Zbiórka Pomóż Strażakowi, by mógł biegać - miniaturka zdjęcia

Pomóż Strażakowi, by mógł biegać

23 października br. w Krakowie Mateusz przeszedł operację lewej nogi.  Nadal walczymy o stan zdrowia – w szczególności praca nerek, serca i dodatkowo pojawiała się nadwrażliwość ciała i stan po narkozowym zatruciu - a także o środki finansowe, bo czeka nas spłata kolejnej raty zabiegu, rozpoczęliśmy intensywną, kosztowną rehabilitację i musimy zakupić tymczasową ortezę na nogę, chodzik/balkonik specjalny, specjalną matę. Mati mieszka na czwartym piętrze, więc potrzebny będzie schodowłaz.

Komu pomagamy?

Mateusz Pawłowski ur. 16 maja 2011 r. jako wcześniak, niewydolny oddechowo i krążeniowo, mając niedokrwistość, z wrodzonym zapaleniem płuc, leukomalacją okołokomorową (tj. nieodwracalne uszkodzenie mózgu/dziurki, ubytki mózgu), z zaburzeniami jonowymi pod postacią hiponatremii, hipokalcemii, hiperkaliemii, radiologicznymi cechami zespołu zaburzeń oddychania II/III stopień, w USG serca - nadciśnienie płucne, zarażony bakterią, przeszedł wlewy i transfuzje krwi z dobrym skutkiem, wymagał dość długo respiroterapii, w mózgowiu wzmożona echogeniczność.

U Mateusza stwierdzono: mózgowe porażenie dziecięce, spastyczność nóg, niedowład kurczowy nóg, refluks żołądkowo-przełykowy astmę oskrzelową, dysplazję oskrzelowo-płucną, niedomykalność zastawki aortalnej serca, aorta wstępująca poszerzona, musi przyjmować także leki na chore jelita, oraz uszkodzenie moczowodu, nerki poszerzenie układu miedniczkowo-kielichowego, ma też problemy z oczami, niedowidzi, niedosłyszy, cierpi na bóle głowy, jest pieluchowany

Intensywnie rehabilitowany jest od 2 miesiąca życia. Rehabilitacja, terapie, masaże są codziennością. Obecnie Mateusz ma 6 lat, ze względu na obniżone napięcie mięśni brzucha i kręgosłupa, nie siedzi sam i samodzielnie nie chodzi. Zwracamy się z ogromną prośbą o pomoc w uzbieraniu pieniążków na operację, leczenie, intensywną rehabilitację niezbędną do funkcjonowania, oraz na niezbędne pomoce do dalszej rehabilitacji, co pomoże nam w przyszłości stanąć na nogi i funkcjonować w miarę samodzielnie.


Dane kontaktowe w sprawie pomocy :
KATARZYNA PAWŁOWSKA , TEL.: 602-182-271
adres e-mail: pocztylion2221@wp.plWybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna

Aktualności

  • Stowarzyszenie Progressum - awatar

    Stowarzyszenie Progressum

    29.11.17
    29.11.17

    Pomóżmy Mateuszowi, by mógł biegać...

Wpłaty - 22

Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Agata Kopaniecka - awatar
50
Agata Kopaniecka
Anonimowy Darczyńca - awatar
45
Anonimowy Darczyńca
Elutka - awatar
10
Elutka
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
klasa IVc SP 47 w Szczecinie - awatar
100
klasa IVc SP 47 w Szczecinie
Adrian - awatar
50
Adrian
Anonimowy Darczyńca - awatar
30
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij