-ga dzieci o najtrudniejszej sytuacji rodzinnej. Mieszkają tu przez 5 dni w tygodniu. Ich opiekunowie nie mogą dowozić ich codziennie do szkoły albo nie dają rady stworzyć im odpowiednich warunków do rozwoju i nauki w domach. Nierzadko okazuje się, że uczniowie mają tu lepszą opiekę niż w domu i bardzo to doceniają. Często nie chcą wracać do domu na weekendy, a nawet na święta.

Wszyscy podopieczni Internatu mierzą się z niepełnosprawnościami, w tym ponad połowa z nich boryka się z upośledzeniem umiarkowanym i znacznym. Są także dzieci ze spektrum autyzmu i ze sprężeniami ruchowymi.

Na co ta zbiórka?

Na moje pytanie o najpilniejsze potrzeby dzieci z  Internatu Pani kierownik skromnie przyznała, że wiecznie brakuje im materiałów plastycznych, o szerokiej różnorodności. Te w dużych ilościach są codziennie  wykorzystywane w terapii oraz jako wieczorna rozrywka dla dzieci.

Koleją palącą potrzebą jest doposażenie pokoi, w których nie ma np. lampek nocnych, a łóżka w większości są piętrowe. Niestety budżet, którym operuje Internat, nie zakłada wymiany działających sprzętów, a jest przeznaczany na pilne remonty starego budynku. Dzieci mają ciepło, mają posiłki, jednak ich codzienne funkcjonowanie jest trudne, ograniczające rozwój samodzielności.  Obecny standard pokoi nie jest ani komfortowy ani adekwatny do potrzeb dzieci niepełnosprawnych.

Ostatnia potrzeba to nowa pralka. Sprzęt podstawowy w Internacie. Ta która jest na stanie zaliczyła już dwie naprawy i jej dni są policzone, a dzieci potrzebują być opierane w ciągu tygodnia. Zapas ubrań z domu pawie nigdy nie wystarcza.

Co chcę kupić dla dzieci z Baryczy?

 • szeroki zestaw materiałów plastycznych dla wszystkich dzieci (koszt 1500 zł)
 • 3 drewniane łóżka (90x200) z materacami aby urządzić chociaż 1 pokój (2000 zł)
 • 25 lampek biurkowych (500 zł)
 • pralkę (2000 szt.)


Celem zbiórki jest zebranie 6000 zł. 

Wiem, że wychowawcy i dyrekcja placówki starają się ze wszystkich sił aby codzienność ich wychowanków była jak najlepsza, często w wielu obowiązkach wyręczając ich rodziców. Każdą pomoc z zewnątrz i zainteresowanie „ich” dziećmi przyjmują z ogromną wdzięcznością i skromnością.

Te dzieci do końca życia będą obarczone swoją niepełnosprawnością. Nie upomną się o lepszy komfort życia. Trzeba to zrobić w ich imieniu.

Będę wdzięczna za każdą przekazaną złotówkę i za każdą formę promocji tej zbiórki dalej. Placówka jest bardzo otwarta na dary. Wszystkie wymienione wyżej rzeczy można przesyłać bezpośrednio na adres Internatu.

Bardzo dziękuję!

Beata Bilińska


Więcej nt. dzieci z Baryczy na:

www.wymarzonyprezent.com.pl


Adres ośrodka:

Internat Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Baryczy

Barycz 64

26-200 Barycz, woj. świętokrzyskie

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Beata Bilińska - awatar

  Beata Bilińska

  27.11.2021
  27.11.2021

  Drodzy Darczyńcy, jeszcze raz bardzo dziękuję za wsparcie! Nie czekając na koniec zbiórki, działam :) Na początku tygodnia, korzystając z rabatów, kupiłam (za 1999 zł) pralkę, która już w ostatni piątek (26.11) dojechała do internatu! Na zdjęciu jest jeszcze zapakowana. Przede mną projekt - łóżka dla dzieciaków! Szukam najlepszej, solidnej opcji drewnianego łóżka, 90x200, z dobrym materacem (na 50-70 kg). Szczegóły wkrótce. Beata Bilińska

  Zdjęcie aktualizacji 82 825

Komentarze


 • Emilia Ułanowicz - awatar

  Emilia Ułanowicz

  23.11.2021
  23.11.2021

  Moc uścisków dla wszystkich! <3

  • Beata Bilińska - awatar

   Beata Bilińska - Organizator zbiórki

   23.11.2021
   23.11.2021

   Dziękuję Emilio! Serdecznie pozdrawiam!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  23.11.2021
  23.11.2021

  Trzymam kciuki za realizację celu i jak co roku wspieramy!

  • Beata Bilińska - awatar

   Beata Bilińska - Organizator zbiórki

   23.11.2021
   23.11.2021

   Bardzo dziękuję za wsparcie!

8 000 zł  z 8 000 zł (Cel)
Wpłaciły 42 osoby w ciągu 14 dni.
Wpłać terazUdostępnij
 
Beata Bilińska - awatar

Beata Bilińska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 42

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
40
Marcin Wnukowski - awatar
Marcin Wnukowski
100
Monika Cieplak - awatar
Monika Cieplak
100
Dorota - awatar
Dorota
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
300
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij