Czasem śmieje się, że jestem żywym przykładem powiedzenia „Nigdy nie jest tak źle, że nie może być gorzej”.
Ostatnie lata to prawdziwa kumulacja.
Z kimś kto kocha kontakt z naturą i nie potrafi usiedzieć na tyłku los obszedł się w sposób wyjątkowo żartobliwy.
Stopniowa utrata wzroku pozbawiła mnie samodzielności w poznawaniu / odkrywaniu świata.
Ale do tego potrafiłem się zaadoptować. Z solisty zostałem pasażerem tylnego siodełka.
Czasem trzymając ramienia osoby wspierającej dalej szedłem przez świat. Była to zupełnie inna, nowa podróż.
Nauczyłem się cieszyć z życia takim jakim jest, iść dalej. Może czasem ze wsparciem przewodnika. Ale ciągle iść.
Nie będę się tu rozpisywał. Nie będę uderzał w smutną nutę. Nie będę tworzył emocjonalnego opisu.
Jestem osobą dorosłą która stara się zadbać sama o siebie.
W lipcu zacząłem stopniowo tracić władzę w nogach.
Po pierwszej diagnozie „Zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa oraz ucisk na nerw kulszowy” zacząłem odbijać się od gabinetu do gabinetu.
W połowie października okazało się, że sytuacja jest znacznie poważniejsza. Guz w odcinku lędźwiowym uciskający nerwy w kręgosłupie.
Po tej diagnozie w ciągu kilku dni byłem na stole operacyjnym.
Nie obyło się bez komplikacji. Trzy pobyty w szpitalu i dwie operacje kręgosłupa w ciągu lekko ponad miesiąca.
Okazuje się, że pełna sprawność prawej nogi nie wróciła. Rokowania są dobre, ponieważ dalej mam czucie i podstawową władzę w nodze. Do pełnego powrotu do zdrowia jest potrzebna pilna i intensywna rehabilitacja oraz neurorehabilitacja.
W szpitalu usłyszałem, że w ciągu dwóch lat będę wiedział, czy wróci mi pełna sprawność nogi. Jednak im szybciej rozpocznę intensywną rehabilitację, tym szanse na powrót do pełnej sprawności są wyższe.
Tak jak napisałem wcześniej. Nie będę uderzał w ckliwe nuty.
Nie jestem małym „Przemusiem” z chorą nóżką. Jestem starym koniem, który chce jak najszybciej wrócić do sprawności fizycznej oraz zawodowej.
Niestety od kilku miesięcy leżę w domu lub szpitalu. Czas wracać do pracy i do życia.
A jak masz kilka złoty luzem i chcesz mi w tym pomóc to wiesz co robić.
Z czasem sam sobie zarobię na kolejne miesiące leczenia.
Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:
Anonimowy Darczyńca
Cześć Przemysławie, Cieszę się, że przekazujesz pozytywne intencje i walczysz za swoje zdrowie i życie. To jest naprawdę inspirujące! Jest czego się pouczyć. W pracy i relacjach naszego oddziału brakuje Ciebie, Twoich ciepłych powitań wraz z pysznymi cukierkami ;) Niech wszystko ułoży się jak najlepiej. Wracaj szybko do zdrowia i do aktywnego życia! Życzę Ci wszystkiego dobrego od całego serca w tych przedświątecznych dniach. Jeszcze więcej dobrych ludzi, znajomych, możliwości... Więcej siły, inspiracje żyć, walczyć, tworzyć, kochać... Pozdrawiam serdecznie, Lesława Paciorkowska
Przemysław Zaręba - Organizator zbiórki
Dziękuję :) I mam nadzieję na szybki powrót do pełnej sprawności. Odnośnie ciepłych powitań to uważam, że takimi drobnymi gestami możemy poprawić komuś choć na chwilę trudny dzień :) Uśmiech nic nie kosztuje. Nie wiem co mam powiedzieć. Dziękuję za tak miłe słowa.
Przemysław
Zdrowiej Przemysławie!
Przemysław Zaręba - Organizator zbiórki
Dziękuję Przemysław. Jak Przemysław Przemysławowi :)