Zbiórka 1. Dzień Widoczności Osób Trans - miniaturka zdjęcia

1. Dzień Widoczności Osób Trans Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka 1. Dzień Widoczności Osób Trans - zdjęcie główne

1. Dzień Widoczności Osób Trans

2 065 zł  z 18 920 zł (Cel)
Wpłaciły 43 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

🏳️‍⚧️ Pierwszy Ogólnopolski Dzień Widoczności Osób Transpłciowych, 25 marca 2023, Poznań 🏳️‍⚧️


Co będzie się działo:

🏳️‍⚧️ 1. 9:30-17:00: część merytoryczna, CK Zamek
W trzech pomieszczeniach, równolegle prowadzone działania w czterech pomieszczeniach:

a) panele dyskusyjne i wykłady z udziałem osób aktywistycznych, politycznych, naukowych, artystycznych i dziennikarskich. 

b) warsztaty: dla rodziców, dla nauczycieli, indywidualne planowanie tranzycji, apekty prawne

c) ludzie-książki: osoby które są gotowe podzielić się swoim doświadczeniem siedzą przy stoliczkach, a osoby które chcą się czegoś dowiedzieć, podchodzą i się dosiadają, i rozmawiają z "książką". W naszym katalogu: transmężczyźni, transkobiety, osoby niebinarne, rodzice dzieci trans, psycholog-seksuolog który wystawia opinie o transpłciowości,

d) bazarek przymierzania / oddawania / wymiany ubrań, punkt makijażu i mierzenia binderów


🏳️‍⚧️ 2. po południu: manifestacja w przestrzeni publicznej: pl. Wolności


🏳️‍⚧️ 3. 22:00 - after party - wieczór artystyczno-integracyjny, Lokum Stonewall

Na co potrzebujemy hajsu:

1. Wynajem pomieszczeń na warsztaty i panele dyskusyjne
2. Transport i nocleg dla panelistów_ek
3. Gaża dla osób artystycznych, występujących na afterze
4. Gaża psychologów_żek, prowadzących warsztaty
5. Wynajem, transport i obsługa nagłośnienia
6. Uszycie sektorówek
7. Plakaty, ulotki, vlepky i pocztówki
8. Woda, materiały biurowe, książki i różne inne drobiazgi 


Dlaczego to robimy: 🏳️‍⚧️🏳️‍⚧️🏳️‍⚧️

Zważywszy na sytuację wokół osób transpłciowych w Polsce, szczególnie ciężką z uwagi na rok wyborczy, chcemy przeciwdziałać kłamliwym narracjom rozpowszechnianym zarówno przez prawicę, jak i niektóre osoby lewicowe. Z posiadanych przez nas danych wynika, że queerfobia może być odpowiedzialna za 2/3 do 3/4 samobójstw młodzieży w Polsce, a większość nastoletnich suicydentów to osoby transpłciowe. Stąd drastyczny wzrost liczby samobójstw od 2019 roku, od kiedy prawica rozpoczęła zmasowaną nagonkę na osoby LGBTQ+. Jak pokazuje przykład Węgier, gdzie zabroniono tranzycji prawnej, czy USA, gdzie w licznych stanach proponowane są i podejmowane inicjatywy prawne drastycznie ograniczające prawa osób transpłciowych (od zakazu posługiwania się wybranym imieniem i formami gramatycznymi "niezgodnymi z płcią chromosomalną" do odbierania dzieci rodzicom zgadzającym się na ich tranzycję), osoby transpłciowe są ogromnie narażone na prześladowania. Ponadto, nawet w niewrogim środowisku wymagają wsparcia medycznego, a ono w Polsce jest niedostępne na NFZ. To oznacza, że brak środków finansowych jest wyrokiem skazującym osobę na ogromne cierpienie i brak możliwości funkcjonowania w społeczeństwie. Najgorszym dramatem jest los dzieci transfobicznych rodziców, a jak wiemy z badań KPH i LW z 2021, tylko 15% ojców i 20% matek akceptuje swoje dzieci trans.

Widoczność i słyszalność jest podstawą do uznania praw i godności. Mówimy "uznania", a nie "uzyskania", bo osoby trans mają prawa, z samego faktu bycia ludźmi. Te prawa jednak nie są rozpoznane zarówno w systemie legislacyjnym, jak i w praktyce organów państwa, a także w świadomości społecznej. Środki, którymi dysponujemy są niewspółmierne do tych którymi dysponuje ogromna machina państwowo-rządowa, ale wierzymy że wygramy tę walkę, gdyż po naszej stronie stoi rzeczywistość, której nie da się w nieskończoność zaprzeczać, empatia i szacunek dla każdej jednostki.


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


  • Tosia Smok - awatar

    Tosia Smok

    12.03.2023
    12.03.2023

    powodzonka <3

2 065 zł  z 18 920 zł (Cel)
Wpłaciły 43 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 43

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
sebulec - awatar
sebulec
50
Artur Grupa - awatar
Artur Grupa
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
EmVi - awatar
EmVi
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
<3<3 - awatar
<3<3
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij