Jeden kopniak w brzuszek

5 688 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciły 62 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

Fundacja Dom dla Kundelka powstała w 2016 roku.
Zgodnie ze statutem Fundacja ma na celu niesienie pomocy skrzywdzonym i porzuconym zwierzętom. Obecnie pod jej opieką przebywa ponad 100 zwierząt. Psy, koty oraz świnki wietnamskie.
Fundacja nie prowadzi działalności gospodarczej i działa wyłącznie dzięki wsparciu osób i instytucji, którym los zwierząt nie jest obojętny.

Cel zbiórki: Pomoc w leczeniu i utrzymaniu bardzo chorego,  młodego pieska o wdzięcznym imieniu Pafnucy.

Pafnucy to obecnie już duży chłopiec, na zdjęciu głównym zbiórki jest jeszcze maleńki. To było zaraz po pierwszej operacji.

To urocze stworzenie urodziło się tam, gdzie nie powinno. Jego pseudo opiekun jednym kopniakiem w brzuszek zmienił całe jego życie. Pęknięty pęcherz, stan zapalny otrzewnej, w której zbierał się mocz i marne szanse na przeżycie. Dzięki staraniom lekarzy weterynarii przetrwał ten najgorszy, jak się wydawało okres. Nie wrócił do pełni zdrowia i już nigdy nie będzie zupełnie zdrowy. Podczas operacji, którą musiał przejść w całodobowej klinice, wycięto maluszkowi ponad połowę pęcherza. Stan zapalny trwał dość długo, bo nikogo nie interesował mały skulony w kącie garażu, ciągle sikający pod siebie szczeniak  To cud, że któregoś dnia zauważył go człowiek z sercem i poinformował nas o sytuacji.

Poza tym pęcherzem jedna z nerek przestała funkcjonować. W jej okolicy skrystalizował się wyciek, który obecnie jest przylegającym do chorej nerki kamieniem. Na szczęście dzięki odpowiedniemu leczeniu przywrócono częściowe działanie drugiej nerki.
Wydawało nam się, że już teraz będzie dobrze. Że młody organizm poradzi sobie z chorobą i Pafnucy będzie mógł cieszyć się zdrowiem jak tysiące innych młodych piesków. 

Nic bardziej mylnego, 16 stycznia Pafnucy zaczął gorączkować, wymiotować, stał się osowiały i widać było, że cierpi :( . Natychmiast pojechaliśmy do zaprzyjaźnionej i zaufanej kliniki "Jamniczek" w Piotrkowie Trybunalskim.

Wrócił stan zapalny w okolicy chorej nerki, nie wiemy jeszcze, co jest przyczyną. Badania typu USG nie potrafią jednoznacznie stwierdzić, co go powoduje. Musimy zrobić badanie tomograficzne i musimy liczyć się, z tym że Pafnucy będzie musiał przejść kolejną operację :'(.

Dodać muszę, że od czasu tych smutnych wydarzeń Pafnucy mieszka w normalnym, kochającym domu i jest pod stałą opieką Prezes Fundacji. Zdecydowaliśmy, że zostanie z nami na zawsze. Pafnucy nie trzyma moczu, żaden domek nie zechce sikającego wszędzie, chorego pieska.

Na samym dole zbiórki link do pełnej dokumentacji medycznej Pafnucego oraz Faktury Vat.

Mam nadzieję kochani, że i Wy nie przejdziecie obojętnie obok, odwracając głowę. Sytuacja finansowa mojej Fundacji jest krytyczna. Pandemia oraz woja na Ukrainie zabrała nam ponad 70% darczyńców. A jako organizacja non-profit możemy liczyć tylko na Was. Nikt nas nie finansuje.

W treści zbiórki starałam się pokazać, co już zrobiłam dla zwierząt przez te lata. Pokazałam też, co mogę zrobić, jeżeli Fundację będzie na to stać.
Będę niezmiernie wdzięczna za każdy nawet najskromniejszy datek. Pięknie proszę, nie w moim imieniu, lecz w imieniu zwierząt, które uratowałam i które będę mogła jeszcze uratować.

Pieniądze zebrane na tej zbiórce pokryją w 100% koszty leczenia Pafnucego.

Dziękuję, Fundacja Dom dla Kundelka

Dokumentacja medyczna i FV: https://domdlakundelka.pl/2023/01/24/jeden-kopniak-w-brzuszek-zmienil-jego-cale-zycie/


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


  • Elżbieta Nowakowska - awatar

    Elżbieta Nowakowska

    08.02.2023
    08.02.2023

    Dla KUNDELKÓW

5 688 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciły 62 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 62

Agafka - awatar
Agafka
20
Kasia - awatar
Kasia
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Kamil - awatar
Kamil
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Małgorzata - awatar
Małgorzata
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Maja P - awatar
Maja P
5

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij