Zbiórka Felix - chłopak z Wildy - zdjęcie główne

Felix - chłopak z Wildy

2 523 zł  z 3 200 zł (Cel)
Wpłaciło 55 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Zuza Witulska - awatar

Zuza Witulska

Organizator zbiórki

10 listopada w naszym domu nieoczekiwanie pojawił się Felix. Podczas wieczornego spaceru po poznańskiej Wildzie z naszym pjeskiem - Aryą, dojrzałam małą smutną kulkę, płaczącą w ogrodzie przy przychodni rehabilitacyjnej. Chociaż było już ciemno, od razu zauważyłam, że z okiem kociaka nie jest dobrze. Koci katar? Jakiś uraz? Jedno było pewne - pozostawiony sam sobie ma nikłe szanse na przeżycie.

Mimo czwórki zwierząt w domu, decyzja była natychmiastowa. Zostałam pilnując kociaka, który schował się pod krzakiem, a Marta pobiegła po kontener. "Przynieś felixa!" - zdążyłam krzyknąć za nią, mając na myśli torebkę smaczków. Zazwyczaj nie dajemy kotom fast-foodów, ale są takie sytuacje - np. wyciągnięcie kota spod łóżka kiedy jedziemy do weterynarza - kiedy tego typu przysmak jest bardzo przydatny.

Wystraszony i nieufny kot wiedziony głodem dał się zwabić do kontenera. Dał się zwabić na Felixa, więc dałyśmy mu na imię Felix ;) Pojechałyśmy od razu do całodobowej przychodni. "Czy bierze pani odpowiedzialność za leczenia kota czy oddajemy do schroniska?" Zapytano mnie w recepcji. Zastanowiłam się. Jakie szanse ma ten kociak w przepełnionym schronisku? Czy ktoś go jeszcze kiedyś zauważy? Da szansę?Jego płacz zniknie wśród płaczu setek innych, równie biednych stworzeń."Nie oddam go. Proszę wpisać mnie jako opiekuna" powiedziałam na głos, a po cichu pomyślałam, że pieniędzmi będę się martwić później.

Wstępna diagnoza weterynarza w piątek wieczorem - uszkodzenie rogówki, które wywołało przepuklinę. Oko prawdopodobnie do usunięcia.

Tę diagnozę potwierdzono w poniedziałek w przychodni dr Dąbrowskiego, specjalizującej się w okulistyce zwierząt. Ale Felix, którego nazywamy też Frankiem,  waży niecałe 1300g i jest zbyt mały na operację. Do tego jak każdy bezdomny kot nie jest wolny od pasożytów. Na jego gałce ocznej jest wielki bąbel, a z każdym dniem rośnie ryzyko wypłynięcia oka. Musi nabrać masy i pozbyć się pasożytów, by bezpiecznie podejść do operacji.

Codziennie pielęgnujemy go i wkraplamy mu trzy różne leki 5 razy dziennie, by zatrzymać postępującą degenerację oka, by maluch dotrwał do operacji. Znosi to ze stoickim spokojem. Pomimo tego, że całe swoje krótkie życie przetrwał na wildeckich ulicach, jest najbardziej rozkosznym kotem, z jakim miałyśmy do czynienia. Kiedy tylko wyciągamy go z klatki (w której jest dla swojego bezpieczeństwa i bezpieczeństwa naszych zwierząt), zaczyna mruczeć i nie przestaje. Tuli się, turla na kolanach i domaga się pieszczot. Kiedy z daleka widzi nasze koty, przebiera niecierpliwie łapkami, dając nam znać, że nie może doczekać się spotkania z resztą stada.

Chcemy dać Felixowi nowy start. Nie wróci na ulicę. Znajdziemy mu najlepszy możliwy dom. Jednak nie byłyśmy przygotowane na jego pojawienie się, szczególnie finansowo. Mamy czwórkę naszych zwierząt, z czego dwójka ma przewlekłe problemy i wymaga stałego leczenia.

Podczas pierwszych pięciu dni wydałyśmy na Felixa 1000 złotych. A to nie koniec wydatków.
Zbieramy na:

- opiekę weterynaryjną
- operację oka i opiekę pooperacyjną
- badania na często występujące wśród bezdomnych kotów choroby zakaźne, takie jak FIV i FeLV
- sterylizację
- leki, gaziki, płyny do przemywania oka, rękawiczki jednorazowe, podkłady higieniczne
- dobrej jakości, wysokomięsną karmę, bo priorytetem jest nabranie przez malucha wagi tak, by mógł mieć operację
- żwirek silikonowy, który nie pyli i nie drażni oczu - a jest bardzo drogi. Przy małym kociaku baaaardzo szybko się kończy



Aktualizacje


  • Zuza Witulska - awatar

    Zuza Witulska

    29.11.2023
    29.11.2023

    Drogie osoby,
    z całego serca dziękuję Wam za wsparcie, które okazaliście Frankowi!
    On tak bardzo go potrzebuje. Wieczorami tuli się do naszych kotów (wykluczyliśmy choroby zakaźne), a w dzień siedzi w szpitaliku na kroplówce.
    Ale czemu? Tego niestety do końca nie wiemy :/ Od początku bycia u nas, czyli ponad dwóch tygodni, ma problemy z biegunką, okazjonalnie pojawiają się wymioty. Bywają dni, gdy siedzi skulony z bólu i praktycznie odmawia jedzenia. Stąd potrzebna hospitalizacja - bo bez kroplówek by nie przeżył. Pani Doktor podejrzewa, że problemy są spowodowane dużym zarobaczeniem które miał i potrzebuje więcej czasu by dojść do siebie. W tym tygodniu codziennie wozimy go na dzienny szpitalik. Oznacza to niestety codzienny rachunek na 100-270 PLN (w zależności od dnia i tego, co było podawane).
    Dzisiaj w ramach zdjęcia coś miłego w tej trudnej przeprawie, a więc ogrom miłości jakie Felix dostaje od naszych kocich rezydentów ;) Mamy wielką nadzieję, że niedługo to biedactwo będzie mogło cieszyć się beztroskim życiem małego kociaka. Jak narazie zna głównie kroplówki i inne nieprzyjemne zabiegi :/

    Zdjęcie aktualizacji 132 788

2 523 zł  z 3 200 zł (Cel)
Wpłaciło 55 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Zuza Witulska - awatar

Zuza Witulska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 55

Agga - awatar
Agga
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Ania - awatar
Ania
50
Jankowiak - awatar
Jankowiak
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Papa Pedro - awatar
Papa Pedro
500
Daria - awatar
Daria
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Maria Jaszczyk - awatar
Maria Jaszczyk
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Animals
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij