Jeden kopniak w brzuszek

5 133 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 48 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Fundacja Dom dla Kundelka powstała w 2016 roku.
Zgodnie ze statutem Fundacja ma na celu niesienie pomocy skrzywdzonym i porzuconym zwierzętom. Obecnie pod jej opieką przebywa ponad 100 zwierząt. Psy, koty oraz świnki wietnamskie.
Fundacja nie prowadzi działalności gospodarczej i działa wyłącznie dzięki wsparciu osób i instytucji, którym los zwierząt nie jest obojętny.

Cel zbiórki: Pomoc w leczeniu i utrzymaniu bardzo chorego,  młodego pieska o wdzięcznym imieniu Pafnucy.

Pafnucy to obecnie już duży chłopiec, na zdjęciu głównym zbiórki jest jeszcze maleńki. To było zaraz po pierwszej operacji.

To urocze stworzenie urodziło się tam, gdzie nie powinno. Jego pseudo opiekun jednym kopniakiem w brzuszek zmienił całe jego życie. Pęknięty pęcherz, stan zapalny otrzewnej, w której zbierał się mocz i marne szanse na przeżycie. Dzięki staraniom lekarzy weterynarii przetrwał ten najgorszy, jak się wydawało okres. Nie wrócił do pełni zdrowia i już nigdy nie będzie zupełnie zdrowy. Podczas operacji, którą musiał przejść w całodobowej klinice, wycięto maluszkowi ponad połowę pęcherza. Stan zapalny trwał dość długo, bo nikogo nie interesował mały skulony w kącie garażu, ciągle sikający pod siebie szczeniak  To cud, że któregoś dnia zauważył go człowiek z sercem i poinformował nas o sytuacji.

Poza tym pęcherzem jedna z nerek przestała funkcjonować. W jej okolicy skrystalizował się wyciek, który obecnie jest przylegającym do chorej nerki kamieniem. Na szczęście dzięki odpowiedniemu leczeniu przywrócono częściowe działanie drugiej nerki.
Wydawało nam się, że już teraz będzie dobrze. Że młody organizm poradzi sobie z chorobą i Pafnucy będzie mógł cieszyć się zdrowiem jak tysiące innych młodych piesków. 

Nic bardziej mylnego, 16 stycznia Pafnucy zaczął gorączkować, wymiotować, stał się osowiały i widać było, że cierpi :( . Natychmiast pojechaliśmy do zaprzyjaźnionej i zaufanej kliniki "Jamniczek" w Piotrkowie Trybunalskim.

Wrócił stan zapalny w okolicy chorej nerki, nie wiemy jeszcze, co jest przyczyną. Badania typu USG nie potrafią jednoznacznie stwierdzić, co go powoduje. Musimy zrobić badanie tomograficzne i musimy liczyć się, z tym że Pafnucy będzie musiał przejść kolejną operację :'(.

Dodać muszę, że od czasu tych smutnych wydarzeń Pafnucy mieszka w normalnym, kochającym domu i jest pod stałą opieką Prezes Fundacji. Zdecydowaliśmy, że zostanie z nami na zawsze. Pafnucy nie trzyma moczu, żaden domek nie zechce sikającego wszędzie, chorego pieska.

Na samym dole zbiórki link do pełnej dokumentacji medycznej Pafnucego oraz Faktury Vat.

Mam nadzieję kochani, że i Wy nie przejdziecie obojętnie obok, odwracając głowę. Sytuacja finansowa mojej Fundacji jest krytyczna. Pandemia oraz woja na Ukrainie zabrała nam ponad 70% darczyńców. A jako organizacja non-profit możemy liczyć tylko na Was. Nikt nas nie finansuje.

W treści zbiórki starałam się pokazać, co już zrobiłam dla zwierząt przez te lata. Pokazałam też, co mogę zrobić, jeżeli Fundację będzie na to stać.
Będę niezmiernie wdzięczna za każdy nawet najskromniejszy datek. Pięknie proszę, nie w moim imieniu, lecz w imieniu zwierząt, które uratowałam i które będę mogła jeszcze uratować.

Pieniądze zebrane na tej zbiórce pokryją w 100% koszty leczenia Pafnucego.

Dziękuję, Fundacja Dom dla Kundelka

Dokumentacja medyczna i FV: https://domdlakundelka.pl/2023/01/24/jeden-kopniak-w-brzuszek-zmienil-jego-cale-zycie/


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


  • Elżbieta Nowakowska - awatar

    Elżbieta Nowakowska

    08.02.2023
    08.02.2023

    Dla KUNDELKÓW

5 133 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 48 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 48

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Stachurka - awatar
Stachurka
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anna Sarna - awatar
Anna Sarna
50
Andrzej - awatar
Andrzej
23
Elżbieta Nowakowska - awatar
Elżbieta Nowakowska
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Klaudia - awatar
Klaudia
30

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij