Witaj,
Spośród społeczności ludzi dobrej woli zbieramy środki na rzecz założenia Fundacji Rozwoju Ekologii Integralnej wspierającej dążenia osób z niepełnosprawnościami do szczęścia materialnego i zaspokojenia ich aspiracji duchowych poprzez włączanie ich w ochronę środowiska, działalność b+r non-profit oraz popularyzację wiedzy naukowej, w tym promocji zdrowia i ekologii.
W dobie współczesnej degradacji środowiska prawdziwy rozwój człowieka z pewnym zdrowotnym kompleksem wykluczającym go z pełni swobód życia powinien mieć moralny charakter pociągający za sobą poszanowanie godności ludzkiej i winien być ukierunkowany na świat przyrody.
Nasze działania podejmujemy na rzecz zrównoważonego i zintegrowanego rozwoju, w tym budzenia świadomości, wyszukiwania konkretnych rozwiązań w zakresie problemów ekologicznych poprzez wykorzystanie naszych talentów i zaangażowania osób z niepełnosprawnościami, często defaworyzowanych, czy wykluczonych właśnie poprzez zaburzenia ekosystemu społecznego i gospodarczego.
W ramach działalności fundacji planujemy zatrudnić od 1 do 6 młodych osób bezrobotnych z niepełnosprawnościami, w szczególności których roztrój zdrowia nastąpił w wyniku cyberprzestępczości, problemów psychicznych lub handlu ludźmi.
Doświadczenia naukowe wskazują, iż to ludzie najbiedniejsi odczuwają najbardziej degradację środowiska i społeczeństwa, zatem stawiamy na rozwój "cnót ekologicznych", w ramach których, nasz projekt włącza perspektywę społeczną, uwzględniającą prawa podstawowe osób najbardziej potrzebujących. Celem działalności będzie zatem zapewnienie im godnego życia poprzez pracę i uwzględnienie pewnych ulepszeń technologicznych w naszych procesach społeczno-gospodarczych.
Zebrane środki przeznaczone zostaną na rekultywacje miejskich terenów na potrzeby ekologicznych upraw roślin energetycznych "Miejskie i Podmiejskie Płuca Kaloryczne"; selektywną zbiórkę odpadów, w tym ich recyklingu (nabycie i udostępnienie specjalnych pojemników oraz prace eksperymentalne); Archiwum Reportażu i Czytelnia Zdrowia, dostęp do szerokiej i wiarygodnej informacji ekologicznej (regały, publikacje, warsztaty zajęciowe, portal edukacyjny); Finansowanie niezależnych badań społecznych i ekonomicznych oraz analizy problemów środowiska (wyposażenie w serwer telekomunikacyjny i urządzenia pomiarowe); Zabezpieczenie socjalne oraz rehabilitacje zdrowotno-społeczną i zawodową osób wykluczonych społeczno-ekonomicznie z deficytami zdrowotnymi. W sumie potrzeba od 6 do 66 tys. złotych.
Jeżeli tyko podobnie jak my dostrzegasz troskę o przyrodę, potrzebę inwestowania w badania ekosystemów i ochronę środowiska; ludzi potrzebujących pomocy ekonomicznej albo po prostu odczuwasz wrażliwość na środowisko naturalne i urbanistyczne. Jeżeli masz poczucie solidarności i wielkoduszności, czekamy na Twój gest...
Organizator zbiórki
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej: