Zbiórka Na pomoc Emilkowi - zdjęcie główne

Na pomoc Emilkowi

1 750 zł  z 24 000 zł (Cel)
Wpłaciło 26 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Zorganizowana zbiórka ma na celu zgromadzenie potrzebnych środków finansowych na zapokojenie rocznych terapeutycznych potrzeb Emilka, który zmaga się z konsekwencjami zespołu Sensenbrennera - dysplazji czaszkowo-ektodermalnej (Q87.5).

APEL RODZICÓW EMILA

Nasz synek, Emil, urodził się 11 sierpnia 2022 roku w 39. tygodniu ciąży. Już w życiu prenatalnym lekarze wykryli pewne nieprawidłowości w jego rozwoju. Podczas drugich badań prenatalnych wykryto u Emila polidaktylię w lewej ręce. Synek ma dodatkowy, szósty palec obok małego paluszka lewej ręki. Dodatkowo zostaliśmy skierowani na echo serca płodu. Podczas tego badania w 26. tygodniu ciąży wykryto skrócenie wszystkich kości długich, zarówno w rękach, jak i nogach.

Po porodzie u synka rozpoznano nieokreślone wrodzone zniekształcenia zmniejszające kończyny (Q73.8), dodatkowy palec lewej ręki - polidaktylię (Q69.0), syndaktylię - zrosty palców II i III w obu stopach (Q70.9), hipotonię mięśniową - wrodzone obniżone napięcie mięśniowe (P94.2), dysmorfię twarzy, zaburzenia rozwojowe szczęki i żuchwy, małożuchwie, cofniętą żuchwę (K10.0). Przedłużona hospitalizacja poskutkowała zdiagnozowaniem u syna wrodzonej wady rozwojowej nerek (Q63.9) - obie nerki o zatartym różnicowaniu korowo-rdzeniowym, dokomorowym (nieurazowym) krwotokiem stopnia 1 (P52.0), zakażeniem układu moczowego (P39.3) - zastosowano antybiotykoterapię. Po prawie miesiącu pobytu w szpitalach synka wypisano do domu z dalszymi zaleceniami leczenia w wielu poradniach specjalistycznych.

Nasze szczęście nie trwało jednak długo – najpierw Emil zmierzył się z zachłyśnięciem, przez które wymagał reanimacji, a następnie z drgawkami padaczkowymi. W międzyczasie zdiagnozowano u niego AZS (L20.9), kwasicę nieoddechową, anemię (D64.9), oczopląs i inne nieregularne ruchy gałek ocznych (H55), hipoplazję nerwów wzrokowych obu oczu oraz obustronnie blade, małe tarcze nerwu wzrokowego. Obecnie jedyne, co synek widzi, to światło.

Emilek wymaga codziennej rehabilitacji. Dwa razy w tygodniu jeździmy prywatnie na zajęcia z fizjoterapeutką do Bielska-Białej oraz raz w tygodniu na ćwiczenia z rehabilitantką i tyflopedagogiem do Czechowic-Dziedzic w ramach Wczesnego Wspomagania Rozwoju. Równolegle korzysta z terapii wzroku.

Końcem czerwca tego roku w poradni genetyki klinicznej Centralnego Szpitala Klinicznego w Łodzi lekarze po przeprowadzonych dokładnych badaniach genetycznych synka oraz naszych rozpoznali u Emila bardzo rzadki zespół genetyczny: dysplazję czaszkowo-ektodermalną - zespół Sensenbrenner. Obecność dwóch różnych wariantów mutacji w uszkodzonym genie syna okazała się na tyle rzadka, że dotychczas jest on jedynym zarejestrowanym w Polsce przypadkiem z tymi uszkodzeniami. Dysplazja czaszkowo-ektodermalna to ciliopatia (choroba spowodowana nieprawidłową budową rzęsek). Objawy chorobowe dotyczą szkieletu (wąska klatka piersiowa, proksymalne skrócenie kończyn, syndaktylia, polidaktylia, brachydaktylia), cech ektodermalnych (szeroko rozstawione, hipoplastyczne zęby, hipodoncja, rzadkie włosy, wiotkość skóry, nieprawidłowo zbudowane paznokcie, wiotkość stawów, niedobór wzrostu) i charakterystycznych rysów twarzy (wydatne, wysokie czoło, nisko osadzone uszy, fałdy nakątne, pełne policzki). U dzieci dotkniętych tą chorobą rozwija się nefronoftyza, która doprowadza do schyłkowej niewydolności nerek w okresie niemowlęcym lub dziecięcym.

Przez nieprawidłowo pracujące rzęski w układzie oddechowym, synek zmaga się z bardzo częstymi infekcjami dróg oddechowych. Leczony był już około 12 razy na zapalenie oskrzeli oraz dwa razy na zapalenie płuc. Niestety często kończy się to hospitalizacjami, również z innych powodów zdrowotnych. Do tej pory pobytów w szpitalu było 12, a Emilek ma tylko 16 miesięcy.

Obecnie synek jest pod stałą opieką pediatry, nefrologa, endokrynologa, neurologa, okulisty, neonatologa, audiologa, fizjoterapeuty, ortopedy, pulmonologa, neurochirurga oraz tyflopedagoga.

Łzy, ból i choroba dziecka łamią serce każdego rodzica na pół. Chcielibyśmy, aby nasz synek cieszył się spokojnym i radosnym dzieciństwem, jednak przez problemy zdrowotne, z którymi się zmaga, częste rehabilitacje, choroby, wyjazdy do szpitali i poradni specjalistycznych, nie jest mu to dane. Miłość, troska całej rodziny i wspólny czas to wartości, których nikt nam nie zabierze, a uśmiech naszego Emilka wynagradza wszystkie trudności, z którymi się mierzymy.

Przed nami trudna i nieznana jeszcze do końca droga, na której Państwa wsparcie będzie dla nas niezwykłym wzmocnieniem. Nie wiemy, co nas czeka, wiemy jednak, jaki jest nasz cel – lepsze jutro naszego dziecka. Będziemy wdzięczni za każdy gest!

Rodzice Emila

(źródło: https://sercadlamaluszka.pl/nasi-podopieczni/emil-sleczka)

1 750 zł  z 24 000 zł (Cel)
Wpłaciło 26 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 26

Daria - awatar
Daria
100
Myszojeleń - awatar
Myszojeleń
50
Myszojeleń - awatar
Myszojeleń
50
Anonim - awatar
Anonim
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Gosia - awatar
Gosia
10
Anna Barbara - awatar
Anna Barbara
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Kaska - awatar
Kaska
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij