Zbiórka Więcej drzew - zdrowsze życie. - miniaturka zdjęcia

Więcej drzew - zdrowsze życie. Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Więcej drzew - zdrowsze życie. - zdjęcie główne

Więcej drzew - zdrowsze życie.

0 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłać terazUdostępnij
 
Tomasz Rusinowicz - awatar

Tomasz Rusinowicz

Organizator zbiórki

WIĘCEJ DRZEW- ZDROWSZE ŻYCIE

W maju 2016 roku Światowa Organizacja Zdrowia opublikowała raport o najbardziej zanieczyszczonych miastach UniiEuropejskiej. Aż 33 z 50miejscowości leży w Polsce. Temat jakości powietrza nie jest częstopodejmowany, dlatego ruszamy z akcją WIĘCEJ DRZEW- ZDROWSZE ŻYCIE.

Często zapominamy o tym, że zdrowystyl życia to nie tylko nasza aktywność, czy jakość spożywanych pokarmów, alerównież jakość powietrza, którym oddychamy. 

Elementem projektu będzie sadzeniedrzew na rzecz czystego powierza. Celem akcji jest pojawienie się nowych drzeww kilku lub kilkunastu miejscach, w zależności od powodzenia akcji.

Drzewa stanowią naturalną zaporęograniczającą rozprzestrzenianie się zanieczyszczeń w powietrzu, są przez todoskonałym narzędziem do walki ze smogiem, który w ostatnim czasie daje odczućsię Polakom jak nigdy wcześniej. Tworząc parki, enklawy zieleni możemy stworzyćtereny wolne od zanieczyszczeń. Choć smog stanowi ogólnopolski problem, nadalmówi się o nim zbyt mało.

Drzewa oprócz filtracji powietrza,przyczynią się również do zwiększenia produkcji miodu, większa ilość drzewzwiększa ilość miejsc przyjaznym pszczołom.  

Drzewa odgrywają więc bardzo znaczącąrolę dla życia na Ziemi. Jako największe rośliny i dzięki prowadzonemu na ogromnąskalę procesowi fotosyntezy najskuteczniej produkują tlen w atmosferze. Jedenhektar lasu liściastego może wyprodukować około 700 kg tlenu, co stanowi dobowezapotrzebowanie na tlen ponad 2500 ludzi.  Jedno drzewo wytwarza w ciąguroku tlen wystarczający dla 10 osób.

Rośliny drzewiaste są też doskonałym„konsumentem” CO2 z atmosfery przez co w znaczny sposób łagodząefekt cieplarniany i stabilizują klimat na Ziemi.

Kolejną rolą, jaką spełniają drzewajest regulacja klimatu poprzez utrzymywanie odpowiedniej wilgotności powietrzai łagodzenie nagłych zmian temperatury. Korzenie drzew i krzewów spowalniająprocesy erozji gleb, przez co wpływają na zmniejszenie zanieczyszczenia wód.Drzewa służą też jako zapory przeciwwietrzne, przeciwśnieżne, a także przeciwpowodziowe,ponieważ przyczyniają się do umacniania brzegów rzek, jezior i mórz. Sadzoneniedaleko ruchliwych dróg wpływają na ograniczenie hałasu.

Dlatego proszę wszystkich o wsparcienaszej akcji. W ramach zebranych środków zostaną zakupione sadzonki drzew,które zostaną posadzone razem z partnerami włączającymi się do akcji WIĘCEJDRZEW- ZDROWSZE ŻYCIE.

Już teraz mam potwierdzenie kilkupodmiotów zainteresowanych akcją.

Akcję sadzenia drzew chcemy przeprowadzić w weekend 19 – 21 maja 2017 roku. 19 maja mamy Dzień Dobrych Uczynków. Nie bądź obojętny, zrób dobry uczynek. 

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
0 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłać terazUdostępnij
 
Tomasz Rusinowicz - awatar

Tomasz Rusinowicz

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 0

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij