Zbiórka Mordowali nas pod Włodzimierzem - zdjęcie główne

Mordowali nas pod Włodzimierzem

13 650 zł  z 13 000 zł (Cel)
Wpłaciło 189 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Krzysztof Kołtun - awatar

Krzysztof Kołtun

Organizator zbiórki

Krzysztof Kołtun- Stowarzyszenie Pisarzy Polskich O/Kraków. 

Zbiórka przeznaczona na wydanie napisanej już książki "Mordowali nas pod Włodzimierzem". Zeznania świadków mordów dokonanych przez Ukraińców w 1943/44 roku w powiecie Włodzimierz na Wołyniu. Najkrwawszym spośród 11 powiatów województwa wołyńskiego. Łącznie w gminach Chotiaczów,  Grzybowica, Korytnica, Mikulicze, Olesk, Poryck,  Uściług, Werba i Włodzimierz. 11 lipca 1943 roku w Krwawą Niedzielę (święto Piotra i Pawła u Ukraińców) jednocześnie zaatakowano ponad 100 miejscowości, mordując i paląc: 

Biskupicze Górne (wieś, kolonia i majątek), Biskupicze Szlacheckie, Bogudzięka, Brzezina I, Brzezina II, Bubnów (wieś i kolonia), Bużanka, Chobułtowa (wieś), Chrynów, Czerniaków, Dolinka, Dominopol, Drewinie (majątek), Dziegciów, Franopol, Gnojno, Grabina, Grzybowica, Gucin, Gurów, Iwanicze (wieś), Janiewicze, Jerzyn, Karczunek, Kłopoczyn, Kołonna, Korczunek, Kropiwszczyzna, Lachów (wieś i majątek), Litowież, Łysa Góra, Maria Wola, Markostaw, Marysin (majątek), Michałówka, Mikołajpol, Mikulicze, Milatyn, Niskienicze (wieś i majątek), Nowiny, Nowojanka, Olin, Orlęta, Orzeszyn, Oseredek Nowy, Pawłówka (wieś i majątek), Pelagin, Piński Most, Przesławicze (wieś i majątek), Romanówka, Rykowicze (wieś i majątek), Samowola, Sądowa, Sielec, Stasin, Strzelecka, Suchodoły (wieś i majątek), Szczeniutyn Duży, Szczeniutyn Mały, Topieliszcze, Trubk, Turówka, Wandówka, Witoldów, Wolica, Wołczak, Woszczatyn (wieś i majątek), Wygranka, Zabłoćce (wieś i majątek), Zaszkiewicze Nowe, Zygmuntówka, Żdżary Duże (wieś i kolonia).

oraz 12 lipca 1943 roku:

Biskupicze Małe, Budiatycze, Czestny Krest (wieś), Dominopol, Holendernia,Izów, Łasków, Łudzin, Maria Wola, Mohylno, Oktawin, Pelagin, Piński Most,Poryck, Radowicze (majątek), Sądowa, Sielec, Smołowa, Stężarzyce (wieś),Ułanówka; 

W krwawym ogniu, niewyobrażalnych mordach, pożarach wsi i podstępnych zgromadzeniach zginęło większość Polaków od wieków zamieszkujących tutaj oraz  Osadników. Zrabowane i zniszczone zostało mienie ludności polskiej, dorobek wielu pokoleń. Dziedzictwo duchowe i materialne: kościoły, klasztory, kaplice (nawet cmentarne), pałace, dwory, młyny i inne obiekty drobnego przemysłu. Nigdy w dziejach tej ziemi nie dokonano takich mordów i zniszczenia. Ocalały tylko niebo i ziemia. Ludobójstwo miało na zawsze wygnać Polaków (wręcz wykorzenić) z Ziemi Włodzimierskiej  i całego Wołynia. Bez chleba, wody (z zatrutych trupami studni) dachu nad głową- nikt nie zostanie tutaj, "oczyści się rusińska ziemia, jak szklanka wody".

Cierpienia Polaków cudem ocalonych, bądź  według zeznań łaską Opatrzności,  uciekając zabrali ze sobą: rany, urazy, nieszczęścia i sieroctwo.

Przez 40 lat, spotykając ocalonych Wołynian- rozproszonych po Polsce i świecie: słuchałem i spisywałem ich bolesne przeżycia. Książka około 650 stron wraz z uratowanymi fotografiami, stanowić będzie ostatni dokument pod włodzimierskich Wołynian, świadków ludobójstwa.

Będę wdzięczny, Wszystkim którzy wesprą wydanie książki. Będzie ona  w literaturze i historii- pomnikiem pamięci pomordowanych Polaków (nakład uzależniony jest od uzbieranej kwoty). Wszyscy Darczyńcy którzy przy wpłacie    (minimum 40zł) podadzą adresy, otrzymają egzemplarz z autografem. 

Bóg zapłać Wszystkim za wsparcie i umiłowanie KRESOWEJ OJCZYZNY.


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  22.05.2022
  22.05.2022

  Wszyscy powinni wiedzieć o Polakach zamordowanych przez Ukraińców. Nigdy nie zapomnimy.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  06.05.2022
  06.05.2022

  NIKT NIE CHCE NAM POMÓC. OSTATNI RAZ JADŁAM 2 DNI TEMU, ZA OSTANIE PIENIĄŻKI KUPIŁAM KARME DLA ZWIERZĄT. BŁAGAM ZLITUJCIE SIĘ. NIE MAM JUŻ NIC DO JEDZENIA DLA SIEBIE I MOICH ZWIERZĄTEK. MUSZĘ TUTAJ BŁAGAĆ BY ZJEŚĆ COKOLWIEK, WYKUPIĆ RECEPTĘ, KUPIĆ JEDZONKO DLA MOICH KOCHANYCH ZWIERZĄTEK. Bardzo się boję o kolejne dni i z tego strachu odważyłam się napisać. Nie mam co zjeść, chodzę do jadłodajni, nie mam w ogóle środków na podstawowe rzeczy. BŁAGAM O LITOŚĆ NADE MNĄ. https://zbieram.pl/9xkf2ve

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  30.04.2022
  30.04.2022

  Jeżeli książka zostanie wydana, to poproszę o informację na maila. Wesprę z chęcią i w ten sposób.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  27.04.2022
  27.04.2022

  5 ZŁOTYCH O TYLE BŁAGAM NA KOLANACH NA CHLEB. DZIEŃ DOBRY, JA PRZEPRASZAM, ŻE TU SIĘ PODPIEŁAM Z ZBIÓRKĄ, ALE CHCIAŁABYM COKOLWIEK ZJEŚĆ, NIE MAM NIC, A W KOSZACH OD KILKU DNI NIE MA NIC DO ZJEDZENIA. NIE STAĆ MNIE NA LEKI ANI NA JEDZENIE. MAM 56 LAT, OD KILKU LAT CHORUJE NIEULECZALNIE, NIE MOGĘ NAWET DOROBIĆ DO RENTY. BŁAGAM O POMOC NA JEDZENIE. http://pomagam.pl/c9rrky

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  21.04.2022
  21.04.2022

  Dziękuję za trud i wysiłek włożony w zachowanie tych tragicznych zdarzeń. Pamięć o tym nie może zaginąć. Oczekuje możliwości zakupu egzemplarza. Pozdrawiam serdecznie.

13 650 zł  z 13 000 zł (Cel)
Wpłaciło 189 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Krzysztof Kołtun - awatar

Krzysztof Kołtun

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 189

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
40
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Robert Przewłoka ul.Grodziec 14/4 82-550 Prabuty - awatar
Robert Przewłoka ul.Grodziec 14/4 82-550 Prabuty
50
Antoniewicz Krzysztof - awatar
Antoniewicz Krzysztof
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Krzysztof koltun - awatar
Krzysztof koltun
200

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!
Wspierasz zbiórki i akcje charytatywne? Wesprzyj nas za darmo!

Przekaż 1% podatku na Fundację Pomagam.pl - wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę fundacji: fundacja-pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

🇺🇦🇵🇱 Zakładasz zbiórkę na pomoc dla Ukraińców - kliknij tutaj. Informacje dla firm - kliknij tutaj

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij